Zdravie a wellness

Budhistické meditácie - Čo je to a ako to urobiť?

Budhistické meditácie - Čo je to a ako to urobiť?

Vaša myseľ je vaša najsilnejší nástroj! To môže zlomiť, alebo vás. Ak ste smutný, sklamaný a unenthusiastic o živote, vaša myseľ je to, čo môže dostať späť na trať. Všetko, čo to potrebuje, je nejaký mier, láska a perspektíva. Budhistická meditácie vám pomôže s tým, a tu je návod, aby tak urobili. Pokračuj v čítaní.

Čo je to budhistickej meditácie?

Budhistická meditácie je meditačné prax založená na princípoch a učenie budhizmu. Táto meditácia technika odporúča rozvíjať sústredenie, jasnosť a pokoj a držať sa stranou od zmätku. Starí budhistické texty ho zachovaná, a to bolo rozšírené a diverzifikované rôznymi majstrov a mníchov. Mind školenia je základom tejto techniky, a transformovať ju do vyšších sfér je cieľ.

Ako urobiť budhistickej meditácie

Koncentráciu a uvedomenie sú základnými tlačidlami praktizujú budhistickú meditáciu. Zameriava sa na prvý upokojenie mysle a potom rozvíjať vhľad do niekoho citov a emócií. Existujú rôzne prístupy k budhistickej techniky meditácie, niektoré navrhol samotného Budhu a stále vykonáva v pôvodnom formáte. Poďme sa pozrieť na tie, ktoré teraz.

load...

Do tej doby, tu sú niektoré základné požiadavky pre meditáciu - sedí v Padmasana alebo akékoľvek iné pohodlné sediacej polohe, nosia voľné a pohodlné oblečenie, čisté a pokojné miesto na meditáciu, a zabránenie úniku miniaplikácie.

Budhistické meditácie Technika

 1. S vedomím dýchanie
 2. Milujúci láskavosť meditácie

1. S vedomím Dýchanie

V tejto meditácii dych je predmetom koncentráciu. Sústrediť sa na svoj dych a uvedomiť si tendencie mysle skákať z jednej myšlienky na druhú rýchlo. Aby bolo možné kontrolovať, či a môžete si vychutnať zážitok z pobytu v okamihu, keď je obohacujúce. Táto technika je ideálna pre celý váš duševný a fyzický stav.

Táto metóda má štyri fázy, ktoré vedú do stavu pokoja a sú:

 • Po prvé, budete počítať s dychy si vziať dovnútra a von, aby vám pomôžu sústrediť sa na ne. Počítať od 1 do 10 s ohľadom na jedno kolo vdýchnutí a výdychov ako jeden celok. Počítať po výdychu, a pokračovať až do 10 a opakujte.
 • Teraz, v ďalšom kroku, namiesto počítanie po výdychu, počítať pred inhalovať, očakával ďalší dych a pokračovať dýchať týmto spôsobom až do čísla 10 a opakovanie.
 • V treťom kroku, budete pomaly prejsť na pozorovanie dychu, ako to ide dovnútra a von, skákanie počítanie.
 • Nakoniec svoj postreh a koncentráciu by sa malo stať ostrý a dostatočne hlboké, aby ste sa mohli cítiť jemný pocit svoj dych na špičke nosa, kde vstupuje a listy.

Potom, čo dosiahnutie tohto stavu, vy tvoria ideálny základ pre prácu na vašu myseľ a riadiť ho takým spôsobom, ktorý napomôže bez stresu každodenného života.

load...

Späť na obsah

2. Dobrotivosti meditácie

Potom, čo vaša myseľ upokojí a začne byť vo chvíli, môžete ju pestovať ďalej rozvíjať pozitívne pocity, ako je láska, láskavosť a prívetivosť. K tomu postupujte nasledovne:

