Zdravie a wellness

Ako urobiť Utkatasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Utkatasana a aké sú jej výhody

Utkatasana, predseda Pose, Fierce predstavovať, Nebezpečné predstavovať, Lightning Bolt Pose, Wild Pose, alebo v Bikram jogy, trápne predstavovať, je Asano. Sanskrit: उत्कटासन; Stretnúť - Wild / Fierce, Asan - Pose; Vyhlásil as - OOH-Kah-TAHS-anna

Ako ľahké je sedieť na stoličke! Ale keď sedíte na pomyselnej stoličke, mohlo by to byť celkom náročné. Tento Asano je o sedí na tej pomyselnej stoličke. Utkatasana premieta do intenzívneho alebo silným predstavovať. Tento Asano je tiež nazývaný predseda Pose je silný Pose je nešikovný Pose a Fierce Pose.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Utkatasana

1. Čo je potrebné vedieť pred Do Ásana 2. Ako urobiť Utkatasana 3. Opatrenia a kontraindikácie 4. Začiatočníkov Tip 5. Advanced Pose Variation 6. Výhody zo stoličky Pose 7. The Science Behind The Utkatasana 8. Prípravné Poses 9. Nadväzujúci Poses

load...

Čo je potrebné vedieť, ako budete robiť svoju Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane rozštiepený, a tam je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Basic Style: Vinyasa Trvanie: 30 - 60 sekúnd Opakovanie: Žiadny ťahá: Ramená, Thorax Posilňuje: stehná a chrbtice, členky, lýtka

Späť na obsah

Ako urobiť Utkatasana

 1. Stojte priamo na podložku a umiestniť vaše nohy mierne od seba.
 1. Natiahnuť ruky dopredu a zabezpečiť, aby vaše dlane smerujú nadol. Ruky musia byť rovné, a tie sa musia uistiť, aby nedošlo k ohnutiu lakte.
 1. Jemne pokrčte kolená a tlačiť dole panvu tak, že to vyzerá, ako by ste sa sedí na pomyselnej stoličke.
 1. Urobte si pohodlie. Zapojiť sa lepšie v póze, predstavte si čítal noviny, ako budete držať pózu. A ako to urobíte, musíte sa uistiť, že vaše ruky sú rovnobežné s podlahou.
 1. Majte na pamäti, ako budete držať pózu, a aby sa vaša chrbtica predĺžiť. Upokojiť svoju myseľ a relaxovať. Úsmev. Teraz držať pózu až minútu.
 1. Jemne ísť dole a sedieť v Sukhasana.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Tento Asano je potrebné sa vyhnúť, ak trpíte niektorou z nasledujúcich problémov: a. Nespavosť b. Nízky krvný tlak c. Bolesti hlavy d. Artritída e. Vymkol členok f. Chronická bolesť kolena g. Poškodené väzy
 1. Musíte sa postarať, zatiaľ čo cvičí tento ásany, ak máte bolesti chrbta, zranenia ramena, alebo ak ste menštruovať.
 1. Budete musieť zostať v tejto póze a ísť dole len kým vaše telo môže zachovať prirodzené bedrovej krivky.
 1. V prípade, že máte bolesti krčnej chrbtice, alebo máte závrat, keď ste v ásany, uistite sa, že vyzerajú rovno a nastaviť svoj pohľad dopredu.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, to môže byť docela náročné držať pózu po dlhú dobu. Môžete použiť podporu múru, ako začať. Len tak stáť niekoľko palcov od steny, takže keď sa ohýbať sa kostrč dotýka múru.

Späť na obsah

Advanced Pose Variation

Zintenzívniť pózu, zdvihnite svoje telo, ako si stojí na bruškách chodidiel, keď ste v póze. Odhoďte zadok dole na vyvýšených päty. Ruky musí byť umiestnená dopredu, paralelne k sebe a na podlahu, pričom dlane smerujú nadol.

Späť na obsah

Výhody zo stoličky Pose

To sú niektoré úžasné výhody Utkatasana.

 1. Praktizovanie tohto ásany dáva bokoch, chrbticou a svaly hrudníka dobrý úsek.
 1. Sú posilnené trup a dolnej časti chrbta.
 1. To Asano tóny nohy, predovšetkým svaly na kolená, členky a stehná.
 1. Pravidelné cvičenie dodáva zmysel pre rovnováhu v tele a veľkým odhodlaním na mysli.
 1. To Asano dáva brušných orgánov dobrú masáž a tiež stimuluje bránice a srdce.
 1. S bežnou praxou, mohli by ste schudnúť, a to najmä z zadku.
 1. Táto ásana posilňuje imunitný systém a pomáha zmierniť bolesti kĺbov a chrbta.

Späť na obsah

The Science Behind the Utkatasana

To Asano, ako už názov napovedá, je ako divoký a mocný, vzhľadom na to, čo každý a každá časť vášho tela sa snaží dosiahnuť chvíľu v tejto pozícii. Ako sedíte v tejto pomyselnej stoličke, vaše telo hľadá silu a vytrvalosť a takisto dodáva pocit stability v celom texte.

Ako si squat v tejto póze a nakoniec prehĺbiť drep, vaše telo musieť prekonať odpor gravitácie. K tomuto účelu svoje štvorhlavý sval musí byť veľmi silný. Mimochodom, štvorhlavého sú jedným z najväčších svalov v tele. Keď tento sval je silný alebo posilnil, problémy kolená sú automaticky bojovalo proti, pretože podporujú kolená. Stačí byť jemný s kosťou, ako si znížiť sami v tejto ásan.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Virasana Bhujangasana Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Tadasana uttanasana

Späť na obsah

Pozor na intenzívne energie presakuje do vašej bytosti, ako si jednoducho zvládnuť sedí na tomto pomyselnom tróne radosti, zdravie a mier.

load...