Zdravie a wellness

Ako urobiť Shavasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Shavasana a aké sú jej výhody

Shavasana, Savasana alebo Corpse Pose je ásany, kde Shava - Corpse; Asan - Pose; a Výrazný as - Shuhe-váh-Sana; Sanskrit: शवासन

Táto póza podobá pozíciu mŕtveho tela a je preto pomenovaný po ňom. Shava (शव, Sava) znamená "telo", a Asan (आसन, Asan) znamenať "postoj" alebo "usadenia".Táto pozície sa zdá celkom jednoduché, ale môže to byť tiež jedným z najťažších, pretože budete musieť úplne uvoľniť svoje telo a myseľ. Táto póza je zvyčajne praktizuje po aktívnom cvičení jogy. To vzbudzuje hlboké rany a celkom uvoľní vaše telo. Môžete tiež praxi to predstavuje vždy, keď sú extrémne unavený a potrebujem sa dostať späť pracovať rýchlo. Je to osviežujúce a omladzujúce.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Shavasana

  1. Čo by ste mali vedieť, než praktizovanie Asan
  2. Ako urobiť Shavasana
  3. Opatrenia alebo kontraindikácie Shavasana
  4. Začiatočníka Tip
  5. Advanced Pose zmeny
  6. Výhody Shavasana
  7. Science Behind Shavasana
  8. Prípravné Poses
  9. Follow-up Poses

Čo by ste mali vedieť, než praktizovanie Asan

Shavasana podporuje odpočinok a relaxáciu. Avšak, budete musieť brániť sa pred zaspaním, ako ju praktizovať. Ak máte pocit ospalosti, všetko, čo potrebujete urobiť, je, je vziať hlbší a rýchlejší dychy. Koncentrácia má kľúčový význam pre tento ásany.

load...

Úroveň: Basic Style: ashtanga Yoga Trvanie: 10 - 12 minút opakovaní: Žiadny Silné stránky: Obnoví telo

Späť na obsah

Ako urobiť Shavasana (Corpse Pose)

1. Ľahnite si na podlahu, čo zaisťuje, že nedôjde k narušeniu po dobu trvania póze. Uistite sa, že sú pohodlné, ale nepoužívajte žiadne vankúše alebo vankúše. Bude najlepšie, keď si ľahne na tvrdom povrchu.

load...

2. Zatvorte oči.

3. Položte si nohy tak, aby boli pohodlne od seba. Uistite sa, že vaše nohy dokonale oddýchnuť a vaše prsty smerujú do strán.

4. Ruky musí byť umiestnená pozdĺž tela a mierne od seba, takže dlane otvorené a smerom nahor.

5. Teraz sa pomaly upozorniť na každú oblasť vášho tela, počnúc prsty na nohách. Ako ste to, dýchať pomaly, ale hlboko, nastavenie svoje telo v stave hlbokej relaxácie. Nenechajte zaspať v tomto procese.

6. Dýchajte pomaly, ale hlboko. To povedie k ďalšiemu zlepšeniu kompletnú relaxáciu. Ako dýchate, vaše telo bude pod napätím, a ako si vydýchnuť, bude vaše telo upokojiť. Zamerať sa na seba a svoje telo, zabúda všetky ostatné úlohy. Pustiť a vzdať! Ale uistite sa, že nie je zdriemnuť.

7. V asi 10 až 12 minút, keď vaše telo cíti uvoľnene a svieži, valec na jednej strane, aby vaše oči zatvorené. Zostať v polohe na minútu, kým sa posadiť v Sukhasana.

8. Trvať niekoľko hlbokých nádychov a získať povedomie o svoje okolie pred otvoriť oči znova.

Späť na obsah

Opatrenia alebo kontraindikácie Shavasana

Tento Asano je úplne bezpečný a môže byť realizovaná každý a každý. Ak nie je Vám lekár odporučiť, aby ležať na chrbte, môžete cvičiť tento ásany.

