Zdravie a wellness

Ako vybrať správnu jogu Mat

Ako vybrať správnu jogu Mat

Rovnako ako bežci majú veľa možností, pokiaľ ide o ich topánky, takže sa Jogíni, pokiaľ ide o ich rohože. S popularitou tejto fantastickej praxe fúka zo strechy, výrobcovia sú inšpirovaní, aby sa rôzne podložky, aby vyhovovali potrebám rôznych ľudí. Ale niekedy, keď tam je príliš veľa možností, máte tendenciu sa zmiasť, a môžete len skončiť vychystávanie zlý mat.

Takže tu je návod, ktorý vám dá zoznam úvah, aby sa, keď sa vydáte do obchodu pre tento perfektné jóga mat. Keď príde na vyzdvihnutie arzenál pre cvičenie jogy, môžete si nemôže dovoliť "súdiť knihu podľa obalu". Máte prerokovávať a brať do úvahy nasledujúce body.

Prvý z nich - Your Body Type

Áno! Je to pravda. Váš typ karosérie možno určiť typ jóga mat je nutné investovať do.

Ak ste štíhla a drobná, idú na polstrované jóga mat je odporúčané. Vaše telo má prirodzene menšiu odpruženie, s ohľadom na ešte menšie alebo žiadne vrecká tuku. Jóga mat, ktorý je asi ¼ palca hrubé by malo byť v poriadku. Dokonca aj tí, ktorí majú boľavé kĺby si musí vyzdvihnúť silnejší rohože robia cvičenie oveľa pohodlnejšie.

load...

Tí, ktorí sú "zdravé" a dobre odpružené môžu vybrať rohož, ktorá je asi ⅛ palec tlstý. Štandardná jogu je zvyčajne asi 68 palcov dlhý. Ak máte vysoký, je potrebné vziať do úvahy dĺžku rohože. Štandardná jogu je dosť dobré pre tých, ktorých výška je nižšia než alebo okolo 5 '6 ". Ak máte vyššie ako to, že požiadať o super natiahnuté jóga mat.

Po druhé - Yoga Type

Je potrebné vziať do úvahy, aký druh cvičenia jogy, ktoré sú zapísaní do kedy budete investovať do rohoží.

Ak ste novým jogy, uistite sa, že si kúpite lacnejšie mat. Choď za základnú. Ak sa po niekoľkých týždňoch do praxe si uvedomíte, že jóga nie je pre vás, nebudete viny príliš veľa výdavkov na podložke. Okrem toho, môžete si uvedomiť, že ste si kúpili mat nebude vyhovovať vašim potrebám, akonáhle sa dostanete do jogy drážky, a potom môžete zmeniť svoj rohož v závislosti na vašich potrebách.

load...

Zapamätaj si to:

Vinyasa jogy zahŕňajú komplexné pohyby, takže budete potrebovať podložku s väčším trením tak, aby vaše ruky a nohy nešmýkajú.

Yin Jóga je regeneračný triede, kde sú vaše pohyby by malo byť pomalší a intenzívne, tak mäkké a polstrované mat je výstižnejší.

Ak ste na Hot joga alebo Bikram jogy, kde trieda koná vo vykurovanej miestnosti, je potrebné investovať do rohoží špeciálne navrhnutých pre tieto triedy. Tieto rohože neabsorbujú pot, takže vaše mat zostane čistý na dlho. Ak ste na tento druh jogy, rozhodne nemožno použiť základné podložku, ako to bude dôjsť k jeho poškodeniu.

Za tretie - miesto prax

Je tiež nutné mať na pamäti, kde budete cvičiť jogu, keď kupujete rohože. Ak ste sa cvičenie jogy doma, bude základný mat robiť. Ale ak budete cvičiť jogu na cestách sa odporúča ľahký mat. To bude viac prenosné. Ak budete cestovať veľa, mohli by ste uvažovať o nákupe druhej rohož niesť so sebou na výlety.

Po štvrté - materiál, z ktorého je vyrobený z Mat

Materiál jogu rohože je tiež nutné, ak si vyberiete mat. To sú niektoré možnosti, ktoré budú mať, keď idete von na trhu ku kúpe podložka tréningu.

