Zdravie a wellness

Ako urobiť Tolasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Tolasana a aké sú jej výhody

Tulasana (sanskrit: तुलासन), Balance Pose, Dolasana (Swing), Tolasana (Scale Pose), alebo Utthita Padmasana (Raised Lotus Pose) je Asano. Tola - Balance, Asan - Pose; Vyhlásil As - prst-LAHS-anna

To Asano dostane jeho meno z Tola (význam stupnice), pretože sa podobá mierky alebo vyváženie. V angličtine, to je nazývané Scale Pose alebo Balance Pose. To je tiež známy ako Zvýšené Lotus Pose alebo zdvihnuté Yoga Pose. Je známe, že rozvoj kostí a svalov v tele.�

Všetko, čo potrebujete vedieť o Tolasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Tolasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose zmeny
 6. Výhody stupnice Pose
 7. The Science Behind the Tolasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane stráviteľné a je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

load...

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Intermediate Style: Hatha joga Dĺžka: 30 až 60 sekúnd Opakovanie: Žiadny ťahá: paží, stehná, hamstringy posilňuje: paže, ramená, brucho, boky, chrbát, zápästie

Späť na obsah

Ako to urobiť Tolasana (Scale Pose)

 1. Začnite tento ásany tým, že sedí na podložke a za predpokladu, že sa skríženými nohami držanie tela. Uistite sa, že vaše boky sú vyššie ako vaše kolená, takže môžete ľahko prekĺznuť do Lotus Pose.
 1. Za týmto účelom je potrebné prejsť na úpätí jednej nohe po stehnách strane druhej tak, aby päta nohy je nastavený do bránkoviska bedrového kĺbu. Musíte sa obrátiť na podrážku a predlžujú nohy cez členok. Teraz priniesť druhú nohu na druhej stehno, takže päta dotkne bedrový kĺb. Ale uistite sa, že podrážka otočil nahor.
 1. Ohnúť nohy, a keď to urobíte, uistite sa, že členky oboch nôh sú tlačené nadol na stehná.
 1. Položte ruky vedľa bokov, a uistite sa, že vaše dlane sú stlačené pevne nadol. Až budete pripravení, zdvihnite zadok zo zeme.
 1. Držať pózu pre cca 30 - 60 sekúnd. Potom zostúpil a jemne uvoľnite pózu. Aj keď si nemusí nutne opakovať pózu s druhou nohou v Lotus Pose, uistite sa, že sa striedajú nohy zakaždým, keď praktizujú ásany.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Treba sa vyhnúť tejto ásany, ak máte na zápästí alebo zranenie ramena.
 1. Treba sa tiež vyhnúť tento ásany, ak máte členok alebo zranenie kolena.
 1. Vyhýbať tohto ásany, ak máte tesné stehná alebo boky.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník na jogu, ak zistíte, že je ťažké prísť do plného Padmasana, môžete získať pocit z Tolasana s Ardha Padmasana tiež. V tomto prípade sa vaša zadok zdvihnúť z podlahy, ale vaše spodné nôh a vonkajšie lýtkové svaly nebude.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

Zintenzívniť úsek, je potrebné vypracovať vnútorný triesla až tak, že sú do jadra trupu, spolu s prednej časti chrbtice.

Späť na obsah

Výhody stupnice Pose (Tolasana)

To sú niektoré úžasné výhody stupnice Pose.

 1. Váš vonkajšie bedrové a svaly na nohách si pretiahol.
 1. Pomáha zapojiť svoje brušné svaly a tonizuje im rovnako.
 1. To pomáha, aby sa vaše ruky a svaly hornej rameno silný.
 1. Funkcia jadra dostane impulz.
 1. To Asano vytvára zmysel pre rovnováhu a povedomie v tele.
 1. Myseľ je oslobodený od stresu a úzkosti.

Späť na obsah

The Science Behind the Tolasana

Tento Asano je pokojný, silný póza, ktorá vyžaduje ako trpezlivosť a vytrvalosť, aby si to pravé. Musíte sa uistiť, že sa vaša myseľ pokojná a bez myšlienok. Dych musí byť konštantný taky. To by sa malo uskutočniť pri práci na hojdajúcu sa ako meradlo. Potom, ako sa dostanete silu zdvihnúť sami, budete tiež získať rovnováhu medzi vašej mysle, tela a ducha.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Ardha matsyendrasana baddha Konasana Garudasana Janu Sirsasana Padmasana virasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Kukkutasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Utthita Padmasana, čo ešte čakáte? Život je o nájdenie správnej rovnováhy. Až sa dostanete toto právo použiť Tolasana nájsť rovnováhu medzi vašou ducha, mysle a tela.

load...