Zdravie a wellness

Atkinsova diéta - aké potraviny chcete jesť, výhody a nevýhody

Atkinsova diéta - aké potraviny chcete jesť, výhody a nevýhody

Tam by sotva niekto, kto nemá záujem o chudnutí. Kým niektorí z nás môže požiadať o pomoc profesionálne výživu či trénera, mnohí z nás skončiť zistení o diéty a stravovacích návykov od ostatných.

Jedna taká strava, ktorá bola veľmi populárna a široko používaný, je Atkinsonova diéta.

Čo je Atkinsonova diéta?

Obmedzená konzumácia sacharidov je jedným z predpokladov pre chudnutie. Atkinsonova diéta bola navrhnutá to mať na pamäti. Ako už názov napovedá, Atkinsonova diéta bola navrhnutá Dr Robert Atkins, americký kardiológ. Prvýkrát sa o tom napísal v roku 1970 vo svojej knihe "The New Diet Revolution".

load...

Táto diéta je založená na predpoklade, že môžete schudnúť tým, že obmedzuje spotrebu sacharidov, zatiaľ čo náročné, pretože mnoho bielkovín a tuku, ako si prajete. Aj keď toto tvrdenie je trochu kontroverzná, strava urobil priniesť pozitívne výsledky v mnohých prípadoch aj sa stala veľmi populárnou v posledných desiatich rokoch.

Stručne povedané, tento Atkinsonova diéta plán kladie prísne obmedzenia na príjem sacharidov, vrátane potravín s cukrom, chlieb, cereálie, škrobnatých zeleniny a cestovín.

Atkinsonova diéta:

Typ Nízky obsah karbamidov
Podobnosť Južná plážová diéta, eko-atkins, paleo diéta
Cieľ Strata hmotnosti
Nárok Môžete stratiť až 15 libier počas 2 týždňov a stále jesť tučné jedlo.

load...

Ako sa Atkinsonova diéta funguje?

Teória Atkinsonova diéta môže byť vysvetlené v jednoduchým spôsobom. Naše telo je podobný motor a sacharidy sú palivom potrebné, aby to bežať. Keď dostupnosť či skôr konzumácia sacharidov je obmedzená, motor (naše telo) je nútený používať alternatívne palivá, teda uložených tukov.

Drastické zníženie sacharidov prinúti telo spaľovať telesný tuk na energiu. Tento proces je známy ako, ketóza ', kde sú uložené tuky premenený na mastné kyseliny. Človek v stave ketózy dostáva energie z, ketóny. ' Sú to malé uhlíkové fragmenty, ktoré sú vytvorené v členení uložených vrstiev tuku. V tejto fáze, máte tendenciu cítiť menej hladní, a teda pravdepodobné, že jesť menej.

Ďalším dôvodom pre Atkinsonova diéta spôsobiť chudnutie je, že sacharidy stimulujú produkciu inzulínu. Inzulín prevedie prebytok sacharidov na tuk, čo vedie k zvýšenej hladu a prírastok hmotnosti. Obmedzením príjem sacharidov Atkinsonova diéta stimuluje metabolizmus tela. To spôsobí, že telo spáliť telesného tuku, skôr než spaľovať glukózu. Navyše menej sacharidy viesť k menšej tvorbe inzulínu a vytváranie tým, menej tuku.

Fáza Atkinsonova diéta

Atkins diétny plán zahŕňa štyri fázy alebo fáz, z ktorých indukčnej fázy je najťažšie nasledovať. Každá fáza je dobre definované a menej obmedzujúce, na príjme sacharidov, než predchádzajúce. Neexistuje žiadna konkrétna doba trvania jednotlivých fáz, pretože do značnej miery závisí na zvýšenie hmotnosti človeka. Štyri fázy Atkinsonova diéta sú popísané nižšie.

Fáza I - Indukcia:

Jedná sa o úvodnej fázy Atkinsonova diéta, kde je príjem sacharidov je obmedzená na iba 20 gramov denne. V prvých dvoch týždňoch, sa zameriavajú na spotrebu nízke carb potravín, ako je zelenina, šaláty, mäso, morské plody a vajcia.

