Zdravie a wellness

Bolesť v Asane: Ako sa vyhnúť jogu-súvisiace zranenia

Bolesť v Asane: Ako sa vyhnúť jogu-súvisiace zranenia

Zranenia sú nepredvídateľné - to sa môže stať pri hraní šport, alebo aj pri chôdzi po ulici. Kým jóga je low-vplyv cvičenia s nespočetnými výhodami a, môže dôjsť k zraneniu, ak nechcete starať a praktizovať to správna cesta. Väčšina z týchto zranení nie sú vážna. Avšak, môžete tiež skončiť s niečím, ako major ako zlomeniny, vyvrtnutia, poškodenie nervov, a vo vzácnych prípadoch dokonca mŕtvicu. Ale jedná sa o najvzácnejšie zriedkavých prípadoch.

Kým jóga je bezpečný postup, niekedy kvôli rokoch neustáleho preťažovaniu a vychýlenie, by ste mohli skončiť s zranenia. Rovnako ako je potrebné našľapovať opatrne, pretože budete mať nejaké cvičenie, je potrebné vziať bezpečného prístupu s jogou taky. Musíte sa naučiť správne robiť pózy, zostať v melódiu so svojím telom, a vyhnúť sa preháňania sa ásany. Tento návod vás naučí, ako chrániť citlivé kĺby a majú bezpečné cvičenie. Nezabudnite ich mať na pamäti.

Komplexný sprievodca pre udržanie jogy úrazov preč

 1. Chrániť vaše zápästie
 2. Rovnátka lakte
 3. Ochranná ramenách
 4. Štít rebier
 5. Obhájiť dolnej časti chrbta
 6. Upokojiť chrbtice
 7. Obhájiť hamstringy
 8. Zachovať bedra
 9. Podporu Kolená
 10. Strážiť krku
 11. Ďalšie ukazovatele, aby vaše prax v bezpečí

1. Chráňte svoje zápästie

Zápästia sú zodpovedné za využitie. Pri nabehnutí telesnej hmotnosti na zápästie, zatiaľ čo cvičí paže zostatky, to je celkom možné, že ste skončili s zranenia. Prvá vec, ktorú si uvedomiť, pokiaľ zápästie nesú telesná hmotnosť je distribuovať váhu rovnomerne medzi obe zápästia. Šíriť zápästia široký a stlačte cez prsty. Tiež je potrebné, aby sa ubezpečil, že zvyšok svojho ramena je správne umiestnená. Lakte by mali byť skladované za zápästie, pokiaľ sa jedná o zostatok paže.

load...

Späť na obsah

2. Brace lakte

Keď sa pokrčte lakte do strán v pozíciách, kde sa tlačiť svoje telo s pomocou lakte, môžete skončiť ich zranenia. To by mohlo byť ľahko znížiť lakte a tlačiť von, zatiaľ čo robí pózu. To zdôrazňuje, že nielen z kĺbu na druhú stranu ale tiež vytvára tlak na jemné zápästie. Aby sa tomu zabránilo, nezabudnite, aby sa vaše lakte zastrčený, a umiestniť ich pozdĺž rebier, kedy budete musieť ohýbať. Je potrebné zabezpečiť, aby záhyby lakťov vždy smeroval dopredu. To by mohlo byť ťažké, pretože potrebuje obrovské triceps silu. Takže miesto kolená na podlahu zdieľať váhu, kým sa rozvíjať silu v ásan, ktoré môžu byť zmenené.

Späť na obsah

3. Ochranná ramenách

Kým sa snaží chrániť vaše ramená, je potrebné dávať pozor na pokrčením ramien. Zvyšovanie ramená smerom k ušiam zastaví používanie podporných svalov v rukách, ramien a krku. Pokrčil plecami a môže tiež viesť k stlačeniu ramien. Niet divu, že ste často počuť učiteľa s pokynom k ​​pohybu ramená od uší. To by mohlo spôsobiť poranenie rotátorovej manžety a pás pri overextend alebo natiahnuť príliš veľa.

load...

Nikdy by ste nemali ťahať príliš tvrdý na ramenách. Držať späť dole a preč od uší po celú dobu.

