Zdravie a wellness

Ako urobiť Virabhadrasana 2 a aké sú jej výhody

Ako urobiť Virabhadrasana 2 a aké sú jej výhody

Vira - Intenzívna, bojovník, odvážny; Bhadra - Dobrá, sľubný, priateľ; Asan - držanie tela; Sanskrit: वीरभद्रासन; Vyslovovanie ako zatáčať-ah-Bah-drahších-anna

Tento Asano je pomenovaný po mytologické charakter vytvorený Šivu volal Veerabhadra. Veera v sanskrte znamená hrdinu, Bhadra znamená priateľ, a Asano znamená držanie tela. Tento postoj je jedným z najpôvabnejších pozícií v joge. Slávi úspechy mýtického bojovníka. Tento Asano je bežne nazýva bojovník Pose alebo Warrior Pose II.

Všetko, čo potrebujete vedieť o virabhadrasana 2

  1. Čo by ste mali vedieť, než urobíte bojovník 2 Pose
  2. Ako to urobiť virabhadrasana
  3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
  4. Tipy začiatočníka
  5. Advanced Pose zmeny
  6. Výhody vyplývajúce z virabhadrasana
  7. Veda Dozadu bojovník 2 Pose
  8. Mytológia Za virabhadrasana
  9. Prípravné Poses
  10. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť pred Do Warrior Pose

To je najlepšie cvičiť jogu skoro ráno, a to najmä ak sa jedná o Asano tak silný ako to, že zlepšuje sústredenie a koncentráciu. Ale v prípade, že ste nemožno praktizovať v dopoludňajších hodinách, môžete to urobiť vo večerných hodinách tiež.

load...

Ďalšia vec, ktorú treba urobiť, než to budete robiť ásany je, aby sa váš žalúdok prázdny a črevá čisté. Uistite sa, že budete jesť jedlo najmenej štyri až šesť hodín pred praxou tak, že jedlo je správne stráviteľné a budete mať dostatok energie generovanej pre vaše cvičenie.

Úroveň: začiatočníci Štýl: Vinyasa Dĺžka: 30 sekúnd Opakovanie: raz na každej nohe posilňuje: členky, nohy ťahá: členky, Suspenzory, ramená, nohy, Pľúca, hrudník

load...

Späť na obsah

Ako to urobiť virabhadrasana 2 (Bojovník 2 Pose)

1. Stojan absolútne rovno a roztiahnuť nohy o tri až štyri nohy od seba.

2. Otočte pravú nohu smerom von o 90 stupňov a ľavú nohu dovnútra asi o 15 stupňov. Musíte sa uistiť, že pätou pravej nohy je dokonale vyrovnaná do stredu ľavej nohy.

3. Zdvihnite ruky do strán, takže sú na vašej výške ramien. Uistite sa, že vaše dlane smerujú nahor, a vaše paže sú rovnobežné so zemou.

4. Zhlboka sa nadýchnite a pri výdychu, ohnúť pravé koleno. Vaše pravé koleno by nemal prekročenie členok. Vaše pravé koleno a pravý členok by mala tvoriť priamku.

5. Teraz ľahko otočiť hlavu a pozerať sa na pravej strane.

6. Keď sa dostanete pohodlne v póze, je nutné ďalej tlačiť sami. Natiahnuť ruky a jemne zatlačte panvu dole.

7. Pobyt v póze, ako je stanovené ako bojovník a s úsmevom na tvári. Dýchaj.

8. Nadýchnite sa a vyšiel z pozície. Odhoďte zbrane pri výdychu.

9. Opakujte predstavovať na ľavej nohe pootočením ľavú nohu smerom von o 90 stupňov a pravou nohou dovnútra asi o 15 stupňov.

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Jedná sa o niekoľko vecí, ktoré musia byť opatrní, keď vykonáte Virabhadrasana.

1. To je najlepšia prax bojovník Pose II pod vedením certifikovaného inštruktora jogy alebo po konzultácii so svojím lekárom, a to najmä ak ste mali nejaké poruchy chrbtice v minulosti, alebo ak ste práve zotavil zo chronickým ochorením.

2. Ľudia, ktorí trpia vysokým krvným tlakom by sa úplne vyhnúť praktizovaní tohto postoj.

