Zdravie a wellness

Aký je správny čas na cvičenie jogy?

Aký je správny čas na cvičenie jogy?

Hovoríme toľko o joge, ale často nemajú diskutovať o najlepší čas na prax. Nie som si istý, či viete, ale existuje celá veda, ktorá hovorí o tom, kedy a kde cvičiť jogu.

Zaujímavé, že? A to všetko zatiaľ čo sme boli cvičiť jogu, bez toho, aby vedela o nič z toho.

Tiež ste sa niekedy nad tým, prečo jóga programy zvyčajne vystupoval v ranných otvory na televíziu? Tam, či musí byť dôvod na to, a tam je. Poďme nájsť nižšie.

load...

Keď cvičiť jogu?

V deň, keď je rozdelené do štyroch častí v jogové vede. Sú Brahma Muhurta, Sunrise, na poludnie, a Sunset.

Ak chcete cvičiť jogu ako prostriedok k pozdvihnutiu svojej duchovná bytosť, Brahma Muhurta je ideálny čas na prax. Ale ak hľadáte iba na fyzickú pohodu, čas východu alebo západu slnka čas bude robiť.

Na poludnie sa neodporúča, pretože to je jedlo čas a vaše telo potrebuje medzeru aspoň 4 až 6 hodín po jedle cvičiť jogu, aby sa jedlo dostane stráviteľné potom aj spotrebováva energiu. Tiež sa potíte veľa napoludnie kvôli teplu, a to dehydruje vaše telo.

load...

Takže, v ideálnom prípade, Brahma Muhurta by bol najlepší čas na cvičím jogu, ale je lepšie vybrať si čas, ktorý vám vyhovuje skôr než rigidné. Čo je ešte dôležitejšie, je obstarať to najlepšie z každého cvičenia jogy a vyskúšať rôzne techniky, aby posilnili svoje skúsenosti.

Ásany možno vykonávať buď ráno alebo večer na lačný žalúdok, ale uistite sa, že nemáte prax náročné ásany, ktoré vás Drôt tesne pred spaním. Avšak, v dopoludňajších hodinách, môžete cvičiť, aby všetci unstiffen a povzbudiť vaše telo.

Pranayama príliš, rovnako ako ásany, môže byť realizovaná v dopoludňajších hodinách alebo večer, ale uistite sa, že nie je v priebehu dvoch až štyroch hodín po jedle. Je to ideálny spôsob, ako udržať napätie a únava na uzde.

Vzhľadom k tomu, môžete meditovať kedykoľvek počas dňa, ak nie ste ospalí, pod vplyvom alkoholu, alebo hyper. Bdelý a uvoľnený stav mysle je vynikajúcou príležitosťou k meditácii. Tiež čakať dve hodiny potom, čo jedlo, meditovať, aby sa zabránilo pocit nudné a ospalosť.

Jóga Nidra možno vykonávať kedykoľvek počas dňa, a to aj bezprostredne po jedle, ak nechcete zaspať, zatiaľ čo vy sa na to.

Teraz, keď vieme, kedy a kedy nie cvičiť jogu, poďme zistiť, či je najlepší čas, aby ju praktizovať.

Aký je najlepší čas na cvičenie jogy?

Dawn je najlepší čas na cvičím jogu. Brahma Muhurta, čo je 03:40, nie je vhodným riešením pre mnohých z nás. Preto, podľa odborníkov, východu slnka je ideálny a praktické.

Podobne ako u toho, ako začať svoj deň s kávou či čajom, to s jogou. Čerstvý vzduch v dopoludňajších hodinách je ideálny aj vám pomôže pripraviť sa na výzvy na deň dopredu. A čo je ešte lepšie je energetická boost dostanete z jogy, ktorá nie je káva alebo čaj môže poraziť.

Kým pózy vám aktivovať a ste flexibilný na deň, jogové dýchanie stimuluje vymaže a napája svoj názor. Tiež vás udrží svieži a omladená. Cvičenie jogy v dopoludňajších hodinách vás udrží vyrovnaný a nenechá veci, ako sú dopravné zápchy, rušných pracovnej doby, alebo domáce práce, že vás obťažujem.

Akonáhle sa prebudíte, vyprázdniť črevá, vyčistiť, a dostať sa okamžite praktizovať. Týmto spôsobom, je menej pravdepodobné, preskočiť praxi alebo príliš unavený na to.

