Zdravie a wellness

Ayurveda hovorí, že jesť tieto v noci vás urobí zdravými. Pozri sa!

Ayurveda hovorí, že jesť tieto v noci vás urobí zdravými. Pozri sa!

To, čo jete má hlboký vplyv na vaše telo i myseľ. Ale spolu s tým, že časovanie jedle tiež hrajú dôležitú úlohu pri správnej fungovanie vášho tela.

Raňajky je často nazývaný kráľom všetkých jedál, a mnoho diétne odborníci tiež označil za najdôležitejšie jedlo dňa. Ale len preto, že jedno jedlo je tak dôležité, to neznamená, že je to ok preskočiť ostatné jedlá. Mnohí veria, že jesť v noci na ne bude tuk, a preto dávajú prednosť skákanie večere.

Podľa ajurvédy, nočné jedlo je jedna vec, že ​​musíte byť veľmi opatrní. Vzhľadom k tomu, že je posledné jedlo dňa, to je veľmi dôležité, aby si to v správny čas. Rovnako tak je dôležité, aby správny výber potravín.

load...

Posledná časť dňa dominuje Kapha, a teda bez ohľadu na jedlo, ktoré jete musí byť schopný vyvážiť Kapha a nezvyšovať ju.

Potraviny, ktoré zvyšujú Kapha Dosh

Existuje niekoľko potravín, ktoré je nutné vyhnúť jesť v noci, pretože vytvára nerovnováhu v Kapha Dosh. Nezdravé jedlo, mastné jedlá, mäsitých položky, mrazené potraviny, ťažké stráviteľné jedlo, tvaroh, alebo zmrzlina je niekoľko vecí, ktoré musíte vyhnúť jesť počas nočného času. I keď budete jesť, snažiť, aby im v menšej či obmedzenom množstve. Jesť viac z nich v noci môže spôsobiť nerovnováhu v organizme a viesť ku komplikáciám, ako sú:

 • Nabrať váhu
 • Výtok z nosa, keď sa zobudíte v dopoludňajších hodinách
 • Proti kašľu a prechladnutiu. Ak ste už trpia kašľom a za studena, je pravdepodobné, stav zhorší
 • Vracanie pocit
 • Zažívacie ťažkosti
 • Nadmerné slinenie v dopoludňajších hodinách
 • Alergie

Nakoniec, zlé stravovacie návyky môžu viesť k tvorbe a hromadeniu toxických látok v tele, čo môže spôsobiť rad zdravotných komplikácií.

load...

Ak ste trpia niektorou z vyššie uvedených komplikácií, je najvyšší čas, začnete správnej starostlivosti o seba. Niekedy, mierna úprava vo vašej strave vzoru môže vyliečiť alebo zlepšiť väčšinu z týchto podmienok. Takže ďalšia otázka, ktorá vyvstáva, je, aký typ úpravy môžu zlepšiť vaše zdravie.

Čo Čo jesť v noci?

Musíte sa pýtať, čo môže byť zdravé veci jesť v noci, je to tak? Worry nie, stačí postupovať podľa týchto jednoduchých tipov na večeru.

 • Odporúča sa jesť potraviny, ktoré sú ľahko stráviteľné v noci. Tiež sa snaží jesť zdravú a low-carb stravy, ako sa dostane ľahko stráviteľné.
 • Ak máte vo zvyku jesť tvaroh v noci, ho nahradiť cmar. Preferujú chapatis cez ryžu, pretože chapatis ľahko a rýchlejšie stráviteľné.
 • Nenechajte přeplácat sami. Jesť v obmedzenom množstve
 • Pokúste sa zahrnúť viac Dal, zelenej listovej zelenine, karí listy a malé množstvo zázvoru v jedle.
 • Soľ má zvýšiť zadržiavanie vody v tele. Z tohto dôvodu je lepšie znížiť príjem soli.
 • Korenie, na druhej strane mohla zvýšiť teplo v tele, a tak sa snažia zahrnúť korenie v jedle.
 • Znížte príjem cukru a nahradiť ju s medom, pretože pomáha pri znižovaní hlien.
 • Ak máte vo zvyku piť mlieko pred vami spať, radšej nízkotučné mlieko. Pred vypitím vždy variť mlieko. To uľahčuje trávenie. Môžete tiež pridať malé množstvo zázvoru alebo kardamonu do mlieka pred jej varením, ktorý pomáha pri znižovaní vlastností generujúcich hlienu.
 • Nepite studené mlieko. Mať, kým je ešte teplá.

Pravidlo palca musíte dodržiavať a zároveň má na večeru, je, aby sa ubezpečil, že čokoľvek jesť, nemali by ste mať pocit ťažoby v žalúdku. Namiesto toho, váš žalúdok musí cítiť svetlo, takže môžete spať správne.

Má jesť v noci, že ste tučná? Existuje šanca. Vzhľadom k tomu, vaše telo nevykonáva žiadnu fyzickú aktivitu v noci, to vyžaduje menej energie. A ak budete jesť vo veľkom množstve v noci, energia, ktorá sa vyrába z potravy je uložená v tele vo forme tuku, čo nakoniec vedie k obezite a priberanie na váhe.

Nielen Ayurveda, ale moderná veda tiež ukazuje, ktoré majú ľahké jedlo v noci. Dúfame, že tieto informácie vám pomôže udržať si svoje zdravie. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...