Zdravie a wellness

Chôdza Meditácia - Čo je to a ako to urobiť?

Chôdza Meditácia - Čo je to a ako to urobiť?

Meditácia v chôdzi? Čo by to mohlo byť? Viete o meditácii v sede. Ale čo je to za nový?

Nič tu nie je príliš zložité. Je to celkom jednoduché. Meditácia v chôdzi je forma meditácie vykonáva pri chôdzi. Áno, je to tak jednoduché. Ale je tu samozrejme viac.

Ak chcete zistiť, musíte čítajte ďalej. Tam je život meniace informácie nižšie, a nechcete nechať ujsť.

Čo je to meditácia v chôdzi?

Pamätať všetky tie časy, ste išiel na prechádzku, aby vyčistiť hlavu a vrátil sa svieži? Čo si myslíte, že to? Prax chôdzi prirodzene meditatívne, a ak pridáte meditáciu k tomu, že sa nič podobné.

load...

Meditácia v chôdzi je meditácia v akcii. To prináša meditatívnu zážitok vášho pešej aktivity a zdvojnásobí výhody by klubov tie prechádzky a meditácie.

V meditácii v chôdzi, vaším cieľom je na základe skúseností chôdzu. Skúsenosti z pozorovania, ako sa pohybujete pri chôdzi striedavým spôsobom s pomocou ľavej a pravej nohy je hlboko meditatívne.

Meditácia v chôdzi je umenie, ktoré učia, ako byť vedomí toho, ako budete chodiť a bude dbať na prirodzený pohyb vašej chôdze.

Veľkú Gautama Budha sám najprv učil meditáciu v chôdzi. Učil sa cítiť prítomné na každom kroku budete mať. A ak áno, proces sa stane hojenia a výživné a pomáha rozvíjať vďačnosť a láska k zemi.

load...

Od tejto chvíle musíte byť nesmierne zvedavý zistiť, ako chodí meditačné práce. Nebudeme držať vás už čakajú. Tento postup je priamo pod. Pozrieť sa.

Chôdza meditácie - Sprievodca

 Jednoduché chôdze nebude robiť. Musíte definitívny návod, ako ísť o meditáciu v chôdzi. Poznamenal sme sa jednoduchý postup pre vás začať. Skontrolovať to.

 1. Nájsť dobré umiestnenie
 2. Mať právo páuz
 3. Byť informovaný o každom kroku
 4. Udržiavať primeranou rýchlosťou
 5. Umiestnite si ruky a paže
 6. Vyvážiť svoje zameranie

1. Nájsť dobré umiestnenie

Ideálnym miestom je zásadný. Vyberte si pruhu alebo cestu, ktorá nemá prvky, ktoré by mohli brániť svojej praxi. To je najlepšie, aby sa zabránilo rušnú cestu, alebo rušný pruhu, pretože to bude príliš veľa, aby sa, aspoň spočiatku.

Miesto, kde môžete ísť tam a späť po dobu 10 až 20 stupňov by bolo vhodné. Mohlo by to byť doma, alebo vonku v prírode, ale uistite sa, že je pomerne prázdna, pretože pomalé chôdzu by mohli pritiahnuť zbytočnú pozornosť od tých, ktorí si nie sú vedomí toho.

Späť na obsah

2. Mať právo páuz

Chôdza s žiadnou sekvencií nebude robiť. Musíte vytvoriť vzor a držať sa ho. Týmto spôsobom sa vaša myseľ a telo sú zvyknutí na určitý spôsob, a to sa stáva pre vás jednoduchšie sústrediť sa na to, až sa to stane na jeho vlastné bez väčšej námahy.

Takže idete určitý počet krokov. Povedzme, že 20 až 40 krokov až do bodu, a pauza tam. Štát a dýchať tam, kým máte pocit, pohybujúce sa a ísť späť rovnaký počet krokov a zlomiť znova dýchať. Tam a späť, ako to kým si zvyknúť na vzore.

Späť na obsah

3. Buďte si vedomí každého kroku

Pozorovať každý krok, ktorý vezmeš je rovnako dôležitá ako na zvláštny vzor chôdze. Existujú jednotlivé komponenty pri chôdzi, ktoré treba sledovať a byť si vedomý v meditácii v chôdzi, ktoré inak nepociťujú vôbec ako k nim dochádza prirodzene.

