Zdravie a wellness

Ako urobiť Supta Padangusthasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Supta Padangusthasana a aké sú jej výhody

SUPT Padangusthasana tiež známy ako kľudovú ruky do Big Toe pózu je Asano. SUPT - Ležiaci, pada - noha, angusta - palce, Asan - Pose; Vyhlásil As - polievka-ŤAH pod-Ang-goosh-TAHS-anna

To Asano vám dáva neuveriteľné úsek, natoľko, že otvára svoje nohy úplne. To je tiež povedal, aby zlepšila ako vaše celkové telesné a duševné zdravie. Mnoho ľudí skončí vykonávanie tohto ásany ako úsek, bez toho aby vedel, názov ásany, ale to póza má veľa čo ponúknuť.

Všetko, čo potrebujete vedieť o SUPT Padangusthasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Padangusthasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody ležiaceho ruky do Big-Toe-Pose
 7. The Science Behind the Padangusthasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane stráviteľné a je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

load...

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Basic Style: Iyengar Yoga Dĺžka: 30 sekúnd Opakovanie: Akonáhle sa na každú nohu rozkladá: boky, stehná, hamstringy, lýtka, posilňuje Groin: Knees

Späť na obsah

Ako to urobiť Padangusthasana

1. Ľahnite si na chrbát s nohami roztiahol nohy a ohol. Stlačte nohy cez päty.

2. Vydýchnite. Vytiahnite pravé koleno k hrudníku a slučky popruh okolo oblúka na pravú nohu. Ak ste skúsený odborník jogu, použite dva prsty a zaveste na palci na nohe.

load...

3. Teraz, narovnať a pretiahnuť pravú nohu až k stropu, takže vaše ruky sú rovné a ramená tlačí na podlahu.

4. Tlačte a rozširuje svoju ľavú nohu, stlačením hornej časti ľavého stehna dole s ľavou rukou. Rozšírenie pravej nohy musí vytvoriť príjemné napätie v zadnej časti nohy.

5. Dalo by sa buď držať pózu tu alebo otočiť pravú nohu, čím tú nohu dole na pravej strane. Ale ak to urobíte, musíte zaistiť ľavej strane hip je založený na podlahe.

6. Uchopte každý variant pre tak dlho, ako vám vyhovuje, a potom opakovať ásany s ľavou nohou na vrchole.

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Jedná sa o niekoľko bodov, opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Vyhnúť sa robí tento ásany, ak máte bolesti hlavy alebo hnačka.
 1. Ak máte krvný tlak, zdvihnite hlavu a krk pomocou zložený deku, a potom cvičiť ásany.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočník, musíte praktizovať tento ásany s pätou spodnú nohu pritlačenou na stenu. Ale ak vaše telo je stále príliš tuhý, môžete umiestniť blok pod bedra zdvihnuté nohy (nosný pod stehná zjemňuje vnútorné triesla), a potom, keď si priniesť svoj nohu na boku, môžete ho opierať o blok.

Späť na obsah

Advanced Pose Variácie

Ak môžete použiť prsty namiesto popruhom držať prsty a robiť ásany, to je moderná verzia tejto pozícii. To prichádza s intenzívnou praxou a vytrvalosť.

Späť na obsah

Výhody ležiaceho ruky do Big-Toe-Pose

To sú niektoré úžasné výhody SUPT Padangusthasana.

 1. Dáva stehná, boky, teľatá, hamstring a slabinách dobrý úsek.
 1. Kolená zosilniť.
 1. Prostata je stimulovaný.
 1. Tráviaceho ústrojenstva sú stimulované, a preto, trávenie sa zlepší.
 1. Bolesti chrbta, ischias, a menštruačné nepohodlie sa zmiernil.
 1. To Asano pomáha pri liečbe ploché nohy, krvný tlak, a neplodnosť.

Späť na obsah

The Science Behind the SUPT Padangusthasana

Na rozdiel od veľmi jednoducho pracovať na svojej fyzickej bytia, to Asano vám umožní preskúmať svoje vedomie rovnako. Vedomie má tri faktory - myseľ alebo Manas ego alebo Ahamkara, inteligenciu alebo Budha. Ego zvyčajne prevláda, čo vidíme, a vieme, a preto dominuje vedomia. Takže, keď budete cvičiť pózu, všimnete si, že vaša pozornosť je odklonená do zdvihnuté nohy a noha na podlahe nie je vo schéme vecí. Mohlo by sa zdať, že všetky akcie sa deje v zdvihnutej nohy, ale v skutočnosti ste tiež ťažil z pravej predĺženie nôh, ktoré je na zemi, a preto súhrou medzi oboma nohami. Vaše ego by mohlo byť viac ako radi, aby bol schopný držať prsty a natiahnuť hornú nohu. Ale musíte povoliť inteligencie predkolenia, aby toto rozhodnutie, do akej miery je nutné natiahnuť svoju zdvihnutú nohu. To bude nielen bezpečnejšie, ale aj výhodnejšie pre váš chrbát, boky a nohy. Čo je viac? No, to skvelý povedomie o prepojení vašej mysle a tela.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana Baddha Konasana uttanasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Stojaci Poses Sediaca Forward ohyby

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť SUPT Padangusthasana, čo ešte čakáte? Mohlo by to vyzerať jednoducho, ale to Asano pracuje v únii za všetkých okolností, medzi oboma nohami, a medzi svoju myseľ a telo - rovnako ako by to malo byť, keď sme ísť o tom, čo v priebehu dňa. Umožniť to Asano vštepiť schopnosť koexistovať a práce v súzvuku s rôznymi časťami vášho bytia a so svetom okolo vás.

load...