Späť na obsah

4. Shield rebrá

Hoci jogy zvraty sú detoxikáciu a pnutie, keď sa preháňať, alebo pretiahnuť pri ich cvičení, môžete skončiť podliatiny na medzirebrové svaly, ktoré leží medzi rebrami. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné vždy predlžovať chrbticu smerom nahor pred krútiť. Predstavte si, že reťazec sa ťahali za korunu, ťahanie vás smerom k stropu. Kým naťahovanie len otočiť až máte pocit, že úsek, ale nejdú cez neho, a to najmä ak nie ste dostatočne flexibilný.

Späť na obsah

5. Brániť dolnej časti chrbta

To je úplne bežným javom a zvyčajne sa stane, keď bicykli cez chrbticu, najmä v záhyboch dopredu. Keď sa zaokrúhliť chrbát v týchto ásan, chrbtica sa ohýba v opačnom smere. To spôsobuje bolesť okamžite, a ak nie riešiť, ale môže tiež viesť k problémom diskov. Nezabudnite si chrbát vzpriamene a srdce zdvihol, zatiaľ čo cvičí jogu.

Späť na obsah

6. Upokojiť chrbtice

Jedným z hlavných cieľov jogy je pracovať na jadre. Jadro je chrbtica, a v joge, hovoria, že ste len tak mladý ako chrbtica. Zdravotné chrbtice možno zlepšiť iba vtedy, keď cvičím jogu správnu cestu. Pokiaľ ide o poranenie chrbtice, opäť zaokrúhlenia je vinníkom. Dokonca tesnej hamstringy by mohlo spôsobiť problémy s chrbticou. Predtým, než praktizovanie ásan, predstavte si predĺženie chrbtice. Tiahnu nahor a preč od bokov. Tým sa zamedzí zaokrúhlenia. K ďalšiemu zlepšeniu držania tela, môžete pokrčte kolená v pozíciách, ako je klesajúca psa a vpred záhybov. Keď ste praktizujúci sediacich záhyby, použite pokrývku na podporu dolnej časti chrbta a odstrániť tlak z chrbtice.

Späť na obsah

7. Zachovávať zadnej strany stehien

Ak ste boli vedie sedavý spôsob života, je pravdepodobné, že máte uber-tesný hamstringy. Keď hamstringy sú napäté, je veľmi ľahké ich pretiahnuť. Tieto výpady a klesajúcim Dog divy pri odstraňovaní stresu v hamstringy a uvoľňovanie je hore. Ale potom, čo uviedol, že je potrebné pracovať tieto pózy svojím vlastným tempom, alebo by ste mohli skončiť s zranenia. Pomaly jednoduchosť do pozície. Ale v prípade, že ste zranenia, prestať cvičiť pózy, ktoré sa týkajú hamstringy, kým sa uzdraví.

Späť na obsah

8. Zachovať bokov

Takmer každý zasadnutí jogy zahŕňa rozšírenie bokov, vzhľadom k pózach ako sérii bojovník, rozdeľuje, široký nohami dopredu zloží a ševci Pose. Tie by mohli skončiť bolí vaše vnútorné stehná a triesla, ak pretiahnuť. Kým vykonávanie týchto ásan, to by mohlo byť dobrým zvykom, aby sa vaše prsty ukázal dopredu. To vám pomôže so správnym zarovnanie a nedošlo k zraneniu.

Späť na obsah

9. Podpora Kolená

Vďaka týmto prekríženými nohami pózach, zranenie v kolene môže trápiť najlepšie jogínov. Flexibilita nôh začína v bokoch. Ak vaše boky nie sú dostatočne flexibilné, budú kolená byť medzi prvými, kto sa cíti napätie a nakoniec bolesť. Aby sa tomu zabránilo, vyhnúť sa sedí v cross-legged pozície po dlhú dobu. Dalo by sa tiež umiestniť valcovaný deku pod kolená, aby sa zabránilo napätie. Ak sú vaše kolená ohnuté v stojaci predstavujú, uistite sa, že je zvislá čiara beží od kolien k päte. To je známkou toho, že kolená sú správne nesúci telesnej hmotnosti.

