Zdravie a wellness

Ako urobiť Sukhasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Sukhasana a aké sú jej výhody

Sukhasana, Easy Pose, Decent Pose alebo Pleasant Pose je Asano cvičil v joge. Sanskrit: सुखासन; Sukh - Pleasure, Asan - Pose; Vyhlásil As - soo-Kah-SAK-Nah.

Táto póza je najlepšie hodí k meditácii pre začiatočníkov aj pokročilých. Sukhasana pochádza zo sanskritského slova sukham to znamená jednoduché, potešenie, pohodlie a potešenie. Ľudia všetkých vekových kategórií si môžu urobiť tento ásany.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Sukhasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako urobiť Sukhasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Pose
 5. Advanced Pose zmeny
 6. Výhody Sukhasana
 7. The Science Behind The Easy Pose
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Tento Asano je meditatívnu predstavovať, takže to je najlepšie, ak budete cvičiť túto pózu v dopoludňajších hodinách.

load...

Nie je nutné, aby táto Asano musí byť vykonané na lačný žalúdok. Ale ak ste predchádzajúcu alebo nasledujúcu to s jogy ásany, je to najlepšie, čo majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín, než to budete robiť ásany. Tiež sa uistite, že vaše črevá sú čisté.

Úroveň: Basic Style: Vinyasa Trvanie: Kým vám vyhovuje Opakovanie: Žiadny rozkladá: Kolená, členky posilňuje: Back

Späť na obsah

Ako urobiť Sukhasana

 1. Sedieť vzpriamene, s nohami natiahnuté pred sebou.
 1. Teraz držte nohy tak, aby vaše kolená sú široké, holene sú skrížené a každá noha je umiestnená pod kolenom. Kolená musia byť ohnuté, a vaše nohy by mali byť zastrčená do trupu.
 1. Vaše nohy musí byť uvoľnená, a vonkajšie hrany musí spočívať na podlahe, zatiaľ čo vnútorné hrany musí oblúkom na vašich holene. Keď sa pozriete dole na nohy, je potrebné vidieť trojuholník tvorený holením, ktoré sú skrížené a oboch stehien.
 1. Zabezpečili pohodlný priestor medzi vašej panvy a nôh. Vaša panva musí byť v neutrálnej polohe.
 1. Váš chrbát musí byť vyvážené tak, že kostrč a lonovej kosti sú v rovnakej vzdialenosti od podlahy.
 1. Teraz, že vaše nohy sú na svojom mieste, môžete umiestniť svoje dlane naskladané do lona. Alebo môžete tiež položiť ich na kolenách dlaňami nahor alebo dlaňami nadol.
 1. Pretiahnuté vaše kostrč a spevniť vaše ramená. Ale uistite sa, že dolnej časti chrbta nie je prehla tak, že vyčnieva spodné rebrá dopredu.
 1. V joge, oni hovoria, že ak môžete sedieť v póze po dobu dvoch hodín a tridsiatich dvoch minútach ste to zvládli. Posedieť môžete v tejto póze tak dlho, ako vám vyhovuje.
 1. Len sa uistite, že ste striedať kríženie nôh. Môžete držať pravú nohu nad svojimi zanechal na párne dni, a ostali vpravo na nepárnych dňoch.

Späť na obsah

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, ako budete cvičiť tento ásany.

 1. Vyhnúť tento ásany, ak máte bedrové a kolenné zranenia, alebo v prípade, že sú obaja zapálené.
 1. Cvičiť opatrnosť, ak máte problém hernie medzistavcovej platničky. Dalo by sa použiť odpruženie, aby sa predstavujú pohodlné.

Späť na obsah

Začiatočníka Pose

Ako začiatočník, to by mohlo byť ťažké sedieť vzpriamene na zemi po dlhú dobu. Môžete použiť bloky a odpruženie dostať držanie tela právo. Môžete sa tiež oprieť o stenu, aby sa vaše chrbát vzpriamene.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

To Asano môže vyzerať veľmi ľahké, ale nie je to tak jednoduché, ako to vyzerá. Akonáhle sa dostanete pohodlne v póze, musíte nastaviť silnú vôľu a oprieť do meditatívny stavu. S praxou, budete prežívať veľkú radosť a šťastie vyplnenie vášho srdca.

Späť na obsah

Výhody Sukhasana

To sú niektoré úžasné výhody Sukhasana.

 1. Šíri sa pocit pokoja a mieru cez svoju myseľ a telo.
 1. Uvoľňuje váš mozog.
 1. Budete sa cítiť všetky vyčerpanie, stres a úzkosť opustiť svoje bytie.
 1. Hrudník a golier kosti sa rozširujú.
 1. Váš vyrovnávacej teleso je zlepšená.
 1. Praktizovanie tohto ásany pomáha pretiahnuté chrbticu.
 1. Chrbát sa stáva silnejšie a stabilnejšie.
 1. To Asano dáva kolená a členky dobrý úsek.

Späť na obsah

The Science Behind The Easy Pose

Ak držíte držanie tela právo, ako si precvičiť Sukhasana, vytvoriť uvoľnenú atmosféru pre vašu myseľ i telo. Musíte sa uistiť, váha tela je rovnomerne rozložený na svoje sedí kostiach, keď zaujať pozíciu. Tým sa zabezpečí, že vaše ramená sú v rovnakej línii ako boky a že vaša hlava je umiestnená priamo v centre vašej chrbtice. Môže to byť celkom výzva k odpočinku nohy, ako budete sedieť v tejto pozícii. Ale akonáhle sa zvládnuť to, že budete stať sa profesionálom v tejto ásany. Za toto všetko, budete potrebovať svoje jadro byť silný. Keď to budete robiť ásany pravidelne, celý trup dostane tónovaný. Keď toto všetko predlžuje chrbtice, budete presunúť svoju pozornosť do svojho srdca. Keď sa to stane, bude sa dostanete pohodlne v póze, a získať fyzickú i duševnú rovnováhu.

Keď vaše telo je stabilný, a vaše dýchanie je synchronizovaný a rozšírený, nájdete extrémne radosť. Potom si uvedomíte, že vaša myseľ, dych a telo sú spojené, a tvoje srdce je oslobodený od všetkých záťažou.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Dandasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Anulom-Vilom Kapalbhati Vajrasana uttanasana Balasana Dhanurasana

Späť na obsah

Jóga je všetko o pripojenie k sebe, zatiaľ čo uvedenie v snahe korigovať ásany. To prináša mier, radosť a pokoj. Ak sa vám podarí tkať tento ásany do svojho života, budete pohybovať cez to bez akéhokoľvek strachu alebo paniky.

load...