Zdravie a wellness

Ako urobiť Supta Matsyendrasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Supta Matsyendrasana a aké sú jej výhody

SUPT - Ležiaci, Matsyendra - Lord Of The Fish, Asan - Pose; Vyhlásil As - Soopa-ŤAH Maht-vidieť-en-drahších-UH-mina

SUPT matsyendrasana, tiež volal na chrbte Twist, ležiaceho Twist, ležiaceho Lord Of The Fish Pose a Jathara Parivartanasana, je posilňujúci začiatočníka póza. Hovorí sa, uvoľniť myseľ i telo. Tento Asano je pomenovaný po pán ryby, Matsyendra, kto bol Yogi a študent Šivu.

Všetko, čo potrebujete vedieť o SUPT matsyendrasana

 1. Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan
 2. Ako to urobiť SUPT matsyendrasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody na chrbte Twist
 7. The Science Behind the SUPT matsyendrasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane stráviteľné a je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

load...

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Basic Style: Hatha joga Dĺžka: 30 až 60 sekúnd Opakovanie: Akonáhle sa na oboch stranách sa tiahne: Brucho, hrudníka, ramená, dolnej časti chrbta, boky, Middle chrbtice, Horná časť chrbta Posilňuje: vnútorných orgánov, Spine

Späť na obsah

Ako to urobiť SUPT matsyendrasana (Supinovaný Twist)

 1. Ak chcete začať tento ásany, musíte ležať rovno a rovno na chrbte. Vydýchnite a jemne zatlačte dolnej časti chrbta na zem.
 1. Zmluvu vaše brušné svaly. Potom sa nadýchnuť a pokrčte kolená, ako si zdvihnúť nohy z podlahy.
 1. Vydýchnite a pretiahnuť paže tak, že vytvorí jednu rovnú líniu s ramenami. Položte dlane smerujú dole tak, aby sa vám, že extra podporu. Použite svoje svaly podporovať chrbticu. Aj keď to budete robiť, aby vaše kolená a nohy k sebe.
 1. Nadýchnite sa a zdvihnúť vaše nohy o niečo vyššie než kolená.
 1. Výdych a nižšie nohy na ľavej strane podlahy, uistite sa, sú naskladané kolená a chodidlá. Musíte sa tiež uistiť, že vaše kolená by mala byť na vašej úrovni bedra a päty by mala spočívať na stopu od zadku.
 1. Dych pomaly a zhlboka, ako si ľahko otočiť hlavu na pravej strane. Koreň sa vaše pravé rameno tak, že ste schopní udržať zvrat v hornej časti chrbtice. Ak sa budete držať ruky na úrovni ramien, bude to pomôže vykoreniť ramená. Držať pózu pre asi 30 až 60 sekúnd.
 1. Ak chcete uvoľniť pózy, stlačte ruky do podlahy a kontrakciu svalov v bruchu. Nadýchnite sa a zdvihnite hrudníka a kolená cez hrudník. Držte kolená.
 1. Vydýchnite. Vytiahnite vaše stehná k hrudníku, a zdvihnite hlavu a hrudník k stehnám. Uistite sa, nezdvíhajte ramená, ako sa zvýši vaša hlava.
 1. Znížte ramená a hlavu k zemi, a skrátiť vaše brušné svaly. Potom natiahnuť ruky znovu a opakujte twist na druhej strane.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Vyhnite sa vykonávanie tohto ásany, ak máte vážne problémy v dolnej časti chrbta.
 1. Ak ste tehotná, praktizovať tento ásany iba pod vedením odborníka. Tiež by mohlo byť pohodlné vykonávanie tohto ásany s vankúšom medzi kolenami.
 1. Vyhnúť tento ásany, ak ste mali operáciu vnútorného orgánu.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, to by mohlo byť ťažké stack nohy v tejto ásan. Takže uistite sa, pretiahnuť svojej hornej koleno len toľko, koľko môžete. Netlačte príliš veľa. Dalo by sa použiť kolísku alebo vankúš k odpočinku svoj hornej koleno. To pomôže znížiť rozsah pohybu.

Späť na obsah

Advanced Pose Variation

K zvýšeniu napätia v bedrách, môžete skúsiť túto variantu.

Kríž pravé koleno nad ľavú a potom, ak ste dostatočne flexibilné, zabaliť pravú nohu okolo ľavej lýtkové svaly, takmer napodobňovať postavenie nôh v Garudasana. Presunúť svoje boky mierne vpravo a pretiahnutia kolená doľava. Potom, aby vaše nohy späť do centra a opakujte ásany na opačnej strane.

Späť na obsah

Výhody na chrbte Twist

To sú niektoré úžasné výhody ľahu Twist.

 1. To zaisťuje, že vaša chrbtica a stavce dostatok pohybu, a preto pružnejšie.
 1. Stimuluje a tonizuje svoje vnútorné orgány.
 1. Ponúka kompletné detox do vnútorných orgánov.
 1. Tento Asano zaisťuje lepšie trávenie.
 1. Dáva vaše ramená, hrudník, stredná chrbtice, bedier, dolnej časti chrbta a hornej časti chrbta dobrý úsek.
 1. Ak máte, stuhnutosť kĺbov alebo bolesti chrbtice, bedier, alebo spodná časť chrbta, táto Asano pomáha zmierniť ho.
 1. Uvoľňuje stres a úzkosť.

Späť na obsah

The Science Behind the SUPT matsyendrasana

Len asi každý jóga zvrat slúži ako balzam pomôcť zmierniť potlačil dýchanie, stagnujúci trávenia alebo nízku energiu, na rozdiel od rôznych bolesti. To vám dáva nový impulz osviežujúci energie. Twist vám dáva možnosť cítiť silu zbavuje telo od jeho jadra. Budete sa cítiť dýchanie zlepšiť, a napätie v oblasti krku a chrbta dobeh. Twist tiež upokojuje frazzled nervy. Keď sa predpokladať, poležiačky, budete zdržovať okolo špirál a kriviek držanie tela, a preto, aby Twist preniknúť hlboko do chrbtice. Na jej konci, ste si istí, cítiť čistá, omladená a svieže.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Setu Bandhasana Pawanmuktasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

SUPT baddha Konasana Savasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť sediaceho krútenie pózu z jogy, čo ešte čakáte? Twist je pohodlná a upokojujúce, a to krútenie, s pridanými zdravotných výhod, je absolútne stojí za vyskúšanie.

load...