Späť na obsah

10. Guard krku

Pri precvičovaní krkom a ramenom stánky, krk by mohol skončiť najviac postihnuté, pokiaľ tieto ásany nie sú dobre. Keď ste stále nevyrovnané a vyvinúť neprimeraný tlak na krk, mohlo by to komprimovať krk. V extrémnych prípadoch to môže tiež spôsobiť stratu krku flexie. Pokiaľ máte dlhotrvajúcu históriu problému, krku alebo ramien, môže to byť najlepšie, aby sa zabránilo úplnej inverzie úplne. Pokiaľ si bežne nepoužívajú rekvizity, zabezpečí, že vaše lopatky sú stiahnuté dozadu a dole. To bude znamenať, že vaše telo je bezpečne podporované. Tiež si uvedomte, nikdy sa trhnúť svoju hlavu, keď sa domnievate, pózu. To bude destabilizovať tela a spôsobiť pád.

Späť na obsah

11. Ďalšie ukazovátka, aby sa vaša prax v bezpečí

Kým správnej polohy je kľúčom k bezpečné cvičenie jogy, to nie je všetko. Tieto dodatočné pokyny, ak po ňom nasleduje, sa bude pridávať do bezpečia tréningu.

1. Byť pacienta - to môže byť veľmi lákavé sa vrhnúť do pokročilých pózy, ale nezabudnite, že budete musieť postaviť bloky jeden po druhom. Ak chcete získať tieto náročné pózy v poriadku, musíte mať pevné základy. Ak nechcete robiť, že budete skončiť s zranenia.

2. Začleniť warm-up - Musíte sa pripraviť svoje telo na náročné pózy, a tak urobiť, je warm-up je nutnosťou. Začnite so základnými úseky, a potom prejsť na tie ťažšie.

3. Posúdiť váš Capability - Ak ste novým jogy, pripojiť začiatočníka triedy. Spájanie pokročilú triedu bude buď brániť svojho ducha alebo ublížiť. Budete presunúť do vyspelých pozíciách, bez toho by bol silný alebo dostatočne flexibilné, a skončiť s zranenia.

4. Komunikovať s inštruktorom - Musíte mať transparentné vzťah so svojím učiteľom. Ak máte problémy a nehovorte svojho učiteľa o tom, môžete urobiť predstavovať ste nemal, a skončiť sebapoškodenie. V prípade, že inštruktor si je vedomý svojho stavu, on / ona by mohla odporučiť zmeny.

5. Uvoľnite opatrne - Rovnako tak je dôležité sústrediť sa na uvoľnenie ásany, a to najmä ak ste sa držal pózu po dlhú dobu. Urobte si čas, aby vyšiel z komplikovaných póz.

6. Používajte rekvizity - Tam je pomocou rekvizít žiadna hanba. To je viac dôležité, že ste dobre v určitej pozícii. Používať bloky a deky, aby ho podporili prostredníctvom svojej praxi. Tým sa tiež zaistí lepšiu pokrok v praxi.

7. Neblokujú kĺbov - ak zamknúť vaše kĺby, v priebehu doby, hyperextenzie bude opotrebovávať kĺby, a tým spôsobiť zranenie.

8. Zastavenie v prípade pochybností - to je vždy lepšie byť v bezpečí, ako neskôr ľutovať. Ak máte pocit, že ste vytiahol, alebo napäté sval pri svojej praxi, to je v poriadku vystúpiť podložky čoskoro. Okamžite zastaviť prax.

9. End With Shavasana - Nepodceňujte Shavasana. Mohlo by to byť pokojová predstavovať, že si myslíte, že môžete preskočiť po tréningu, ale musíš zostať a dokončiť svoju triedu s ním. Spomaľuje nervový systém a pôsobí ako dokonalý uzáver do praxe. Cvičí ásany po dobu dvoch minút bude robiť, ale nie preskočiť.

10. Načúvajte svojmu telu - Keď vaše telo povie zastaviť, je nutné zastaviť. Tie by mohli byť nadšený, ale je citlivý na svojom tele. Počúvať to vám pomôže vytvoriť skvelý vzťah s ním. Budete v bezpečí.

Späť na obsah

Jóga je skvelý praxe, ktorá môže robiť veľa dobré, aby vás psychicky, fyzicky i duchovne. Byť v bezpečí, a robiť to správne!

load...