Zdravie a wellness

Cholin - 7 úžasných prínosov, bohaté potraviny a doplnky

Cholin - 7 úžasných prínosov, bohaté potraviny a doplnky

Cholín je dôležitou vode rozpustná živina, ktorá spadá do B-vitamínu komplexu. Tento základný zlúčenina je nutná pre život má mnoho dôležitých funkcií, ako sú bunkové štruktúry, živín transport a metabolizmus. A preto je potrebné vziať v správnom množstve pre dobré zdravie.

Nižšie je navrhnuté úroveň príjem cholínu:

Dostatočný príjem
Životný stupeň Vek Muži (mg - deň) Ženy (mg - deň)
Deti 0-6 mesiacov 125125
Deti 7-12 mesiacov 150150
Deti 1-3 roky 200200
Deti 4-8 rokov 250250
Deti 9-13 rokov 375375
Dospievajúci 14-18 rokov 550400
Dospelí 19 rokov a starší 550420
Tehotenstvo Všetkých vekových skupín 450
Dojčenie Všetkých vekových skupín 550

load...

A teraz umožňuje presunúť na výhodách cholínu pre zdravie!

Najlepší Zdravie Výhody cholínu:

1. Štrukturálne integrity bunkových membrán:

Cholín pomáha pri fosfolipidov, fosfatidylcholín a sphinogomyelin syntéz bunkové membrány u človeka.

2. Metabolizmus a pečeňové funkcie:

Nedostatok cholínu môže spôsobiť metabolický syndróm. To vedie k inzulínovej rezistencie, zvýšených sérových triglyceridov, vysokej hladiny cholesterolu v sére a obezity. Nedostatok cholínu môže tiež viesť k steatóza pečene.

load...

3. Nervový systém Aktivita & Development:

Cholín pomáha pri výrobe cholinergných neurónov potrebných pre častiach mozgu a sympatického nervového systému. To tiež pomáha pri správne fungovanie svalov, dobrú pamäť a učenie.

4. Prevencia rakoviny a protizápalový:

Dostatočné množstvo cholínu v jedinca podporuje správne hladiny zápalových markerov, ako je TNF-alfa, IL - 6, a C-reaktívneho proteínu. Cholín deficitný ľudia môžu mať zvýšené riziko poškodenia DNA a rakovinu.

5. Early Growth & Development:

Cholín je nevyhnutná pre tehotné a dojčiace ženy, pretože to je zásadné pre vývoj mozgu plodu a nervovej sústavy. Nedostatok tejto živiny môže spôsobiť poruchy učenia a problémy s pamäťou. Cholín je tiež prítomný v materskom mlieku, ktorá pomáha pri tvorbe nervovej sústavy. Cholín do materského mlieka sa vzťahuje k potrave úrovni sania na matky.

Zdravie 6. Skin:

Cholín - člen rodiny B vitamín je užitočná v tukových častiach výroby bunkových membrán. To je pre zdravú kožu a dobré fungovanie buniek nutná.

7. Firma kože:

Cholín udržuje správnu úroveň vitamínov skupiny B, ktorý pomáha pri výrobe energie, kolagénu a elastínu. Tie sú kaučukovité proteíny, ktoré sú nevyhnutné pre pevné a hladké kože. Cholín je tiež antioxidant, ktorý zachováva pružnosť pokožky a zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi do kožných buniek.

Od tejto chvíle sme, že sa, že ste presvedčení o tom, si istí, že budete konzumovať dostatok cholínu. Tak tu sú zdrojom cholínu, ktoré môžu byť pridané do vás každodennej stravy.

Cholín Rich Foods:

1. Pásol Vajcia:

Jeden žĺtok môže dať svoje 115 mg cholínu. Pásol vajcia musí byť pridaný do svojho jedálnička, pretože majú lepší nutričný profil. Môžete pridať žĺtky do stravy v rôznych formách, ako v zmrzline, puding, surové alebo smoothie.

2. Hovädzia pečeň:

Je dôležité, aby hovädzia pečeň musí byť tráva-kŕmil az dobrého zdroja. Môžete si tiež vziať sušené pečeň vo formách, ako prášok alebo kapsule.

3. Grass-Fed Raw Dairy:

Tráva-kŕmil surové mliečne výrobky, ako je čerstvé mlieko a jogurt vám môže dať 40 mg cholínu. Konzumovať surové mlieko, pretože to nie je pasterizované, a tým aj krehké živiny zostávajú nedotknuté.

4. Soaked matice a struky:

Strukoviny, ako cíceru a fazule lima vám môže dať 70 miligramov cholínu z jednej šálky. Slnečnicové semienka a tekvicové semienka môžete pridať do svojho 60 MGS požiadavke cholínu. Vyhli orechy a strukoviny vo veľkom množstve.

5. Kapustovité Veggies:

Kapustovité zeleniny, ako je karfiol, kapusta a brokolica môžete pridať 65 mg cholínu z jednej šálky. Môžu tiež byť konzumované v pare alebo na masle na živiny asimiláciu.

A ak sa ešte od nich vyžadovať, potom tu sú doplnky cholínu.

Cholín doplnky:

1. Vitamín Shoppe Cholín a Inozitol:

Tento obsahuje 100 kapsúl pre Rs.1379. Vitamín Shoppe Cholín a Inozitol je prospešný pre neurotransmiter. To pomáha regulovať životne dôležité časti tela a metabolizovať tuky a cholesterol.

2. Povaha cesta Cholín:

Príroda je cesta Cholín pomáha pri produkcii acetylcholínu neurotransmiteru. To je tiež užitočné pre HDL (dobrého) cholesterolu a produkcie lipotropic agenta, ktorý prevádza tuk do mnohých užitočných výrobkov. Prírodný spôsob Cholín je 100% organickej.

3. Hosphatidyl Cholín:

To obsahuje 60 mäkké gély pre Rs.1525.00. Je to od renomovaných značiek zdravotnej starostlivosti Newton-Everett Biotech®.

Newton-Everett® je čisto nutričné ​​produkt dobrej kvality. Tento obsahuje tekuté extrakty a kvapalné mäkké gély, ktoré sú užitočné pre absorpciu a zvýšenie biologickej dostupnosti.

4. Zdravie a Super Cholín Vitamín B Dodatok:

Tableta je kombináciou cholínu a vitamínu B5, ktorý pomáha udržiavať správnu rovnováhu acetyl-cholínu. To je kvasnice zadarmo a tiež ideálny pre vegetariánov.

5. Citicolin CDP Cholín:

Tento cholínu doplnok pomáha zdravé fungovanie mozgu. Tento doplnok stravy pomáha pri rozvoji šedej hmoty mozgového tkaniva. Príjem tohto doplnku môže pomôcť pri správnej metabolizme mozgu a zvýšiť syntézu acetyl-cholínu pre mozgovú činnosť.

Dúfame, že budú mať prospech z tohto článku tým, pochopenie významu cholínu a rôzne spôsoby, ktorými môžete ho začleniť do svojho jedálnička. Dajte nám vedieť, ak ste vykonali nejaké zmeny, a ako to prínosom pre vás.

load...