 • Po prvé, cítim lásku pre seba. Skúste si uvedomiť vášho bytia pokojným a pokojným spôsobom, rozvíjať silu a sebadôveru cez neho. Toto myslenie naplní vaše srdcia s láskou. Aj keď sa snažia to urobiť, môžete predniesť pozitívny frázy na seba ako "Môžem byť v poriadku," alebo si predstaviť jasné svetlo prechádza vaše telo, povzbudzujúci lásku pre seba.
 • V ďalšom kroku, myslím, že dobrého a obľúbeného kamaráta. Priviesť späť všetky dobré spomienky ste zdieľali s nimi a ich roztomilý kvalít. Spomenúť na vzťah zdieľate s nimi a dôvodmi dobre spojiť s nimi. Pokračovať s týmto pocitom v hlave, ktorí chcú dobre pre nich myslieť, "kiež sú šťastné a dobre." Alebo si predstaviť svetlo spájajúcej obaja.
 • Potom sa myslieť na niekoho, pre koho si nijako zvlášť cítiť nič. Ľudia, ktoré vidíte okolo často, ale nemáte žiadne pocity lásky alebo nepáči k nim. Vplyv na ich ľudskej povahy, chôdza, a prítomnosti. Pokúsiť priviesť ich do kruhu lásky, ktorú ste vytvorili vo vašej hlave.
 • Teraz myslieť na niekoho, koho ani vyjsť. Niekto máte problémy s, a je ťažké vyjsť. Snažte sa vyhnúť akejkoľvek negatívne pocity a myslieť na ne pozitívne, dobrý pocit spôsobom a dať im priestor v bazéne lásky, ktorú ste vytvorili.
 • A konečne, myslím, že zo všetkých ľudí, dohromady -, váš priateľ, neutrálne priateľom a nepriateľom. Vezmite ju ďalej rozšíriť pocit lásky a dobroty, aby všetci okolo vás - vaša rodina, ľudia z kolónie, v ktorom žijete, vaše mesto, štát, krajina, a všetci na svete. Poslať vlny lásky a dobroty z vášho srdca do každej bytosti na tejto planéte. Budete sa cítiť povznesený tým dobroty tohto zákona. Vaša myseľ rozširuje a je viac prijímať rozmanitosti. Potom pomaly vyšiel z meditatívny myšlienkového procesu a relaxovať.
 • Doba trvania postupov pre vyššie uvedené metódy sa líšia od osoby k osobe. V ideálnom prípade by ste mali byť schopní začať s pár minút a ísť až do niekoľkých hodín. S praxou, schopnosť sedieť a meditovať po dlhšiu dobu zvýši.

Späť na obsah

Výhody budhistickej meditácie

 • Budhistická meditácia nám pomáha prezrieť a zhodnotiť svoj život poctivo. Umožňuje sebapoznania a self-dotaz.
 • To nám pomáha spomaliť a vychutnať si každý okamih, a dôkladne.
 • Jasnosť a vnútorné zvyšuje stabilitu, čo umožňuje rýchlejšie a lepšiu prácu.
 • Budhistická meditácie otvára naše srdce a kováční dôveru a šetrnosť voči druhým.
 • To otvára svoje vedomie, čo vedie ku každej rozhodnutia, ktoré majú byť z premyslene a vedome.

Skúste tento jedinečný a prastarý spôsob meditácie a skúsenosti k pozitívnym výsledkom sami. Teraz sa pozrime na niektoré bežné otázky o budhistické meditáciu.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Môže meditácie byť nebezpečné?

Meditácia môže dostať nebezpečné, keď vykonáva nevhodným spôsobom a zlom rozpoložení. Ľudia s hlavnými psychologickými otázkami by sa mali poradiť s lekárom pred nástupom do meditácie.

Musím učiteľa robiť meditáciu?

Áno, učiteľ by mal byť schopný, aby vás v tomto procese meditácie. Vyvážená a dobre informovaný učiteľ je ideálne.

Čo znamená slovo, Budha 'znamená?

, Budha 'znamená prebudený alebo osvietenie.

Je budhizmus náboženstvo?

Budhizmus je za náboženstvo - je to spôsob života a filozofie.

Čo je podstatou buddhizmu?

Budhizmus nás učí, aby sa zabránilo škodiť iným a pomáhať ľuďom v núdzi. To vás nabáda, aby sa zabránilo negativitu a objatí lásky.

Budhistické meditačné praktiky vedú k osvieteniu. Je to disciplína vás zbaví smútku a zlepšiť každodenný život. K tomu, nemusíte odlúčiť seba a viesť kláštorný život. Môžete si byť tam, kde ste, a realizovať dočasné a meniace spôsob svete. Takže si svoje cieľavedomosti viečko a kopať základnú pravdu s touto budhistickú meditáciu.

load...