Zdravie a wellness

Ako zlepšiť cirkuláciu krvi v tele - 18 efektívnych domácich liekov

Ako zlepšiť cirkuláciu krvi v tele - 18 efektívnych domácich liekov

Už ste niekedy pocit, prsty na rukách a nohách sa otupený? Väčšina z nás čelí tento problém raz za čas, ale ak sa to stane necitlivosť každodenná vec pre vás, budete potrebovať pomoc. Krv slúži niekoľko dôležitých funkcií v tele. Poskytuje kyslíka a živín do všetkých buniek a orgánov v tele. Vyrovnáva telesnú teplotu, poskytuje teplo na prsty, nos a prsty.

Zlý krvný obeh je oveľa viac nepríjemné, než sa zdá. To nastane, keď prietok krvi stane obmedzené na určité časti tela, ako sú srdce, nohy, ruky, prsty, nohy a prsty. V miernych prípadoch, zlý krvný obeh spôsobuje len nepohodlie. Ale aj keby nie spracované včas, môže to viesť k niekoľkých ďalších vážnych zdravotných podmienok. Zdravotné problémy spôsobené v dôsledku zlého krvného obehu zahŕňajú kŕčové žily, problém obličiek a ďalšie ťažkosti, obmedzenie v krvi.

Čo spôsobuje zlý krvný obeh?

Obehové problémy v krvi môžu byť spôsobené v dôsledku zdravotných problémov a životný štýl vzoru. Niektoré bežné príčiny patria:

load...

1. Nahromadenie zubného plaku:

Najčastejšou príčinou zlého krvného obehu je nahromadenie plaku na vnútorných stranách kapilár. To je spôsobené v dôsledku nahromadenia tuku na vnútorných stien buniek, ktorý prerušuje normálny tok krvi cievami.

2. Choroby:

Niektoré choroby, ktoré spôsobujú zlý krvný obeh patrí vysoký krvný tlak, kŕčové žily, cievna mozgová príhoda, srdcové ochorenia, poškodenie obličiek, výdute flebitída, arteriosklerózy, Raynaudova choroba a flebitída.

3. Hypertenzia:

Hypertenzia je častou príčinou zlého krvného toku v stredného veku a starších ľudí. Plaky cholesterolu sú uložené pozdĺž stien tepien, čo spôsobuje zlý krvný obeh.

load...

4. Kŕčové žily:

Kŕčové žily dochádza, keď sú steny žily strácajú pružnosť. Nedostatok aktivity a zvýšená konzumácia nezdravé potraviny eskaluje problém z jednej nohy na druhú.

5. Zlému prekrvenie v Kids:

Nielen dospelí, deti a deti môžu trpieť chudobných obehové problémy. Deti narodené s komplexnými vrodených srdcových vád sú ohrození zlými problémy s cirkuláciou. Deti, ktoré konzumujú veľa nezdravé potraviny môžu tiež trpia zlým krvným obehom. Defekt v normálnom prietoku krvi môže mať významný vplyv na fyzické, mentálne a akademický výkon dieťaťa.

6. Tehotenstvo:

Tehotenstvo môže narušiť normálne prietok krvi v tele. Väčšina žien zažiť krvný obehové zmeny v druhom a treťom trimestri. Bábätko v maternici využíva väčšinu živín spotrebovaných matky, čo vedie k zlému prekrveniu. Tehotné ženy by sa mali uistiť, že robí všetko pre zachovanie nutričnej hladiny v tele. Svižná chôdza a pravidelné preťahovanie môže pomôcť udržať krvný obeh. Jemné plávanie a vodné cvičenia môže podporiť dobré prekrvenie ako pre matku a dieťa. Voda pomôže matka oddýchnuť a zároveň získať potrebný výkon. Ak dochádza k náhlej začervenanie alebo opuch v ktorejkoľvek časti tela, konzultovať s lekárom.

Ďalšie možné príčiny patria:

 • Fajčenie
 • Nedostatok pohybu a činnosti
 • Jesť príliš veľa nezdravé jedlo môže spôsobiť obezitu, čo nakoniec vedie k zlému prekrveniu.
 • Nezostávajte príliš dlho v prednej časti počítača, môže tiež spôsobiť problémy krvného obehu.

