Zdravie a wellness

Ako urobiť Uttanasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Uttanasana a aké sú jej výhody

Uttanasana, Intense Forward-ohýbanie Pose, Intense Stretch Pose, Stály predklone, stojaci Forward Zložiť Pose, alebo Stály Head na kolená Pose je Asano. Sanskrit: उत्तानासन; Ut - Výkonný, Tan - natiahnuť, Asan - držanie tela; Vyhlásil as - OOH-tan-AHS-Ahna

Ak preložíte uttanasana doslova do angličtiny, znamená to, že silný úsek predstavovať. V angličtine, táto Asano sa nazýva Stály predklone. Ale bez ohľadu na to, čo sa nazýva v akomkoľvek jazyku, táto Asano má nejaké úžasné účinky na vaše telo. To nielen liečia, ale aj omladzuje telo. V tomto ásany, vaša hlava je pod úrovňou srdca, a to umožňuje pre krvný obeh v hlave miesto nôh, takže vaše bunky nával energizujúci kyslík. Pozrite sa na to, čo ešte tento úžasný Asano môže urobiť pre vás!

Všetko, čo potrebujete vedieť o uttanasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte uttanasana
 2. Ako to urobiť uttanasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody uttanasana
 7. The Science Behind the uttanasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte uttanasana

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane stráviteľné a je dostatok energie pre vás rozšíriť počas tréningu.

load...

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Intermediate Style: Hatha joga Dĺžka: 15 až 30 sekúnd Opakovanie: Žiadny ťahá: Boky, hamstringy, lýtka posilňuje: Kolená, Stehná

Späť na obsah

Ako to urobiť uttanasana

 1. Postaviť rovno na podložke, a ruky v bok odpočinku. Inhalovať.
 1. Vydýchnite a jemne zmäkčiť kolená a predkláňať, skladanie z vašich bokov. Musíte vyvážiť váhu svojho tela. Ak to chcete urobiť, musíte presunúť svoje boky a kostrč mierne dozadu ako zvyšok tela sa pohybuje vpred.
 1. Pamätajte si, aby vaše kolená mäkké ako vy všetko. To umožní, aby vaše zadok k bodu vyššia a vaše boky pokročiť do stehien.
 1. Nechajte svoje ruky spočívať na zem vedľa nohy. Vaše nohy musia byť vzájomne rovnobežné, a vaša druhá a prostredné prsty musia smerovať dopredu. Nechajte svoje hrudi float cez nohy. Rozšírenie medzery medzi vašou hrudnej kosti a lonovou kosťou. Pocit, že záhyb a úsek zo svojho bedrovej kosti. Ak si to cítiť z zaokrúhľovania dolnej časti chrbta, robíte niečo zle.
 1. Musíte cítiť úsek vo svojich hamstringy rovnako, a pokiaľ ešte nie ste pocit ju rozšíriť kolená trochu viac.
 1. Premeňte svoje stehná dovnútra, a oprieť do päty. To umožní lepšie zladenie.
 1. Vaša hlava musí byť ponechané na visieť tak, že koruna dosiahne na zem. Pozrite sa prostredníctvom svojich nôh, a držať pózu.
 1. Ak chcete, aby sa uvoľnil predstavovať, zmluvu jadro a brucho svaly. Nadýchnite sa a položte ruku na bok. Stúpajú pomaly, čo zaisťuje, že je predĺženie v chrbte. Budiž vzdialenosť medzi lonovou kosťou a vaše hrudná kosť. Pomaly vstať.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Vyhnúť tento ásany, ak máte nasledujúce problémy:

A. Menšie zranenie chrbta b. Roztrhnutie hamstringy C. Ischias d. Glaukóm alebo samostatne stojaci sietnice

 1. Ak máte zranenie chrbta, vykonajte tento ásany udržať podrepe. Môžete si tiež urobiť ardha uttanasana umiestnením svoje ruky na stenu tak, že sú rovnobežné s podlahou. Uistite sa, že vaše nohy sú kolmé k svojmu telu.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, to by mohlo byť ťažké zvýšiť úsek. Aby to bolo jednoduchšie, ľahko pokrčte kolená, a predstavte si, sacrum potápajúcej sa hlboko do zadnej časti panvy. Teraz, znížte vzdialenosť medzi kostrč a lonovej kosti. Ako sa cítite odpor, stlačte hornú časť stehien späť a stlačte päty nadol. Narovnať kolená. Ale byť istí, že neblokujú kolená, keď je narovnať.

Späť na obsah

Advanced Pose Variation

K zvýšeniu napätia v chrbte a nohách, nakláňať dopredu a zdvihnite telo na bruškách chodidiel, ako si vytiahnuť päty asi pol palca nad podlahou. Vytiahnite vnútornú časť svojho rozkroku do panvice. Potom sa z výšky slabín, predlžujú päty späť na zem.

Späť na obsah

Výhody uttanasana

To sú niektoré úžasné výhody uttanasana.

1. Tento Asano poskytuje váš chrbát, boky, teľatá a hamstringy dobrý úsek. 2. Upokojuje myseľ a zmierňuje úzkosť. To tiež pomáha upokojiť myseľ. 3. Pomáha zmierniť bolesti hlavy a nespavosť. 4. Tento ohyb dáva vašim tráviaceho ústrojenstva dobre masáže, čím sa zlepšuje trávenie. 5. Obličky a pečeň sú aktivované. 6. Stehná a kolená sa stal silný. 7. Menopauze a menštruačné problémy sú zmiernené. 8. To Asano pomáha liečiť vysoký krvný tlak, astma, neplodnosť, zápal prínosových dutín, a osteoporózy.

Späť na obsah

The Science Behind the uttanasana

To Asano tiahne zadnú časť tela úplne. Pokrýva všetky časti od chodidiel až k zadnej časti nohy. To sa klenie na spodnej, strednej a hornej časti chrbta, celú cestu až ku krku, ide celú cestu až do vlasovej pokožky, potom dole na čelo, a končí medzi obočím. Ako ste ísť do tohto ásany, vy pretiahnuť celú rozlohu svalov a spojivových tkanív.

Dalo by sa to neuvedomujete, ale to je veľká úloha pre vaše telo. Treba sa na to pripraviť, takže vždy pamätať, aby sa zahrial, než sa dostanete do tohto ásany.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana Janu Sirsasana Paschimottanasana SUPT Padangusthasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Stojaci pózy, inverzie, alebo sediaci vpred ohyby.

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť uttanasana, čo ešte čakáte? Jóga nie je len o dosiahnutie tých prsty. Jedná sa o preniknutie do vašich nápadov - Čo chcete? Kde chcete byť? Čo chcete dosiahnuť, keď ste tam? Hoci sa jedná o typickú póza, že budete pravdepodobne robiť v každom jednotlivom jogy, zakaždým, keď to urobíte, budete mať inú skúsenosť. Tieto rôzne skúsenosti, aby úsek oplatí.

load...