Zdravie a wellness

Ako urobiť Simhasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Simhasana a aké sú jej výhody

Sanskrit: सिंहासन; Simha - Lion, Asan - Pose; Vyhlásil As - sim-HAHS-anna

Simhasana je pomenovaný tak, že sa podobá revúci lev vo svojej konečnej pozícii. To Asano vyžaduje telo i tvár, aby sa usilovala o vyvolanie leví intenzívny rev. To je celkom pohodlné ásany, že niekto môže hrať. Aj keď to nie je známa póza, jeho výhody sú veľmi odlišné od ostatných ásan. Pozrite sa na to, čo to Asano môže ponúknuť.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Simhasana

 1. Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan
 2. Ako to urobiť Simhasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose zmeny
 6. Výhody leva Pose
 7. The Science Behind the Simhasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan

To Asano musí byť vykonávaný s ostatnými jogy ásan skoro ráno. Ale v prípade, že nemôžete prebudiť alebo majú iné domáce práce sa starať o tento Asano môže byť vykonané vo večerných hodinách.

load...

Len uistite sa, že ponechať medzeru najmenej štyri až šesť hodín medzi vaše jedlo a svojej praxi. Žalúdok a črevá, musí byť prázdny, ak to budete robiť ásany.

Úroveň: Basic Style: Hatha joga Dĺžka: 30 sekúnd Opakovanie: Akonáhle sa na každú nohu rozkladá: krčné svaly posilňuje: krku, pľúc, Voice

Späť na obsah

Ako to urobiť Simhasana (Lion Pose)

 1. Ak chcete začať ásany, kľaknúť na zem. Držte členky tak, aby na prednej strane pravého členku prechádza v zadnej časti ľavého členka. Nohy musia poukázať na oboch stranách. Hrádza by mala vyvíjať tlak nadol na hornú časť päty
 1. Položte dlane na kolenách. Rozprestreté dlane, ako že sa vaše prsty roztiahnuté. Stlačte je pevne proti každé koleno.
 1. Nadýchnite sa nosom, a keď to urobíte, otvorte ústa a natiahnuť jazyk. Curl svojom špičky smerom k brade. Tvoje oči musia byť dokorán, a svaly na prednej strane krku zmluvne. Vydýchnite ústami, ako si vyrobiť zreteľný, ha 'zvuk. Je potrebné zabezpečiť, aby dych prechádza cez zadnej časti krku.
 1. Zatiaľ čo niektoré myšlienkové smery naznačujú, že je potrebné nastaviť svoj pohľad medzi obočie, iní vás požiadať, aby ste sa pozrieť na špičku nosa.
 1. Revať niekoľkokrát. Zmena kríž nohu a opakujte ásany.

Späť na obsah

load...

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Tento Asano je veľmi bezpečný cvičiť a nemá žiadne skutočné preventívne opatrenia. Ak máte zranenie kolena, môžete sedieť na stoličke a robiť pózu.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Akonáhle sa rozbehnete, nebudete si uvedomiť, že lopatky a ruky sú spojené s pochopením. Takže, keď namiesto svoje dlane na kolená, cítiť lopatky sa šíri cez chrbát. Zvyšujú tlak, ako sa cítiš to nastaviť hlboko do chrbta. To pomôže zdvihnúť vaše srdce.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

Pre zvýšenie úsek, musíte sedieť v Mandukasana zatiaľ čo robí Simhasana. K tomu, kľaknúť si, sedieť na kolená, a nastaviť svoje zadok na klenbe nohy. To bude tvoriť akýsi sedla. Potom sa dotknúť veľké prsty a rozprestreté kolená. Mali by byť rovnako široká ako vonkajšie boky. Predkloniť a umiestnite dlane pevne medzi nohami. Prsty musia byť otočený späť tak, že im hrozí panvicu. Udržujte lakte rovno. Aj naďalej robiť ásany ako obvykle.

Späť na obsah

Výhody Of The Lion Pose (Simhasana)

To sú niektoré úžasné výhody Lion predstavovať.

 1. To pomáha znižovať stres a napätie na hrudníka a tváre.
 1. Stimuluje platysma (tenký, plochý, pravouhlý sval, ktorý leží na prednej strane krku). Udržuje túto svalovú firmu, ako budeme pokračovať veku.
 1. Staré texty hovoria, že táto Asano ničia choroby a aktivuje tri hlavné bandhy - Mula, Jalandhar a Uddiyana.
 1. Sú to diely tento Asan dávky - tvár, oči, jazyk, hrdlo, hlasivky, brucho, dýchacích ciest, bránice, hrudníka, rúk a prstov.
 1. Pomáha zbaviť akejkoľvek infekcie, ktorá postihuje dýchacie cesty.
 1. Pomáha uplatňovať jazyk Vzhľadom k naplno zvonka cez ústa.
 1. Pomáha zbaviť zlého dychu.
 1. Lieči koktanie, škrípanie zubami, zaťaté čeľuste a chrbta.
 1. To pomáha odstrániť vrásky a oneskorenie starnutia.
 1. Zmierňuje pálenie očí.
 1. To tiež uvoľňuje krčné svaly.
 1. To Asano pomáha zlepšovať tonus a textúru hlasu.

Späť na obsah

The Science Behind the Simhasana

To Asano vás povzbudzuje, aby predviedli na divokej strane. Uľahčuje energetické zámky v tele a tiež pomáha jasné priechod krku. Tento postoj je považovaný za jedného z najlepších tváre cvičenia. Pomáha cirkuláciu krvi do tváre, a tiež znižuje nohy a vrásky vrana. Pleť na tvári sa pretiahol, a preto zostáva pevný. To Asano tiež udržuje platysma silný. Je to zábavný Asano, s ktorým máte oživil a šťastný.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Virasana Siddhasana baddha Konasana SUPT virasana Sukhasana Adho Mukha Svanasana Dandasana SUPT Baddha Konasana Svanasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Ustrasana Bālāsana Ardha Mandalasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Simhasana, čo ešte čakáte? Tento animovaný a expresívne Asano je jednoduché a zábavné a má celý rad výhod rovnako. Praktizovanie tohto ásany by mohlo byť tajomstvo svoj mladistvý a žiariaca pleť. Oh! A krásneho hlasu taky!

load...