Zdravie a wellness

Ako urobiť Virabhadrasana 1 a aké sú jej výhody

Ako urobiť Virabhadrasana 1 a aké sú jej výhody

Virabhadrasana I alebo bojovník 1 Pose je Asano pripomínajúce využije mýtickom bojovník. Sanskrit: वीरभद्रासन; Vira - Hero, Bhadra - Friend, Asan - Pose. Vyslovovanie ako zatáčať-ah-Bah-drahších-anna

Virabhadra je mytologická postava vytvorená Šivu, a to póza odvodzuje svoj názov od toho. Virabhadrasana Aj je Asano ctiť výkony legendárny bojovník. Preto sa tiež nazýva bojovník 1 póza. Tento Asano je považovaná za jednu z najpôvabnejších pozícií v joge, a pridáva veľa krásy tréningu.

Všetko, čo potrebujete vedieť o virabhadrasana 1

 1. Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan
 2. Ako to urobiť virabhadrasana I
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose zmeny
 6. Výhody virabhadrasana Aj
 7. Veda Dozadu bojovník Pose 1 
 8. Mytológia Za virabhadrasana I
 9. Prípravné Poses
 10. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan

Joga sa najlepšie praktizuje skoro ráno, ale v prípade, že nie ste ranné vtáča, druhý najlepší čas na cvičenie jogy je vo večerných hodinách.

load...

Je nevyhnutné, aby váš žalúdok a vaše črevá sú prázdne, než vykonáte Virabhadrasana I. Zaistite medzeru štyri až šesť hodín medzi vaše jedlo a praxi tak, že jedlo je úplne stráviteľné a ste energický pre tréning.

Úroveň: začiatočníci Style: Vinyasa Dĺžka: 20 sekúnd na každú nohu Opakovanie: 1 posilňuje: členky, stehná, ramená, teľatá, ruky, chrbát Úseky: Členky, Navel, Groin, stehná, ramená, pľúca, Teľatá, hrudník, krk

Späť na obsah

Ako to urobiť virabhadrasana

1. Stojan vzpriamený a roztiahnuť nohy o tri až štyri nohy od seba. Vaša pravá noha by mala byť v prednej a ľavej nohy za sebou.

load...

2. Teraz otočiť pravú nohu smerom von o 90 stupňov a doľava o 15 stupňov, uistite sa, že pätou pravej nohy je dokonale vyrovnaný so stredom ľavej nohy.

3. Zdvihnite ruky do strán, kým nedorazí do výšky ramien. Ruky musí byť rovnobežná so zemou a vaše dlane by mala smerovať nahor.

3. Vydýchnite a ohnite pravé koleno, takže koleno a členok tvorí priamku. Uistite sa, že vaše koleno nejde dopredu členku.

4. Teraz sa váš pohľad na pravej strane.

5. Ako budete postupovať do pózy, natiahnuť ruky ďalej a spojiť svoje dlane nad hlavou. Pozrite sa na svoje dlane. Jemne zatlačte panvu dole.

6. Uchopte pózu s rovnakým odhodlaním ako bojovník, a nosí úsmev na vašej tvári. Normálne dýchať a ďalej nadol.

7. Nadýchnite sa a prísť.

8. Vydýchnite a jemne priniesť ruky dole po stranách.

9. Opakujte tento pozície na ľavej strane, s ľavou nohou vpredu a pravá vzadu.

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Je dôležité, aby sa poradil s lekárom skôr, ako budete cvičiť tento ásany, najmä ak máte problémy chrbtice alebo ste práve zotavil zo chronickým ochorením.

Ak máte ramenné bolesti, zdvihnite ruky a nechať ich paralelné k sebe navzájom, miesto konania je nad hlavou.

Ak máte problémy s krčnou by ste nemali pozerať sa na ruky po ich roztiahnutiu.

Tehotné ženy budú mať prospech z tohto ásany, najmä ak sú vo svojom druhom a treťom trimestri, ale iba v prípade, že boli pravidelne cvičí jogu. To musí byť vykonané pod vedením svojho trénera a so súhlasom lekára.

Ak trpíte bolesťou kolena alebo artritídu, môžete použiť podporu steny robiť tento ásany.

Ľudia, ktorí trpia problémami so srdcom alebo vysoký krvný tlak by sa mali vyhnúť tento ásany.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Zvyčajne, keď je predná koleno ohnuté do pózy, začiatočníci majú sklon ku špičke svojej panvu dopredu. Duck-chvosty kostrče a spôsobí, že dolnej časti chrbta pre kompresiu sám. Ako budete ohýbať koleno, zdvihnite pubis smerom k pupku. Potom sa predlžujú chvost k podlahe. Keď sa ohýbať kolená, ísť na zdvíhanie a klesanie tieto dve kosti, čo zaisťuje, že horný okraj panvy je súbežne ako to môže byť na podlahu.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

Za odchýlku

Ak máte pocit, že nemôžete držať rovnováhu v tomto ásany vytvoriť stabilnú základňu tým prednú nohu o niekoľko palcov von od pozdĺžnej osi tela.

