Zdravie a wellness

Ako vám pomôže čerpať pepper?

Ako vám pomôže čerpať pepper?

Ten, kto si myslel, čierne korenie, môže vám pomôcť schudnúť! Ukázalo sa, že čierne korenie je čiernym koňom korenie, ktorá má mnoho zdravotných výhod a chudnutie je jedným z nich. Táto nízkokalorická korenie je plná vitamínov, minerálov, zdravých tukov a vlákniny. Výskumy ukazujú, že čierne korenie obsahuje piperín, ktorá zabraňuje tuku diferenciáciu buniek, zlepšuje metabolizmus tukov, a zvyšuje biologickú dostupnosť živín (1), (2). Takže, ak chcete schudnúť, aby vyzerali dobre alebo ako sa vyhnúť choroby spojené s obezitou, začleniť čierne korenie do svojho každodenného jedálnička. Tu je, ako môžete použiť čierne korenie na jedlo pre chudnutie.

1. Ako používať čierne korenie na chudnutie

Môžete mať čierne korenie a to buď interne alebo externe platí. Tu je zoznam spôsobov použitia čierneho korenia pre efektívnu redukciu hmotnosti.

A. Čierne korenie olej

Kúpiť 100% čistý čierne korenie olej z lekárne a pridá sa 1 kvapka tohto oleja sa pohárom vody. Konzumovať predtým raňajkoval. Môžete tiež použiť tento olej na kožu na liečbu kožných infekcií.

load...

B. Čierne korenie Tea

Jednoduché na prípravu, čierne korenie čaj je jedným z najlepších spôsobov, ako konzumovať čierne korenie na chudnutie. Môžete použiť zázvor, citrón, med, Tulsi, škorica alebo zelené čajové vrecúška na prípravu čaju. Použite ½ - 1 lyžička čerstvo mleté ​​čierne korenie a piť pred raňajkami.

C. Čierne korenie Drink

Použite čierne korenie v zeleninovej alebo ovocnej šťavy. Štipľavý zápach čierne korenie a odlišný vkus bude okoreniť svoj drink. Pravidelná konzumácia pomôže nielen schudnúť, ale tiež zlepšiť svojej koži a predchádzať problémom čreva.

D. Konzumovať priamo

Môžete konzumovať čierne korenie priamo žuvaním 2 - 3 čierne korenie každé ráno. To by malo byť vykonané iba tí, ktorí môžu tolerovať teplo čierneho korenia.

load...

2. Čierne korenie Nutričné

100 gramov obsahuje čierne korenie

3. Čierne korenie dávka pre chudnutie

Môžete konzumovať 1 - 2 čajové lyžičky čierneho korenia každý deň na chudnutie. Ak ste sa nepoužívajú príliš veľa čierneho korenia, zvýšiť svoj dennú dávku čierneho korenia postupne. Nespotrebujú moc čierne korenie, ako to spôsobí len zažívacie ťažkosti, podráždenie žalúdka, pálenie v očiach, a problémy s dýchaním.

4. Po konzumovať čierne korenie na chudnutie

Čierne korenie čaj a čierne korenie olej (zriedený v 1 šálku vody) by mali byť konzumované pred raňajkami. Tiež, ak dávate prednosť žuť čierne korenie, majú to ráno po rannej detox piť a ešte pred raňajkami. Môžete mať pohár zeleninovej alebo ovocnej šťavy s čiernym korením večer alebo po obede.

5. Black Pepper na chudnutie Recepty

 • Čierne korenie a Honey

prísady
 • 1 šálky vody
 • 1 čajová lyžička medu
 • ½ lyžičky čerstvo mletého čierneho korenia
Ako sa pripraviť
 1. Variť šálku vody.
 2. Pridajte med a čierne korenie.
 3. Dobre premiešajte a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu pred pitím.
výhody

Táto zmes sa chová ako detoxikačný vode, keď bol spotrebovaný v dopoludňajších hodinách. Med je prírodné sladidlo, ktorá zvyšuje chuť, a to je tiež potenciálne antidiabetické činidlo (3). Z tohto dôvodu zvažuje čierneho korenia a medu na chudnutie je zdravá voľba.

 • Black Pepper & Kale Smoothie

prísady
 • 1 šálka hrubo nasekanej kel
 • 1 lyžičky čerstvo mletého čierneho korenia
 • ½ vápno šťava
Ako sa pripraviť
 1. Hodiť nakrájanú kapustu do mixéra a dať mu nádych.
 2. Naliať zmesné kel do pohára a pridajte citrónovú šťavu a čierne korenie.
 3. Dobre premiešajte pred pitím.
výhody

Jedná sa o zdravú a rýchlu raňajkách možnosť. Kale je známa pre svoju schopnosť na podporu chudnutia. Pomáha potlačiť hladinu glukózy v našom tele po jedle, a tým zabraňuje diabetes (4). Vápno je vynikajúcim zdrojom vitamínu C a pomáha k posilneniu imunitného systému (5).