Vo večerných hodinách, tieto príznaky sú viac pravdepodobné, pretože po dlhom dni v práci, mali by ste radšej oddýchnuť a pozerať sa na televíziu, miesto cvičenie jogy. Takže si urobil a zmietol s ním v dopoludňajších hodinách.

Rana sú, keď sú svaly a kĺby najtuhšie. Joga sa tiahne a zvyšuje flexibilitu k nim, a tým vám pomôže byť v strehu po celý deň bez problémov.

Cvičenie jogy ráno je skvelý spôsob, ako osviežiť myseľ a dušu a dostať pripravení prijať výzvy dňa. To v konečnom dôsledku vás prebudí a budete objatí živosť deň.

Tiež produkcia potu je nízka v dopoludňajších hodinách, udržiavanie dehydratácii organizmu oveľa nižšia. Vaše oblečenie príliš nedostane mastný a slizký.

S tak veľa výhod spojených s ňou, nie je divu, mnoho tradícií zvážiť dopoludňajšie čas ako posvätné.

Teraz sa poďme naučiť aspekty, ktoré pracujú pre zdravé a celostnej jogy skúsenosti najlepší.

Spôsob jogy praxe pre dosiahnutie najlepších výsledkov

  1. Načasovanie
  2. Miesto praxe
  3. Jóga Príslušenstvo
  4. Odevy
  5. Sekvencie Objednať

1. Načasovanie

Ako sme diskutovali, ráno sú najlepšie. Sunrise time je výslovne odporúčané. V opačnom prípade, kedykoľvek medzi 5 hodín do 7 hodín ráno urobí. To je, keď máte pocit, aktívny, vzduch je čerstvý. Tréning bude dopadať byť príjemné.

Späť na obsah

2. Namiesto praxe

Vyberte si miesto, ktoré je čisté a pokojné. Mohlo by to byť u vás doma, alebo vonku, napríklad v parku, alebo dokonca jogy mieste. Uistite sa, že sú pohodlné v priestore a môže úplne sústrediť na svojej praxi.

Vyhnúť sa cvičenie jogy na priamom slnečnom svetle, studený vietor, alebo miesto s mnohých druhov hmyzu.

Späť na obsah

3. Jóga Príslušenstvo

Príslušenstvo bude vaša prax hladké a pohodlnejšie. Si sami pekné jogu. Rohož, ktorá vám umožní praktizovať pózy, ako aj meditovať pohodlne.

Niektoré ďalšie vybavenie, ako sú bloky, pásy, vankúše, deky a pomôže zmierniť do pózy lepšie. Títo prídu vhod pre začiatočníkov, starších osôb a osôb s fyzickými problémami.

Späť na obsah

4. Oblečenie

Uistite sa, že budete nosiť strednej fit a pohodlné oblečenie, ktoré neobmedzuje v pohybe a pomôže točiť a zasa ľahko.

Vyberte všetko príslušenstvo z vášho tela, ako okuliare, hodinky a šperky ťažké a udržať je stranou.

Späť na obsah

5. Sekvencia Objednávka

Začnite s ásan. Nadväzujúceho s Pranayama a potom meditovať. Poradie je pripraviť svoje telo vedecky dobre meditovať. Ásan vás fyzicky fit, a pranayamy pripravuje svoju myseľ k meditácii. Povedomie S každým krokom sa zvyšuje, ktorý vám pomôže meditovať lepšie.

Späť na obsah

Upozornenie

V závislosti na veku a schopností lekára, musí byť individuálne cvičenia jogy navrhnuté. Nasledujúci štandardný formát jogy sa neodporúča bez konzultácie.

Necvičí jogu pod vplyvom alkoholu, drog alebo akékoľvek iné omamné látky.

Tí s telesným alebo duševným problémov alebo chorobou musí najprv poradiť so svojím lekárom a pracovať s inštruktorom jogy, aby sa predišlo komplikáciám.

Poďme sa teda odpovedať na niektoré bežné otázky o joge.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako dlho môžem cvičiť jogu?

V ideálnom prípade, hodinu alebo hodiny a polovica sú dobré. V opačnom prípade, stráviť aspoň 20 minút v praxi.

Ako často môžem cvičiť jogu?

Cvičím jogu každý deň, ak je to možné, alebo aspoň trikrát týždenne.

Byť schopný cvičiť jogu každý deň bez námahy, je to najlepšie, čo môžete urobiť pre seba. Ale ako? Niekoľko jednoduchých tipov a techník pomôže, a uvedené vyššie sa bude hodiť. Vykonať zmeny v praxi v súlade a získať čo najviac z nej. Ísť na to!

load...