Jednoduché pohyby, ako je vedomá zdvíhanie nôh, pričom ju dopredu a položil ju na zem a cítil dotyk krajiny na nohách sú dôležité. Rovnakým spôsobom, je tiež nutné si všimnúť, ako sa váha tela presúva na druhú nohu, a rovnaký postup pokračuje.

Späť na obsah

4. Udržiavať primeranou rýchlosťou

Chodiť, ako by ste mať žiadny cieľ dosiahnuť. Chodiť pokojne. Udržiavať tempo, ktoré sa cítia prirodzené a nie je prehnané alebo štylizované. Nechaj si to pomalé a stabilné.

Potom je lepšie priestor pre sledovať vaše pohyby zložito av procese budovania lepšie povedomie o svoje telo.

Odporúčame vám, aby vaše tempo pomalé a brať menšie kroky pre lepší zážitok.

Späť na obsah

5. Umiestnite si ruky a paže

Keď idete na prechádzku s vedomím, že nie ste istí, ako umiestniť svoje ruky a paže. By vás zaujímalo, či budete musieť nechať tak, ako sú, keď sa prejsť, alebo umiestniť ich určitým spôsobom.

No, existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť. Vyberte si, čo vám najlepšie vyhovuje. Môžete si ich udržať zopäté za chrbtom alebo vo fronte alebo nechať visieť na bokoch.

Späť na obsah

6. Váhy svoje zameranie

Keď idete, je dôležité sa zamerať buď na základe pocitov cítite vo vnútri vášho tela, alebo niečo obzvlášť zaujímavé si všimnúť, počas prechádzky.

Pozorovať svoje telo a ako sa pohybuje, keď budete mať každý krok. Cítiť dych, ako to ide dovnútra a von. Alebo si všimnúť, akým spôsobom sú listy stromu hojdať sa v tandeme s vetrom.

Späť na obsah

Ako ste sa snaží sústrediť myseľ je určite váhať čas od času. Jediným riešením je to, preorientovať a ísť ďalej.

Teraz sa poďme pochopiť, ako meditáciu v chôdzi sa líši od meditácie v sede. �

 Rozdiel medzi sedením a meditácie v chôdzi

 • Meditácia v chôdzi vyžaduje, aby sa vaše oči otvorené vzhľadom k tomu, meditácie v sede, sa obvykle odporúča, aby sa zavretými očami.
 • Meditácia v chôdzi nevyžaduje, aby ste odstúpiť vašu pozornosť od vonkajšieho sveta, rovnako ako meditácia v sede robí.
 • V meditácii v chôdzi, je jednoduchšie sledovať pocity v tele v porovnaní s meditácii v sede. V meditácii v sede, pretože nie je tam žiadny pohyb, pocity sú jemnejšie.
 • Chôdza meditácie možno ľahko prispôsobiť pre každodenné činnosti, ako je chôdza k dverám vášho domu z parkovacieho miesta. Vzhľadom k tomu, meditácie v sede nemá žiadny priestor, aby tak urobili.

Teraz sa poďme zistiť výhody meditácie v chôdzi.

Výhody meditácie v chôdzi

 • Chodiaci meditácie zážitok vás spojí viac k svojmu okoliu. Začnete všímať malé detaily a byť si vedomý z nich.
 • To otvára svoju hlavu do novej perspektívy a myšlienok.
 • Meditácia v chôdzi zlepšuje koncentráciu a pomáha zostať v prítomnom okamihu.
 • Zlepšuje svoje zdravie a pohodu.
 • Meditácie v chôdzi vám pomôže mať na pamäti vo svojej každodennej činnosti.

Poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa meditácie v chôdzi.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Môžem ísť na akomkoľvek mieste zažiť meditáciu chôdzu?

Zažíva meditáciu v chôdzi na ktoromkoľvek mieste bude ťažké pre začiatočníka. Napríklad hlučné cesty by si vyžadovalo príliš veľa prvkov venovať pozornosť, kaziť pojem meditácie.

Ako dlho by som mal trénovať chôdzu meditáciu?

Prax každý deň meditácie v chôdzi po dobu najmenej 10 minút.

Meditácia v akejkoľvek podobe je dobrá. Keď ju kombinovať s chôdzou, nie je nič podobného. Chôdza je hlavnou súčasťou každodenného života. A mohlo by to len znamenalo viac meditáciu, ak sa rozhodnete pre meditáciu chôdzu kedykoľvek je to možné. Takže, choďte na meditáciu a vychutnať absolútnu sviežosť, ktorá prichádza s ním.

load...