 • Mexické Pepper kurací šalát

 prísady
 • 100 g varené kuracie prsia
 • ¼ šálky jemne nasekanej červenej a žltej papriky
 • ¼ šálky avokádo
 • ½ vápno šťava
 • 3 - 4 nakladané jalapeno plátky
 • Hŕstka koriander
 • 2 listy hlávkového šalátu
 • 2 lyžičky hrubo mletého čierneho korenia
 • 2 lyžičky olivový olej
 • Soľ
Ako sa pripraviť
 1. Zmiešajte olivový olej, soľ, korenie, limetkovej šťavy a avokádo v miske.
 2. Kocky alebo skartovať varené kuracie prsia a pridať jemne nakrájané papriky, soľ a korenie.
 3. Zmiešajte kocky alebo drvené kura s avokádovým dressingom.
 4. Vezmite šalátovej misy a miesto lístky šalátu ako prvý.
 5. Umiestnite nakrájanú alebo nastrúhanú kurča na šalát.
 6. Začiatok to s trochou olivového oleja, čierneho korenia a koriandru.
výhody

Avokádo obsahujú zdravé tuky, ktoré hmotnosť pomoc strata a chráni pred kardiovaskulárnymi chorobami (6). Kuracie prsia je dobrým zdrojom chudé bielkoviny (7). Papriky sú bohaté na antioxidanty a sú potenciálne protinádorová látka (8). Citrusy sú plné antioxidantov a vitamínu C. To pomáha chrániť proti reumatoidnej artritídy (9). Šalát pomôže očistiť svoje hrubého čreva a udržuje zdravé srdce (10).

 • Čierne korenie Tea

prísady
 • 1-2 lyžičky čierneho korenia
 • Koreň 1 palec zázvoru
 • 1 zelený čaj sáčok
 • 1 šálky vody
Ako sa pripraviť
 1. Používať malty a paličkou rozdrviť koreň zázvoru.
 2. Nech šálku vody príde k varu a pridajte drvený zázvor.
 3. Variť po dobu 5 minút a napnúť ho do šálky.
 4. Namočiť zelený čaj sáčok po dobu 2 - 3 minúty.
 5. Pridajte korenie a dobre premiešajte pred pitím.
výhody

Zázvor má antimikrobiálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti a pomáha znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení a črevné problémy (11). Zelený čaj je anti-diabetická v prírode, pomáha pri liečbe obezity a kardiovaskulárnych ochorení (12).

 • Čierne korenie a ovocné šťavy

prísady
 • ½ šálky melón
 • ½ šálky ananás
 • ½ lyžičky čerstvo mletého čierneho korenia
 • 1 čajová lyžička limetkovej šťavy
 • Štipka soli
Ako sa pripraviť
 1. Hodiť melón a ananás do mixéra.
 2. Daj to spin a naliať šťavu do pohára.
 3. Pridajte limetkovej šťavy, čerstvo mleté ​​čierne korenie a štipku soli.
 4. Dobre premiešajte.
výhody

Melón je bohatý na antioxidanty, vitamíny a minerálne látky, a tým prispieva k boju proti niektorým druhom rakoviny, kardiovaskulárnych ochorení, obezity a diabetu (13). Ananásy sú výborným zdrojom vitamínu C a pomôcť liečiť diabetes a astma (14). Limes sú málo kalórií, bohaté na vitamín C a pomáha bojovať proti ochorenia srdca, obezita a diabetes (15).

6. Ostatné Zdravie Výhody čierneho korenia

Antioxidačná aktivita čierneho korenia zastavuje proliferáciu nádorových buniek. Alkaloid piperín pomáha zlepšiť funkciu mozgu a gastrointestinálne funkcie. Čierne korenie tiež zvyšuje biologickú dostupnosť živín a terapeutických liečiv (16), (17). Ďalší výskum tvrdí, že čierne korenie stimuluje proliferáciu pigmentu kožných buniek a tvorbu dendritov, a preto môžu byť použité na liečbu problémov depigmentáciu kože, ako je vitiligo (18). Čierne korenie má antimikrobiálne vlastnosti, a preto môže pomôcť vyriešiť mikrobiálnych infekcií a bodnutí hmyzom (19). Štúdia tiež potvrdila, že vdychovanie výparov z čierneho korenia olej môže pomôcť fajčiarom kopať ohorok (20). To je tiež účinný domáci liek na bolesť v krku a prechladnutia. Čierne korenie zvyšuje metabolizmus a pomáha spaľovať viac kalórií. Je to tiež silný antidepresívum a tým zabraňuje stresu a emocionálne jesť.

7. Čierne korenie Nežiaduce účinky

Spotrebováva príliš veľa čierne korenie môže spôsobiť zažívacie ťažkosti a žalúdočnú nevoľnosť.

 1. Spotrebováva príliš veľa čierneho korenia počas tehotenstva môže viesť k potratu.
 2. Priama aplikácia príliš čierneho korenia na kožu môže dráždiť pokožku.

8. Užitočná

Uistite sa, že aspoň vypiť pol šálky vody po požití čierne korenie. Tie by mali tiež zahŕňať pol šálky bez tuku jogurt vo vašej strave upokojiť črevnej steny. Chcel by som tiež odporúčame sledovať svoje veľkosti porcií jedla a robiť svetlý naťahovacie cvičenia každý deň, ako schudnúť rýchlo.

9. Pozor

Spotrebováva príliš veľa čierneho korenia môže vás vážne poškodiť, a preto ak máte pocit, nepokojný a ak je pálenie v žalúdku trvá, okamžite ukončiť používanie čierneho korenia.

Hovorí sa, že najlepšie veci v živote prichádzajú v malých baleniach, a pokiaľ ide o chudnutie, pokorný čierne korenie určite funguje. Nielen, že zlepší váš metabolizmus a zabrániť tukov diferenciáciu buniek, ale to vám tiež pomôže zbaviť sa mnohých ďalších zdravotných problémov. Takže začať používať tento účinný prírodný chudnutie ingrediencie dnes a vidieť výsledky pre seba!

Chcete sa podeliť o svoje skúsenosti alebo máte otázku? Prosím zanechať komentár do nižšie uvedeného poľa.

Na zdravie!

load...