1. PVC Mats

To je pravdepodobne jedným z najpoužívanejších materiálov používaných na výrobu základnej, lacné jóga rohože. Avšak, tieto rohože nie sú vysoko odporúčané jogínov. Polyvinylchlorid je karcinogénny. Nie je to ani dobré pre vás, ani na životné prostredie, pretože je tak ťažké recyklovať. V záujme svojho zdravia, a v prospech svojho okolia, a pokúsiť sa vyhnúť tomuto podložku za každú cenu.

2. Gumové koberce

Gumové rohože sú lepšou voľbou. Z prírodného kaučuku, nadšenci jogy podporovať túto podložku. Ide o základné, jednoduchá mat to nie je príliš drahé jeden. Keď idete von na trhu, budete môcť nájsť tieto rohože pomerne ľahko.

3. Polstrované Mats

Tieto rohože sú mäkké a pohodlné. Obvykle vnútrajšky týchto rohože sú vyrobené z peny, ktorá je pokrytá látkou. Tieto rohože poskytnúť väčšiu podporu ako priemerné rohož ale poskytnúť menšiu priľnavosť. Môžu byť tiež len čiastočne premyje - aj keď je ľahké umývanie krycie tkaninu, pena nemožno prať.

4. Bavlnené Rohože

Jedná sa o najprirodzenejší zo všetkých rohože sú k dispozícii na trhu, a to aj napriek tomu, že nasiakli pot, sú ľahko umývateľné. Sú mäkké a dať väčšiu priľnavosť než polstrované rohože.

Piata - povrch Mat

Pozrite sa na protišmykovú podložku, keď si kúpite podložka, najmä ak sa bude robiť viac intenzívny formy jogy. Tieto rohože vám dá uchopenie, ktoré potrebujete, bez ohľadu na to, ako veľmi sa pohybujete.

Môžete si tiež vybrať nepriľnavé rohože. Aj keď sú tieto rohože sú hrubé štruktúry, a mohol dráždiť pokožku, ak ste citliví, bude to veľká výhoda, keď budete cvičiť intenzívne Jóga.

Šiesta - hrúbka Mat

Štandardné jogy rohože sú ⅛ palec tlstý. Ak ste začiatočník, môžete zvážiť investície do rohož, ktorá je ⅙ palec tlstý. Tieto rohože sú tiež ľahko vrátiť, tak to z nich robí viac prenosné. Ak máte problémy s kĺbmi, alebo keď cvičíte Yin jogy, musíte zvoliť rohož, ktorá je ¼ palec tlstý.

Seventh - Easy Storage

Podložka, ktorá je ľahko skladovať je vždy veľký nákup! Mohlo by to byť celkom bolesť uloženie rohože, ktoré nie sú role. Vyberte si podložku, ktorý je ľahko skladovať. Je to vždy dobrý nápad investovať do ľahkej rohože. Oni zrolovať ľahko a sú super jednoduché ukladanie a prenášanie. Keď idete kúpiť si podložku, uistite sa, že vyhrnúť niekoľkokrát, aby sa ubezpečil, že ľahko manévruje.

Osem - Accessorizing rohož

Ak ste jogu pravidelné, mohli by ste uvažovať o nákupe príslušenstva k podložke. Rukoväť, rukoväť bavlna, kufríku sú niektoré možnosti k dispozícii tam. Vyberte si, v závislosti na tom, koľko a ako budete používať svoj mat.

Deviata - Price Point

Cena je tiež dôležitým aspektom pri jeho zakúpení mat. Zvyčajne, ⅛ palec tlstý PVC podložka s žiadne kudrlinky, je najlacnejší. Pozrite sa do ceny. Ale tieto rohože nemajú dlhú životnosť, a bude mať tendenciu sa opotrebovávajú rýchlo. Ak ste vážne o svojej praxi, môžete zvážiť nákup mat, ktorý je drahší. Pozrite sa na niektoré dobré značky, ktoré zaručujú kvalitné výrobky. Ak hľadáte pre funkcie, ako je polstrovanie a non-stick alebo lepivých rohoží, to bude stáť viac. Ale ak je to, čo budete potrebovať, je to stojí za to!

Dobrý prevod je vždy inšpirujúce, a pokiaľ ide o cvičenie jogy, si jednoducho nemôže dovoliť kompromisy. Váš rohož by mala byť posledná vec, ktorá nesklame svojej praxi. Teraz, keď viete, čo vziať do úvahy pri nákupe, že rohož, ste si istí, aby sa správna voľba!

load...