 • Môžete skúsiť variť vajcia, kuracie prsia, ryby, repka alebo olivový olej, syry, jogurty, zeleninu a orechy.
 • Nízke carb indické pokrmy ako moong Dal, dosiah a Paneer sú ideálne pre Atkins indukčnej fázy.
 • Účelom tejto fáze je vyvolať zmeny vo vašom tele chémiu. To vedie k, lipolýzy '(spaľovanie tukov na energiu) a, ketóza', ktorá umožňuje vaše telo prepne používať glukózu na energiu, aby s použitím tuku.
 • Preto je táto fáza je nielen v úmysle spôsobiť redukciu tuku, ale tiež potláča chuť do jedla.

Fáza II - Priebežné chudnutie (OWL):

V druhej fáze, sacharidy sú pomaly re-predstavený vo vašej strave. To má za následok spomalenie úbytku hmotnosti až 1 až 2 libier týždenne. Denný príjem sacharidov sa zvýšila o 5 gramov denne. V tejto fáze môžete pridať mliečne výrobky, orechy, bobule, ovocie a obilie vo vašej strave.

 • Môžete mať sucho roti alebo krajec tmavého chleba s arašidovým maslom na raňajky.
 • Orechy, ako sú mandle, oriešky, vlašské orechy a kešu oriešky sú naplnením občerstvenia uspokojiť svoj hlad.
 • Dosa z "besan" (cizrnové múky) je dobrý low carb náhradou za roti.

Táto fáza pokračuje, kým Dieter je 5 až 10 libier od požadovaného chudnutie a je v podstate zaoberá zvyšovaním výber potravín a zároveň pokračovať diéta programu bezpečne.

Fáza III - Pre-Maintenance:

V tejto fáze, úbytok na váhe sa spomaľuje ešte ako diétu blízko svojho cieľa hmotnosti. Jej cieľom je zvýšiť spotrebu sacharidov o 10 gramov denne. Podľa Dr Atkinsonova diéta, táto fáza by mala trvať asi 2 až 3 mesiace. Je to v podstate učenie fáze pre diétu, ako udržať svoju ideálnu váhu pomocou prístupu Akins. Komplexné sacharidy, ako sú fazuľa, hrášok a škrobnatých zeleniny sú predstavené v tejto fáze.

 • Môžete pridať nejaké vysoké sacharidov zeleninu do pokrmov, ako je hrášok, black eyed peas, rajma klíčky atď
 • Jedna porcia nízka carb ovocie môžu byť tiež zahrnuté, ako sú mango, jahody, jablká, pomaranče, hrozno, grapefruit, melóny, sušené a čerstvé marhule, slivky a broskyne.

Fáza IV - Životnosť údržba:

Ako je zrejmé z jej názvu, táto fáza trvá po celý zvyšok svojho života. Cieľom tejto fázy je udržať zdravú váhu získané v priebehu diéty. Avšak, ak ste priberanie na váhe znova, budete musieť vrátiť späť a začať od indukčnej fáze. V udržiavacej fáze, ste si vedomí potreby svojho tela, pokiaľ ide o príjem sacharidov. Musíte vedieť, maximálna sacharidov, ktoré možno prijať bez priberať na váhe. Môžete aj naďalej využívať nízke sacharidov potraviny ako roti alebo hnedá ryža. Ako hovorí Dr Atkins dá, "tento životný štýl je základom pre celý život lepšiemu zdraviu."

Atkinsonova diéta Zoznam jedlo: Čo jesť a čo je potrebné sa vyvarovať

Indukčná fáza je najdôležitejšia fáza Atkinsonova diéta. Tieto potraviny môžu byť konzumované v priebehu indukčnej fázy obmedziť príjem sacharidov až 20 gramov denne.

1. Proteíny:

Táto diéta plán kladie dôraz na spotrebu bielkovín, ako je mäso, morské plody a vajcia. Tieto potraviny majú malú alebo žiadnu sacharidov.