3. Tento postoj prospieva tehotným ženám, ktoré sú v ich druhom a treťom trimestri. Musí však poradiť s lekárom pred vykonaním tejto pozícii. Môžu sa tiež stať blízko múru sa živiť zatiaľ čo cvičí túto pózu.

4. To je najlepšie sa vyhnúť tomuto ásany, ak máte hnačku.

5. Ak máte problémy s kolenom alebo artritídy, používať podporu na kolená. To vám dá určitú úľavu, keď budete držať pózu.

6. Ak máte problémy s krčnou, nie otočiť hlavu. Držať hlavu rovno a držať pózu.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Tu je malý tip pre začiatočníkov. Keď sa ohnúť ľavé koleno do pravého uhla, ako sa dostanete do pózy, ohnúť ju rýchlo s hlbokým výdychom, a ich cieľom je umiestniť na vnútornej strane ľavého kolena smerom k málo špičkou strane ľavej nohy.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

To sú dve zmeny, ktoré vám pomôžu prehĺbiť pózu, akonáhle ste zvládli základy.

1. Pre zvýšenie úsek v trupe, štíhle trupu mierne od ohnuté nohy, a nakloňte sa zbraňami paralelne k línii hornej časti ramien.

2. Ak chcete zvýšiť dĺžku a silu svojich paží v tejto póze, otočte obe dlane a záhyby na svoje vnútorné lakeť tak, že čelí strop. Ako ste to, tlačiť svoje lopatky dozadu. Potom, ako si zachovať rotáciu ramien, premeniť svoje dlane tak, že čelí podlahu znova.

Späť na obsah

Výhody vyplývajúce z virabhadrasana 2 (Bojovník 2 Pose)

1. Tento Asano posilňuje a preťahuje nohy a členky.

2. Pomáha tiež dôkladne natiahnuť hrudníka, pľúc, triesla a ramená.

3. Pomáha stimulovať brušné orgány a zlepšuje trávenie.

4. To Asano pomáha zvýšiť výdrž taky.

5. Zbavuje akejkoľvek bolesti chrbta, a to najmä tých, ktoré mali v priebehu tehotenstva.

6. Pomáha odstraňovať ploché nohy, osteoporóza, neplodnosť, syndróm karpálneho tunela, a ischias.

7. Tento Asano podporuje pokoj, odvahu a auspiciousness. Je to nesmierne elegantný póza do praxe.

Späť na obsah

Veda Dozadu bojovník 2 Pose (Virabhadrasana 2)

Warrior Pose II vyžaduje silu a stabilitu. To tiež vyžaduje veľa flexibility v hornej časti tela, rovnako ako boky. Tieto virabhadrasana zostatky ako sthira (pevnosť) a Sukh (jednoduchosť) telesa.

To Asano zahŕňa celé telo a zároveň nás núti vedomí orgánov, ktoré sú mimo dohľadu. V tomto ásany, držať zadnú ruku zdvihol a zadná noha uzemnený stimuluje povedomie.

Späť na obsah

Mytológia Za virabhadrasana 2

Tento Asano je hlboko zakorenenú histórii a mytológii k nemu pripojené.

Hovorí sa, že kráľ Daksha usporiadala dôležitú rituálne obeť, ale odmietol pozvať svoju dcéru Satio a jej manžela, Shiva. Satio bol ponížený a urazený, a tak vtrhli do zhromaždenia a šiel rovno do ohňa.

Shiva bol spustošený, keď počul o Satio smrti. Vytiahol prameň jeho vlasov a udrel ho na zem. Zámok z ťahaného vlasy premenená silný bojovník. Shiva menoval tento bojovník Virabhadra, a nariadil mu, aby zničil Daksha a jeho hosťom.

Táto póza, Warrior Pose II, sa stane, keď sa pamiatky Daksha, jeho cieľ.

Späť na obsah

Prípravné Poses

1. Baddha Konasana 2. SUPT Padangusthasana 3. Utthita Trikonasana 4. Vrikshasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

1. Bakasana 2. Utthita Trikonasana 3. Vrikshasana

Späť na obsah

Praktizovanie tohto ásany zahŕňa silu a silu vôle. Je to jeden z najlepších ásan do praxe. Mohlo by to vyzerať jednoducho, ale je to celkom náročné, a výzvou stojí za to hore.

Takže, ste pripravení využiť týchto výhod bojovník ii predstavujú výhody? Do podeliť o svoje skúsenosti s nami komentovanie nižšie.

load...