Aké sú príznaky zlého krvného obehu?

Okrem nepohodlie, existuje mnoho ďalších príznakov zlého krvného obehu. Niektoré bežné príznaky patrí:

 • Zmena teploty kože ako studených rúk, nôh a prstov
 • Necitlivosť alebo strata citlivosti v nohách, nôh a rúk
 • Pocit letargický aj potom, čo robí malé aktivity, ako je lezenie po schodoch
 • Nedostatok energie a vytrvalosti
 • Pokles vlasy a lupiny
 • Suchá koža, nerovnomerný tón pleti a škvrny na koži
 • Strata pamäti alebo stagnujúci pamäte
 • Pocit ospalosti po celú dobu
 • Kŕče a bolesti hlavy
 • Dýchavičnosť
 • Nepravidelný srdcový tep
 • Svrbenie ruky, nohy a chodidlá
 • Vysoká hladina cholesterolu a krvný tlak
 • Opuchy rúk a nôh
 • Strata chuti do jedla a nevysvetliteľné chudnutie
Nižšie sú uvedené efektívne domáce opravné prostriedky, ktoré vám pomôžu vedieť, ako zlepšiť krvný obeh:

Potraviny a byliny na zlepšenie krvného obehu:

Ovocie, zelenina a bylinky sú vynikajúce pre vaše zdravie. Poskytujú vysokej úrovne bioflavonoidov, ktoré zosilňujú kapiláry, podporovať krvný obeh. Niektoré z potravín, ktoré zvyšujú prietok krvi zahŕňajú:

1. Tomato:

Paradajka je dobre známy potraviny pre zlepšenie krvného obehu. Obsahuje lykopén, zlúčenina, ktorá zabraňuje hromadeniu zubného plaku, prekážku zdravému prietoku krvi.

2. Matica:

Matica ako pistácie, mandle a kešu poskytujú vysoké hladiny vitamínu B3, ktorá posilňujú prietok krvi. To rozširuje cievy, zlepšuje krvný obeh. To tiež pomáha znižovať low-density lipoprotein v krvi.

3. Cesnak:

Cesnak je dôležitým prvkom európskej, americkej a ázijskej kuchyne. To má celý rad liečivých vlastností a používa sa na liečbu rôznych ochorení. Vedci zistili, že ľudia, ktorí konzumujú cesnak pravidelne je väčšia pravdepodobnosť, že majú lepší krvný obeh. Cesnak uvoľňuje cievy a interaguje s červenými krvinkami, zvyšuje produkciu sírovodíka. Zvýšená produkcia sírovodíka zlepšuje krvný obeh. Konzumácia surového cesnaku znižuje hromadenie lipoproteínu s nízkou hustotou v krvi. To tiež zvyšuje dobrého cholesterolu v krvi, udržiavanie krvného tlaku v normálnom rozmedzí. To tiež zabraňuje agregáciu krvných doštičiek.

4. Kajenské korenie:

Kajenské korenie poskytuje nielen chuť na karí, ale je vhodné pre čerpanie do hladiny krvný obeh v tele. Kajenské korenie ako červené korenie, paprika a chilli zabraňuje doštičiek z zhlukovaniu a hromadí v krvi. To rozširuje cievy, zvyšuje prietok krvi v celom tele a ďalších orgánov. Toto korenie zlepšuje fungovanie kardiovaskulárneho systému, udržanie krvného tlaku v normálnom rozmedzí. Cayenne tiež pomáha zahriať ruky a nohy, čo je často spôsobené kvôli zlému prietoku krvi.

5. Ginkgo:

Gingko bylina je používaný značne ako tradičnej medicíne. To môže úspešne zlepšovať širokú škálu problémov krvného obehu, vrátane kognitívnych funkcií. To rozširuje cievy a zabraňuje zachytávaniu krvných doštičiek, zlepšenie krvného obehu. Podporuje mikrocirkuláciu v drobných kapilár, povzbudzovať prekrvenie končatín. Ginkgo podporuje krvný obeh v mozgu, zlepšenie funkcie, ako je učenie, myslenia, pamäte a poškodenie sietnice. Ginkgo bylina sa bežne používa vo forme tinktúry či doplnkov, ale môžete tiež zahrnúť do svojich pokrmov.

