Zdravie a wellness

Ako urobiť Vajrasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Vajrasana a aké sú jej výhody

Sanskrit: वज्रासन; Vajra - Diamond alebo Thunderbolt, Asan - Pose; Vyslovované ako vahj-RAH-SAK-na

Vajrasana je kľačiaci predstavujú, a to si vyžaduje jeho meno zo sanskritského slova Vajra (वज्), čo znamená, že diamant alebo blesk. Asan (आसन), samozrejme, prostriedky predstavovať. Tento diamant póza je tiež nazývaný Adamintine Pose. Zvyčajne, dychové cvičenia ako Pranayama, Kapalabhati a Anulon Vilom sa vykonáva sedí v tejto polohe, a hovorí sa, že v tom, telo sa stáva silný ako diamant.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Vajrasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Vajrasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose zmeny
 6. Výhody Vajrasana
 7. Science Behind Vajrasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Jóga má byť vykonávaný na lačný žalúdok, ale to Asano je jednou z mála výnimiek. Môžete bezpečne vykonať tento ásany po jedle. V skutočnosti, to je účinnejšie, ak sa vykonáva ihneď po jedle. Táto póza podporuje správne trávenie.

load...

 • Úroveň: začiatočníci
 • Štýl: Vinyasa
 • Doba trvania: 5 až 10 minút
 • Opakovanie: Žiadne
 • Úseky: členky, stehná, kolená, bedrá
 • Posilňuje: Nohy, Back 

Späť na obsah

Ako to urobiť Vajrasana 

 1. Kľaknúť, strečing svojej nižšej nohy dopredu a držať ich pohromade. Váš veľký prsty by mali vzájomne krížia.
 1. Jemne znížiť svoje telo tak, aby vaše zadok spočívajú na pätách a vaše stehná na vašich lýtkových svalov.
 1. Položte ruky na kolená a nastavte pohľad vpred s hlavou celkom rovné.
 1. Obrátiť svoju pozornosť na svoj dych. Byť plne vedomí toho, ako dýchate a starostlivo sledovať, ako si nádychu a výdychu.
 1. Dalo by sa zavrieť oči, aby sa sústrediť na svoj dych a upokojiť svoju myseľ.
 1. Snažte sa zostať v tejto pozícii po dobu najmenej 5 až 10 minút.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Tento Asano je veľmi bezpečné. Jedná sa však o niekoľko vecí, ktoré by ste mali byť opatrní, keď začnete cvičiť tento ásany.

 1. To je najlepšie sa vyhnúť tomuto ásany, ak máte problém kolena alebo podstúpili operáciu v kolenách v poslednej dobe.
 1. Tehotné ženy by sa mali držať kolená mierne od seba, keď praktizujú tento ásany, aby sa vyhnúť nátlaku na svoje brucho.
 1. Ak trpíte akýmikoľvek chrbticových ochorení stĺpec na dolnej stavcov, je najlepšie sa vyhnúť tomuto predstavovať.
 1. Tí, ktorí trpia črevnými vredmi, prietrže, alebo iných problémov súvisiacich s veľkým alebo tenkého čreva by mal praktizovať túto pózu pod vedením jogy inštruktora.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočník, keď sa predpokladať túto pozíciu, je pravdepodobné, že vaše nohy by mohla začať bolesťou v žiadnom momente. Ak sa tak stane, všetko, čo potrebujete urobiť, je vrátiť späť ásany, a pretiahnuť nohy vpred. Dajte svoje členky, kolená a lýtkové svaly dobrú masáž. V čase, s praxou, mali by ste byť schopní ísť až na 30 minút pohodlne v tejto ásan.

Tiež začiatočníci by mali pracovať pomaly a postupne na lepšiť silu svalov v dolnej časti chrbta pred tým, než pokúsiť sa ísť hlbšie do pózy alebo zvýšenie doby. Akonáhle je spodná časť chrbta posilnil, kmeň na dych sa zníži. Je tiež dôležité si uvedomiť, že ak sa tlačiť viac, ako vaše telo môže mať, výhody póze sú minimalizované.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

Pokročilá variácie Vajrasana je SUPT Vajrasana. V tomto variante, keď sedíte v Vajrasana, budete musieť ohýbať dozadu a umiestniť obe predlaktia rovnako ako lakte na podlahe. Potom oblúk chrbtice a krku, kým sa korunou vašej hlavy sa dotýka podlahy. To Asano pomáha posilňovať svaly v krku, chrbta a hrudníka oblastí. To tiež rozširuje hrudník a zmierňuje pľúcne problémy. Je však dôležité, aby zvládnuť Vajrasana pred pokusom túto pózu. Je to tiež najlepšie precvičiť SUPT Vajrasana pod vedením jogy inštruktora.

Späť na obsah

Výhody Vajrasana

Jedná sa o niekoľko úžasné výhody Vajrasana.

 1. Tento Asano zlepšuje trávenie a s bežnou praxou, že odstraňuje zápchu.
 1. Lepšie trávenie bráni vredy a kyslosť.
 1. To Asano posilňuje chrbát a uľavuje pacientom trpiacim spodnej časti chrbta problémy a ischias.
 1. Táto ásana posilňuje svaly panvového dna príliš.
 1. Pomáha zmierniť mimo pôrodné bolesti a tiež znižuje menštruačné kŕče.
 1. Tento Asano je jedným z tých najlepších predpokladať, ak chcete ísť do meditatívny stavu, pretože ide o vzpriamený póza.

Späť na obsah

Science Behind Vajrasana

Vajrasana je stabilná, pevná póza, a tých, ktorí ju predpokladať nedajú ľahko otrasená. Jedná sa o meditatívnu póza, ale sedí v tejto póze môže byť docela náročné. Človek musí dobyť bolesť v nohách a nepokoj v mysli zvládnuť pózu a zadať meditatívny stavu. Jeden potrebuje trénovať sami sedieť a byť ochotní investovať svoje mysle v tom.

Vajrasana reguluje krvný obeh v dolnej panvovej oblasti. Sedí na nohy znižuje prietok krvi v nohách a zvyšuje sa v tráviacom oblasti, čím sa zvyšuje účinnosť tráviacej sústavy.

Späť na obsah

Prípravné Poses

 1. Ardha Shalabhasana
 2. Shalabhasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

 1. Makarasana
 2. Balasana
 3. Shavasana

Teraz, keď viete, ako to urobiť Vajrasana dokonale, čo ešte čakáte? Tento Asano je dokonalá kombinácia posilnenie tela a zamerať myseľ. To by mohlo byť jedným z najjednoduchších ásan v joge, ale je to celkom náročné, aby vaša myseľ a telo sú úplne v pokoji.

Späť na obsah

load...