Zadná noha zdvihu

Mohlo by to pomôcť, ak umiestnite blok pod pätou stlačiť tlačidlo nadol alebo stlačte pätu proti múru. To vám pomôže stabilizovať.

Napätý Back Knee

Ak je vaša koleno zadnej nohy sa cítia napätá, zapájať svaly na stehnách tak, že zdvihnúť koleno, zatiaľ čo zadná noha je úplne rovno.

Dolnej časti chrbta

Ak trpíte dolnej časti chrbta problémy, mierne ohýbať dopredu od boku tak, že trup je uhlopriečne predĺžená, a vaše brucho podporu formulárov.

Táto póza možno vykonať aj so zbraňami v rôznych pozíciách. Dalo by sa buď zovrieť ho za váš trup alebo držať ho na bok, na rozdiel od ju drží na úrovni ramien alebo ju drží nad hlavou.

Späť na obsah

Výhody virabhadrasana Aj

To sú niektoré úžasné výhody Virabhadrasana 1:

1. Tento Asano je známe, že posilnenie a tón dolnej časti chrbta, paže a nohy.

2. Pomáha stabilizovať a rovnováhu tela, pretože zvyšuje výdrž.

3. Je to tiež skvelý Asano pre tých, ktorí s písacím stolom a sedavým zamestnaním. To stimuluje metabolizmus, ako aj obnovuje chrbticu.

4. To Asano pomáha zmierniť mimo mrazené ramená.

5. To tiež pomáha uvoľniť stres z ramená takmer okamžite.

6. Tento Asano uvoľňuje myseľ a telo, šíri predstavu mieru, odvahu, milosti a pocit priazne.

Späť na obsah

The Science Behind The bojovník Pose I

Tento Asano je veľmi energický stojace cvičenie, ktoré vyžaduje, aby ste zamerať. Je to náročné, Asano, ktorá so sebou nesie veľa multitasking. Veľa akcií, ktoré užívate, ako sa dostanete do tejto polohe vytiahnuť ťa v opačných smeroch. Vy zdvihnúť zároveň uzemniť a stlačíte dopredu, zatiaľ čo vy dostanete späť.

Hoci toto Asano je bitka sama o sebe, zvládnutie je obohacujúce. Všetky svaly na nohách, jadro, a zbraní sú posilnené a tónovaný. Hrudník sa rozširuje, vaše pľúca sú otvorené, a pocit vitality.

Pretože tam je tak veľa rôznych akcií, ako si vziať na póze, je vhodné zamerať sa na niektorého z nich zakaždým, keď budete cvičiť tento ásany.

Praktizovanie bojovník Aj ásany vám ukáže svoje silné a slabé stránky. To vám umožní prijímať prekážky vaše telo prezentuje, a časom, stanete stabilný, vedomý, a získať dostatok schopností pohybovať hlbšie do tejto mocnej pozíciu.

Späť na obsah

Mytológia Za virabhadrasana I

Príbeh sa odohráva takhle. Tam bol kráľ volal Daksha ktorí nepozval svoju dcéru Satio a jej manžela Shiva k yagna (obetný rituál). Nemohla vysporiadať s poníženie a urážky, a tak vtrhli do miesta konania, vstúpil do ohňa, a spálil v ňom. Keď jej manžel prišiel na miesto konania a zistil, že jeho milovaná žena mŕtva, bol smutný a rozzúrený. On vyloupíce prameň jeho vlasov a poraziť ho na zem, z ktorého vstal silný bojovník. On menoval tento bojovník Virabhadra alebo hrdina-priateľ, a poslal ho, aby zničil Daksha a všetky svoje hostí prítomných na yagna.

Virabhadrasana Aj je prvým aspektom príchode Virabhadra je, keď strčí svoju cestu až z pod zemou.

Späť na obsah

Prípravné Poses

 1. SUPT virasana
 2. Upavistha Konasana
 3. Adho Mukha Svanasana
 4. Utthita Parsvakonasana
 5. SUPT Padangusthasana
 6. Parivrtta Parsvakonasana
 7. Virabhadrasana II
 8. Vrikshasana
 9. Gomukhasana
 10. Virasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Virabhadrasana III

Jedná sa o jednu moc zabalené Asano, ktorý pracuje na svojej mysle, tela a moci. To má oveľa históriu a vedu za ním. Mohlo by to vyzerať jednoducho, ale je extrémne náročná. Užívanie na túto výzvu a dosiahnutie tohto cieľa je niečo, čo by sa mali snažiť, ako si dopriať v tejto ásan.

Späť na obsah

Skús cvičiť virabhadrasana 1 doma a pozrite sa na rozdiel! Nezabudnite nám zanechať komentár. Šťastná cvičenie!

Odporúčané Články

 • Ako sa to robí Cobra Pose a aké sú jeho výhody?
 • Ako urobiť Upavistha Konasana a aké sú jeho výhody?
 • Ako urobiť Malasaña a aké sú jeho výhody?
 • Ako urobiť Halasana a aké sú jeho výhody?

load...