2. Zelenina:

Väčšina sacharidov v tejto diéte pochádza zo zeleniny. Mali by ste si byť vedomí o obsahu sacharidov v vegetariáni sa spotrebúvajú. To pomôže zabezpečiť, aby celkový počet sacharidov nie je väčšia ako 12 až 15 g denne.

3. Tuky a oleje:

Ľudia sa uchyľovali k Atkinsonova diéta nie je zakázané jesť tučné jedlá. V skutočnosti adekvátne konzumácia tukov je zásadný pre túto diétu uspieť. Diéta sa odporúča udržiavať rovnováhu prírodných tukov a vyhnúť sa trans-tuk úplne. Môžete jesť dostatok studenej vody rýb a iných potravín, ktoré obsahujú omega 3 mastné kyseliny. Variť jedlo v panenského a extra panenského olivového oleja. Treba sa vyhnúť kukurica, sója, slnečnica, svetlica a oleja. Maslo a ostatné zdroje nasýtených tukov, ako je napríklad kokosový, by mali byť konzumované v rovnováhe s ostatnými tukmi. Vyhnite sa jesť margarín, ak je trans-tukov zdarma.

4. Syr:

Syry môžu byť jeden, pretože majú menej ako gram sacharidov na uncu. Atkinsonova diéta povoľuje 3 až 4 unce denne v priebehu indukcie. Môžete mať smotanový syr, ale vyhnúť sa tvaroh, tvarohom alebo iné čerstvé syry. Pri výbere majonézu, ísť na pravidelné plné tuku majonézou.

5. Nápoje:

Atkinsonova diéta radia piť aspoň 8 pohárov vody denne. Môžete piť sódu alebo sódovú vodu s cukrom bez príchutí. Vyhnúť sa akejkoľvek nápoje s cukrom v ňom, vrátane džús a jablkový mušt. Môžu byť zavedené bylinných čajov či bez kofeínu nápoja. Diétne limonády sladené sukralózou sú tiež prijateľné. Číre vývary sú vhodné, pretože sú v sacharidov veľmi nízka.

6. Foods Zakázané počas indukcie:

Niektoré potraviny je potrebné sa vyhnúť v priebehu indukčnej fázy. Nižšie uvedený zoznam uvedený zahŕňa, ale nie je obmedzený iba na tieto potraviny.

 • Potravina, ktorá obsahuje pridané cukry, ktoré sa väčšinou spracováva jedlo. Tento zoznam obsahuje nealkoholické nápoje, ovocné šťavy, Agave, cukríky a zmrzliny.
 • Lepok zrná, ako je pšenica, špalda, raž a jačmeň. To zahŕňa predmety vyrobené z týchto obilnín, ako je chleba, koláče, pečivo, cestoviny a niečo z múky.
 • Trans-tuky, ako sú hydrogenizované a čiastočne hydrogenizované tuky
 • Ovocie a ovocné šťavy
 • Mliečne výrobky okrem niektorých syrov a smotana, v obmedzených množstvách
 • Škrobové zeleniny ako zemiaky, repa, kukurica atď.
 • Strukoviny, ako sú fazuľa a hráškom
 • Vysoká omega 6 a rastlinné oleje, ako bavlníkový, sója, slnečnica, hroznových jadier, kukurica, svetlica a canola oleja.
 • Alkoholické nápoje
 • Umelé sladidlá ako aspartám, sacharín, sukralóza, cyklamátov a acesulfam draselný

7. Potraviny Povolené po indukcii:

Tieto potraviny môžu byť znovu po indukcii:

 • Orechy
 • Čerstvé syry, ako sú chaty, ricotta atď
 • Semien, ako sú slnečnicové semená
 • Ostatné prirodzene nízke carb potraviny, ako je nesladený sóje alebo mandľové mlieko, sójové múky, kokosovým mliekom a iné špeciality nízka carb potravín.

Výhody Atkinsonova diéta:

Atkinsonova diéta plán bol podrobne študovaný pochopiť jeho účinky na ľudský organizmus. Ukázalo sa, že je mierne úspešný, a to najmä v prvých dvoch týždňoch. Účastníci môžu získať nasledujúce výhody z Atkinsonova diéta:

1. Chudnutie:

Váhový úbytok je hlavná výhoda tejto diéte. Drastické zníženie sacharidov spôsobuje vaše telo spaľovať tuk na energiu. Konečným výsledkom je strata hmotnosti.