6. Ginger:

Zázvor je obyčajná súčasť používa pre zlepšenie chuti rôznych pokrmov. To tiež má široký rozsah lekárske účely. Ginger obsahuje gingeroles a zingerone, aktívne zložky, ktoré poskytujú celý rad výhod pre telo. To bráni vstrebávaniu cholesterolu v krvi a pečeni. Pravidelná konzumácia tiež zabraňuje zrážaniu krvi v tele. V skutočnosti, je oveľa účinnejší ako aspirín v prevencii tvorby krvných zrazenín.

7. Zelený čaj:

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty zvanej epigallocatechin, čo zlepšuje zdravotný stav buniek, ktoré tvoria v najvnútornejšie výstelky ciev. To pomáha pri zúžení a dilatáciu ciev, zvyšuje prietok krvi. To znižuje tvorbu zlého cholesterolu a bráni zvýšeniu krvného tlaku. Pravidelná konzumácia tiež znižuje riziko vzniku srdcových chorôb.

V tomto videu - zelený čaj pomáha zlepšiť krvný obeh: - 2 Easy Home prostriedky na zlepšenie krvného obehu

8. Guggul alebo Guggul:

Guggul bylina sa používa už od staroveku na boj s obezitou a artritíde. Obsahuje kenotic steroidné zlúčeniny nazývanej Guggulsteróny, čo znižuje plak, ktorý nadväzuje na vnútorné steny ciev, čo spôsobuje zlé prietok krvi. To znižuje možnosť agregácie doštičiek, prevenciu tvorby krvných zrazenín. Nezabudnite, než začnete používať túto bylinu konzultovať lekára.

9. Cibuľa:

Cibuľa je tiež jeden z najlepších potravín, ktoré majú zlepšiť krvný obeh v tele. Obsahuje vysoké koncentrácie allicín, čo je látka, ktorá je známa pre zlepšenie krvného obehu. To tiež funguje ako diuretikum, zvýšenie množstva tekutín, ktoré majú byť vylúčené. To pomáha znižovať opuchy spôsobené v dôsledku zlého obehu.

10. Rozmarínu:

Rosemary je jedným z najväčších bylinných k zlepšeniu krvného obehu v tele. Čerstvý rozmarín funguje najlepšie, ale môžete použiť tie sušené rovnako.

11. Hawthorne:

Hawthorne bol používaný po stáročia na liečbu srdcových a poruchy prekrvenia. Bobule a listy rastlín Hawthorne obsahujú quercetin, látku, ktorá minimalizuje uvoľňovanie histamínu. To je tiež užitočné pre liečbu problémov krvného tlaku. Táto bylina by mal byť používaný pod vedením odborného lekára, pretože má sklon k interakcii s prípravkom na riedenie krvi, ako sú antikoagulanciá.

Životný štýl a strava zmeny pre zlepšenie krvného obehu:

Zlý krvný obeh sa môže spracovať s obvyklými liekmi a prírodné terapie. Primárnym cieľom všetkých ošetrenia je, aby sa zabránilo problémom s krvným obehom, zmierniť bolesť a opuch. Prírodné prostriedky sú najlepší spôsob, ako zlepšiť a udržiavať zdravý krvný obeh. Spolu s bylinných, životný štýl a diétne zmeny môžu tiež získať hladiny čerpania. Tieto metódy stimulovať nielen krvný obeh, ale tiež zlepšenie celkovej fyzickej, emocionálne a duševnú pohodu človeka.

12. Cvičenie Niekoľkokrát týždenne:

Pravidelná telesná cvičenie môže pomôcť k zlepšeniu krvného obehu. Začnite s miernymi cvičenie a postúpiť do činností, ktoré sú prísnejšie. Dopriať v niektorých miernych cvičení každý deň, ako je chôdza, domáce práce a plávanie. Tieto cvičenia nie sú príliš namáhavé a ukáže dramatické výsledky v priebehu niekoľkých týždňov. Ale nejdú cez palubu s cvičeniami, ak váš krvný obeh je príliš chudobná.

13. Pravidelné prestávky:

Nesadajte alebo stojí v rovnakej pozícii príliš dlho. Pravidelné prestávky každých pár hodín. Vydajte sa na krátku prechádzku, triasť ruky alebo sa vyšplhať hore a dole po schodoch. To pomôže uvoľniť svaly, propagáciu prietok krvi.

