Zdravie a wellness

Ako urobiť Salamba Sirsasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Salamba Sirsasana a aké sú jej výhody

Sirsasana, Shirshasana Sirshasana alebo stoj na hlave je Asano. Sanskrit: शीर्षासन; Sa - S, Alamba - podpora, Sirsa - vedúci Asan - Pose; Vyhlásil as - sah-LOM-bah šmykové Shahs-anna

Táto póza so sebou nesie úplnú inverzii tela, iba s podporou predlaktia. Tento Asano je povedal, aby bol kráľ všetkých ásan. To je potrebné urobiť, keď vaše hornú časť tela je dostatočne silné, aby udržali telesnú hmotnosť. Z tohto dôvodu je nutné cvičiť veľa ďalších ásan stavať silu potrebnú robiť Sirsasana.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Salamba Sirsasana

 1. Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan
 2. Ako urobiť Salamba Sirsasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose Variácie
 6. Sirsasana II - variácie
 7. Výhody podporovaného headstand
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan

To Asano musí byť vykonané iba na lačný žalúdok. Musíte sa uistiť, aby vaše jedlo štyri až šesť hodín pred praxe a dať svojmu telu dostatok času tráviť jedlo. V ideálnom prípade je potrebné, aby bolo 10-12 hodín medzera medzi vaše jedlo a svojej praxi, čo je dôvod, prečo je najlepšie odporúča praktizovať tento ásany skoro ráno. Avšak vzhľadom k časových, mnoho ľudí je ťažké pracovať v dopoludňajších hodinách. Takí ľudia môžu cvičiť jogu vo večerných hodinách. Vaše črevá tiež musia byť čisté, zatiaľ čo cvičíte tento ásany.

load...

Úroveň: pokročilí štýlu: Vinyasa Čas trvania: 1 až 5 minút Opakovanie: Žiadny rozkladá: dolných končatín, chrbta Posilňuje: nôh, rúk, chrbtice, pľúca

Späť na obsah

Ako urobiť Salamba Sirsasana

 1. Umiestnite robustný mäkkú deku na podlahu utlmiť svoju hlavu. Potom, kľaknúť na zem, a preplietať prsty Po nabehnutí predlaktia na podlahe. Uistite sa, že vaše kolená sú na šírku ramien. Jemne drgať svoje paže von a pevne stlačiť svoje vnútorné zápästie na zem.
 1. Umiestnite korunu hlavy na deke. Nastavenie základne oboch dlane k sebe, a zmestili vaše korunu proti svojim zopäté ruky.
 1. Nadýchnite sa a zdvihnite kolená. Potom pešo smerom lakte pri päte zdvihol z podlahy. Teraz zdvihnite cez stehná tak, aby vaše telo tvorí obrátené, V '. Tlačiť svoje lopatky proti chrbte. Potom zdvihnite ich smerom k kostrče tak, že predná časť vášho trupu je predĺžená. To bude mať váhu ramien ovplyvnili vašu hlavu a krk.
 1. Ako si vydýchnuť, zdvihnite nohy z podlahy. Je dôležité, aby zdvihnúť obe nohy súčasne, aj keď vaše kolená ohnúť ľahko, ako si zdvihnúť. Umiestnite nohy kolmo k podlahe, a spevniť svoju kostrč proti zadnej časti panvy. Tlačiť päty smerom k stropu. Vaše telo by mali byť vyrovnané v jednej priamke.
 1. Udržať svoju váhu dané na oboch predlaktí. Držať pózu po dobu asi 10 sekúnd, ako začiatočník. Udržiavať predĺženie doby, kým môžete zostať v nej po dobu až piatich minút alebo tak dlho, ako vám vyhovuje.

Späť na obsah

load...

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, ako budete cvičiť tento ásany.