Ak ste tehotná, mohlo by to byť dobrý nápad oddýchnuť si hlavu a hrudník o kolísku pre pohodlie.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

V našich rušných, stresujúci život, to môže byť docela úloha úplne pustiť a relaxovať. Najťažšie časť o Shavasana je uvoľniť hlavy stehenných kostí, takže slabinách zmäkne. V prípade, že triesla nezmäkne, mohlo by to obmedziť správne dýchanie, a preto vytvárajú napätie v celom tele. To bojuje s týmto, môžete umiestniť päť kíl váhy na stehnách, v trieslovinové ryhe, a potom si predstaviť hlavy stehennej kosti pritlačí kvôli hmotnosti.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

1. Ak dochádza k dotiahnutie do ramien, hrudníka, alebo späť, bude vaše ramená nebude ležať na podlahe, a to bude namáhať krk. V takom prípade je dobré mierne zvýšiť svoju hlavu a priviesť ju na rovnakej úrovni ako na krku. To pomôže zjemniť na zadnej strane krku. Všetko, čo musíte urobiť, je dať zloženou deku pod hlavu tak, že končí v hornej časti ramien.

2. Ak sú tesnej svaly dolnej časti chrbta alebo hamstringy, mohlo by to byť dobrý nápad, povýšiť svoje nohy, zatiaľ čo cvičíte mŕtvola alebo Savasana predstavovať. To funguje dobre, aj keď máte bolesti a nepohodlia vo svojej dolnej časti chrbta a bokov. Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť kolísku priamo pod kolená. Ak nemáte kolísky po ruke, môžete vyrovnať deky a umiestniť ich pod kolená.

Späť na obsah

Výhody Shavasana (Corpse Pose)

Tento postoj je jedným z najdôležitejších pozícií jogy, a to má veľa výhod.

1. Prináša telo do stavu meditácie

Telo sa uvoľní a prejde do hlbokého meditatívny stavu, čo pomáha opravovať bunky a tkanivá a uvoľňuje stres.

2. Uvoľňuje a upokojuje telo

Shavasana doplní a omladzuje telo. Je to skvelý koniec tréningu, najmä ak to bolo intenzívne jeden. Savasana tiež dáva priestor a čas pre tréning potopiť dovnútra. Je to ideálne nárazníkom medzi výkonom a svojimi každodennými povinnosťami.

3. Znižuje krvný tlak a úzkosti

Ako sa vaše telo uvoľňuje a upokojuje, krvný tlak poklesne tiež, a to pomáha uvoľniť svoje srdce. Výsledkom je, že úzkosť je pod kontrolou.

4. Zlepšuje koncentráciu a pamäť

Priamy účinok meditácie je sústredenie a koncentrácia. Aj keď sa vám sústrediť sa na každú oblasť vášho tela, keď sa v Shavasana, vaša myseľ automaticky zlepšuje koncentráciu a pamäť.

5. Zvyšuje hladinu energie

Savasana je najrýchlejší a najbezpečnejší spôsob, ako získať okamžitú energiu. Prestávka 10 minút dáva vaše telo energetickú podporu, a tým zvyšuje produktivitu.

Späť na obsah

Veda za Shavasana (mŕtvola Pose)

Shavasana umožňuje dokonalú relaxáciu tela a mysle, čo je rovnako dôležité ako cvičenie a vyvážená strava sú.

Po usilovnom tréningu, ktorý zahŕňa strečing, krútenie, uzatváranie zmlúv a obrátením svalov, Shavasana umožňuje vaše telo odpočinúť a preskupiť. Dokonca aj tie zanedbané svaly budú mať nejaký čas pustiť ich napätie v tak krátkom čase.

Joga vybaví nervový systém s veľa nervosvalového informácií. Shavasana pomáha váš nervový systém tieto informácie integrovať, než vaša myseľ dostane zaneprázdnený pravidelného stresu počas dňa.

Shavasana dodáva hlboké povedomie o svojej mysle a tela. Stanete sa veľmi vedomí každej nadýchnutie. Z tohto dôvodu, to je skvelý úvod do hlbokej meditáciu pre tých, ktorí majú záujem v ňom.

Jóga je rituál. To je chcel začať s warm up, nasleduje samotná prax a skončiť s akýmsi fázy integrácie pre tieto účinky výkonu presakovať do mysle a tela. Shavasana pomáha dosiahnuť. Je to perfektný koniec uspokojenie tréningu.

Späť na obsah

Prípravné Poses

To Asano by sa malo uskutočniť po tom, čo ste urobil so všetkými aktívnymi ásan a pránájáma.

Nadväzujúce Poses

Nadväzujú na Shavasana s Sukhasana alebo ľahkú pozíciu.

Späť na obsah

To uvoľňuje myseľ, a lieči telo. Najlepšie na tom je, že to trvá žiadne úsilie na to tento ásany, a to vám dáva možnosť nechať ísť a naozaj odpočinúť. Pridať tento základný ásany do jogy režim zožať všetky jeho výhody.

load...