2. Jednoduché nasledovať:

Tento diétny plán je pomerne jednoduché nasledovať. Všetko, čo musíte urobiť, je zistiť, čo jesť a sústrediť sa na základných carb počítanie.

3. Zdôrazňuje správneho sacharidov úrovni:

Najväčšia sila tejto diéty je, že umožňuje poznať správnu hladinu sacharidov, ktoré budete potrebovať k udržaniu zdravej hmotnosti. Rôzni ľudia majú rôzne úrovne citlivosti na sacharidy a táto strava je spôsob, ako zistiť svoju vlastnú úroveň.

4. Údržba Hmotnosť:

Atkinsonova diéta nielen pomáha pri chudnutí, ale aj v jeho udržiavanie. Diéta vám umožní stanoviť úroveň príjmu sacharidov, na ktoré si môžete udržať si zdravú váhu cez prípadnom zvýšení množstva sacharidov spotrebované.

5. Podporuje dobré zdravie:

Atkinsonova diéta odporúča jesť potraviny bohaté na výživu spolu s vitamínov a doplnkov stravy, v prípade potreby. Tak, to podporuje dobré zdravie.

6. Prevencia chorôb:

Ako bolo uvedené vyššie, obmedzuje váš príjem sacharidov znižuje hladiny inzulínu v tele, a preto je účinný pri prevencii ochorení, ako je diabetes. Výskum naznačil, že stúpenci Atkins Diet majú zdravšie krvný tlak, lepšie hladinu cholesterolu v krvi a menšie priberanie na váhe v porovnaní s inými stravy.

7. Podporuje vyvážená strava:

Atkinsonova diéta bola zmenená v priebehu rokov začleniť rôzne potraviny, vrátane chudé bielkoviny, zeleninu, ovocie, orechy, strukoviny a v niektorých prípadoch celozrnných výrobkov a zdravých tukov.

Nevýhody Atkinsonova diéta:

Atkinsonova diéta je efektívna, ak sa budete držať na to, ale problém spočíva v dodržiavaní predpisov. Ľudia, ktorí začínajú s touto diétou často nie sú schopní pokračovať s ním na dlhodobej báze.

1. Indukčná:

Indukčná fáza je najťažšie fázy tohto plánu a nie vždy majú pozitívny vplyv. Väčšina ľudí trpí sacharidov havárii počas 3 až 5 dní a sú schopné pokračovať v tejto diéte kvôli tejto negatívnej reakcie.

2. Ťažké zostať na nízkej Carbs:

Je pomerne ťažké získať všetky živiny z extrémne nízke carb stravy. Problém zhoršuje, ak indukcia trvá dlhšie ako 2 týždne. Podľa Atkins, niektorí ľudia sú metabolicky odolné zostať na veľmi nízkej carb diétu trvalo schudnúť alebo udržať váhový úbytok. Faktom však zostáva, že aj keď vitamíny a minerálne látky môžu byť nahradené s doplnkami, phytonutrients nemôže. To môže viesť k dlhodobej zdravotných problémov.

3. Boring:

Nízka carb dieta ako Atkins stane vŕtanie veľmi rýchlo, a to najmä počas indukčnej fázy, pred tým, než sa získajú požadované výsledky. To je jeden z dôvodov, prečo sa ľudia odvracajú od nízkych carb diet.

4. Mätúce po indukcii:

Jedna z nevýhod Atkinsonova diéta je, že je ťažké zistiť, čo sacharidov úroveň bude pracovať pre každého jednotlivca po indukčnej fázy. Počítanie sacharidov vyžaduje veľa úsilia a je o to ťažšie držať sa ho. Jedná sa trochu experimentovať sa prísť na to, čo funguje pre vás najlepšie.

Takže, ak si myslíte, že budete musieť schudnúť a ste pripravení ísť v ústrety, skúste Atkins diétny plán Menu.

load...