 1. Vyhnúť sa tento ásany za každú cenu, ak trpíte niektorou z nasledujúcich otázok:
 • Zranenie chrbta
 • Bolesti hlavy
 • Podmienkou srdce
 • Vysoký krvný tlak
 • Ak ste menštruovať
 • Poranenie krku
 1. Ak máte nízky krvný tlak, nezačnú svojej praxi s týmto ásany.
 1. Iba vtedy, ak ste odborník alebo boli cvičí to predstavovať vážny, môžete pokračovať v praxi to predstavuje prostredníctvom svojho tehotenstva. Ale nezačnú praktizovať túto pózu po otehotnieť.
 1. Jedná sa o pokročilý póza a musia byť vykonávané iba pod dohľadom certifikovaného jogy inštruktora. Je to tiež najlepšie sa poradiť so svojím lekárom skôr, ako to budete robiť ásany.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočník, tam je vždy tendencia vážiť vašu hlavu a krk dolu. To je škodlivé. Tak, to je najlepšie použiť na podporu stene, keď začnete. Ako ste si začať, položte ruky na svojom mieste, a zdvihnite hlavu mierne nad podlahou. Potom pomaly spustite ho, keď dáte asi 90 percent svojej telesnej hmotnosti na svoje paže a ramená. Ako budete cvičiť, držať prevedenie väčšiu váhu na hlave. Tento proces musí byť postupný. Po výstupe z pózu, zdvihnite hlavu mierne nad podlahou, než si dať nohy dole.

Späť na obsah

Advanced Pose Variácie

Dalo by sa tiež skúsiť Eka Pada Sirsasana akonáhle ste zvládli tento ásany. Potom, čo predpokladajú pózu, výdych a nižšie jednu nohu tak, že je rovnobežná s podlahou, zatiaľ čo druhá je stále kolmá k podlahe. Boky z ohýbaného nohy zvyčajne tendenciu klesať. Ak chcete tento problém odstrániť, otočiť tú nohu mierne von tak, aby vaše zadok priblížiť a otočiť len z bedrového kĺbu. Držte pozíciu po dobu niekoľkých sekúnd. Nadýchnite sa a priniesť zníženie nohu späť do polohy. Opakujte znížením druhú nohu.

Späť na obsah

Sirsasana II

Ako variant, môžete tiež vyskúšať Sirsasana II alebo stoj na hlave statívu. Tento Asano je použitá ako medziprodukt predstavovať, ako ste prišiel dovnútra a von z ramien váh.

Ako to spraviť
 1. Ak chcete začať tento ásany, zaujať pozíciu stolný.
 1. Vytvorte statív s vlastným telom. Položte ruku v šírke ramien a v súlade s nohou. Nakresliť svoju hlavu na podložke, asi pol nohu pred rukou.
 1. Teraz je potrebné zabezpečiť, aby váš trup je rovný.
 1. Squeeze vaše triceps voči sebe navzájom. Čerpať ramená dole, tak, že sú uložené v chrbte. Zapojiť brucho, ako si udržať krčeniu paže.
 1. Čerpať kolená dovnútra. Odpočinok na ruky, čím loptu so svojim telom. Potom pomaly zdvihnite nohy do neba.
 1. Zdvihnite nohy tak, že sú kolmo k podlahe. Uistite sa, že vaša kostrč je pevne nastavený do panvice.
 1. Zapojiť celé telo ako vaše narovnať kolená. Stlačením tlačidla pri prejazde zákrutami vašich nôh.
 1. Držte predstavovať len asi 5 až 10 dychov. Potom, skákať a uvoľnenie.

Späť na obsah

Výhody podporovaného headstand

To sú niektoré úžasné výhody Salamba Sirsasana.

 1. Je úplne upokojuje myseľ a zmierňuje stres v okamihu vzhľadom k intenzívnej preťahovanie. To môže tiež liečiť mierne depresie.
 1. Je známe, že stimulujú ako hypofýzy a hypofýzy.
 1. Pľúca, chrbtica, ramená a nohy sú posilnené s týmto ásany.
 1. Brušných orgánov sú tónovaný a trávenie sa zlepší.
 1. To Asano tiež pracuje na reprodukčný systém a pomáha liečiť neplodnosť s bežnou praxou. To tiež zmierňuje menštruačné a symptómy menopauzy.
 1. Pomáha liečiť zápal prínosových dutín, astma, a neplodnosť.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Sarvangasana Adho Mukha Svanasana uttanasana virasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Adho Mukha Svanasana Bālāsana

Späť na obsah

To Asano nie je klamlivá. Zdá sa, náročné, a to je naozaj náročné. Ale rovnako ako mnoho pokročilých jogových pozíciách, to je jedna výzva, musíte určite trvať až prežívať a uvedomovať svoje telo, ako nikdy predtým.

load...