14. Vodoliečba:

Hydroterapie je jednoduchý a účinný spôsob, ako zlepšiť krvný obeh. Striedavá aplikácie teplej a studenej vody vplyv na krvné cievy, zlepšuje krvný obeh. Ďalší skvelý domáci liek na krvný obeh možno ľahko sledovať. Po prvé, ponorte do teplej vody a potom studenou vodou. Horúca voda bude stimulovať dilatáciu plavidiel blízko povrchu pokožky, zatiaľ čo studená voda uzavrieť cievy. Udržujte striedanie medzi oboma každých 30 sekúnd. Hydroterapiu by sa malo uskutočniť 4 až 5 krát denne pre optimálne výsledky. Nezačínajte s veľmi horúcou alebo studenou vodou. Teplota by mala byť postupne zvyšuje počas niekoľkých dní.

15. Noste pohodlné topánky do práce:

Je veľmi dôležité nosiť pohodlnú obuv do práce, najmä ak ste na nohách na dlhé hodiny. Vyhnite sa nosenie vysokých podpätkov do kancelárie. Nosiť ponožky udržať nohy v teple. Ponožky by nemali byť príliš tesný, pretože môže obmedziť prietok krvi ešte viac.

16. Relaxačné techniky:

Trochu meditácie a počúvanie hudby môže byť výhodné aj pre zlepšenie krvného obehu. Tieto relaxačné techniky zdvihnúť náladu a znížiť hladinu stresu, zlepšuje krvný obeh.

17. Diéta:

Vyvážená a zdravá strava je zásadný význam pre zlepšenie krvného obehu.

 • Znížte príjem kávy a čaju. Nemusíte sa zastaviť úplne piť, ale výrub na nich môžu byť veľmi prospešné pre telo. Dve šálky denne, je viac než dosť.
 • Alkohol môže mať niekoľko škodlivé účinky na telo. Malo by sa mal piť len s mierou. Tiež, prestať fajčiť, aby sa viesť zdravý život. Fajčenie zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi, sťahuje cievy a tepny stvrdne.
 • Vyhnite sa jesť potraviny, ktoré obsahujú vysoké množstvo nasýtených tukov. Nasýtené tuky prispievajú k nahromadeniu usadenín cholesterolu a plaku v tepnách, čo vedie k zlým krvným obehom.
 • Okrem toho je tiež nutné odstrániť rafinovaných potravín, ako je alkohol, cukor a mastné potraviny. Odstránenie týchto položiek z vašej stravy pomôže zrážanlivosti krvi, whch jej umožní jednoducho prechádzať drobných ciev.
 • Pite veľa vody, každý deň k hydratácii buniek a podporujú pravidelný prísun minerálov. To tiež pomáha telu zbaviť sa odpadových látok. Cieľ vypiť aspoň 2 litre vody denne.
[Čítajte: Diéta tipy, ako udržať vysoký krvný tlak v konaní]

18. Masážny:

Masírovanie je oveľa viac ako obyčajný akt relaxáciu. Riadne masáž rúk a nôh upokojuje svaly a kĺby a zmierňuje stres. Stimulácia nervových receptorov v masážnej terapie rozširuje cievy podľa reflexu, zvyšuje krvný obeh. Masáž pomáha odstrániť krvné zrazeniny a všetky zábrany, ktoré znižujú krvný obeh.

Rozmarín, kokosový a olivový olej sú najvhodnejšie pre masírovanie tela. Masírovať ruky, nohy, nohy a členky, mierne napriek tomu pevne. Hlboký tlak zvýši krvný obeh, čo zaisťuje, že pohyby sú zamerané smerom k srdcu. Nezabudnite vykúpať v teplej vode po každom masážou. To podporí krvný obeh. Posilnená cirkulácia tiež zlepšuje schopnosť tela dodávať živiny a kyslík do tkanív.

Jedná sa o jednoduché tipy, ale môže ísť dlhú cestu k udržaniu krvi prúdiacej cez telo tak, ako by malo. Zdravý krvný obeh udrží budete cítiť fit a šťastná. Vyskúšajte ich!

Dúfam, že ste našli tento článok užitočný. Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...