Zdravie a wellness

Ako urobiť Salamba Sarvangasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Salamba Sarvangasana a aké sú jej výhody

Sanskrit: सर्वाङ्गासन; Salamba - Podporované Sarva - Všetko, Anga - končatiny, Asan - Pose; Vyhlásil As - Sahr-Vahn-Gah-sah-nah

Tento Asano je nazývaný "matka" alebo "kráľovná" zo všetkých ásan. Doslova sa premieta do všetkých končatín predstavovať. Ale to sa nazýva rameno stojan, len preto, že váha tela spočíva na kostnaté časti ramien. Tento Asano je mocný, a to je opak, ktorý vám pomôže zmierniť do zložitejších inverziou. Táto dôležitá jóga Asano je jedným z prvých, budete praxe a bude pokračovať v praxi, a to aj potom, čo ste ho zvládli.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Salamba Sarvangasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Salamba Sarvangasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody podporovaného Shoulder Stand
 7. The Science Behind the Salamba Sarvangasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan

To Asano musí byť vykonávané buď ako prvá vec po ránu, alebo aspoň štyri až šesť hodín po jedle. Žalúdok a črevá, musia byť prázdne pri praktizovaní tohto ásany. Jedlo požití musí byť štiepený tak, že je dostatok energie vynaložiť počas tréningu.

load...

Úroveň: Intermediate / Advanced Style: Hatha joga Dĺžka: 30 až 60 sekúnd Opakovanie: Žiadny rozkladá: ramenách, krku Posilňuje: chrbtica, chrbát, ramená

Späť na obsah

Ako to urobiť Salamba Sarvangasana

 1. Začnite tým, že leží rovno na chrbte, aby vaše nohy k sebe a ruky po tvojom boku.
 1. S jedným rýchlym pohybom, zdvihnite nohy, zadok a späť, takže lakte podporu svojej spodnej časti tela, a tie stoja vysoko na ramenách. Použite svoje ruky na podporu chrbát.
 1. Ako ste usadiť v póze, uistite sa, že budete pohybovať lakte bližšie k sebe. Narovnať chrbticu a nohy. Vaša telesná hmotnosť by mala ležať na ramená a nadlaktie. Nepodporujú svoje telo na krku či hlavy.
 1. Spevniť nohy a ukázať prsty von. Držte pozíciu po dobu asi 30 až 60 sekúnd. Zhlboka dýchať, keď tak urobíte. Ak máte pocit, žiadny tlak na krku, uvoľní okamžite.
 1. Ak chcete uvoľniť, znížiť vaše kolená a priviesť svoje ruky na zem. Potom byť vyrovnaná a relaxáciu.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

 1. To sú niektoré body opatrnosťou, ktoré treba mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

1. Vyhnite sa vykonávanie tohto ásany, ak máte nasledujúce podmienky. A. Hnačka b. Bolesti hlavy c. Vysoký krvný tlak d. Menštruácie e. Poranenie krčnej

 1. Ak ste zvládli túto pózu, môžete pokračovať v praxi to až neskoro do svojho tehotenstva. Avšak, nemali by ste začať cvičiť Sarvangasana potom, čo ste otehotnieť.
 1. Pretože sa jedná o zložitý Asano, to je najlepšie, keď je realizovaná pod dohľadom odborníka.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočník, lakte mohla kĺzať od seba, čo spôsobuje, že nadlaktie valiť dovnútra. To by potom mohlo spôsobiť, že trup klesnúť na hornej časti chrbta, a preto padá pózu a tiež spôsobuje krku kmeňa. Použite pokrývku na podporu ramená. Zrolovať lepivú podložku a nastaviť ho na tejto prikrývky tak, že jeho pozdĺžna os je rovnobežná s okrajom protiľahlej okraja rameno je. Teraz, keď sa dostanete do pózy, aby lakte, ktoré majú byť zrušené a zaistený na lepkavú podložku.

Späť na obsah

Advanced Pose Variácie

Zintenzívniť úsek v lopatkami, to je to, čo by ste mali robiť. Po prvé, uistite sa, že ste rozšíril obe dlane široko a umiestniť ich na zadnej časti trupu. Potom zatlačením a proti rebier na zadnej strane s malíčkom a prstenníkom. Každý raz za čas, zložiť ruky zozadu, stlačte lopatky rameno a položte ruky dozadu, vždy bližšie k hlave, než tomu bolo predtým.

Späť na obsah

Výhody podporovaného Shoulder Stand

To sú niektoré úžasné výhody ramien stojana jogy predstavovať.

 1. Pomáha upokojiť mozog, lieči mierne depresie a zmierňuje stres.
 1. Pomáha stimulovať prostaty, štítnej žľazy a brušné orgány.
 1. Krk a ramená získať dobrý pretiahnuť.
 1. Zadok a nohy dostať tónovaný.
 1. Trávenie je lepšie, a metabolizmus je regulovaný.
 1. To Asano zmierňuje príznaky menopauzy.
 1. Únava a nespavosť sú znížené.
 1. To Asano pomáha liečiť zápal prínosových dutín, astma, a neplodnosť.

Späť na obsah

The Science Behind the Salamba Sarvangasana

Tento Asano je jedným z najviac terapeutickej a najstarších ásan. Podľa starovekého textu jogy, rieši každá inštitúcia a čakry v tele. Pomáha liečiť chorobu a zlepšiť fungovanie žľazy, orgánu alebo systému. To Asano vyžaduje nielen sústrediť, ale vyvoláva to taky. Niet divu, že sa nazýva matkou všetkých ásan.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Halasana Setu Bandhu Sarvangasana virasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Urdhva Dhanurasana Savasana Salamba Sirsasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť ramenné stánok, čo viete, čaká? Niekedy je potrebné postaviť sa na svojich pleciach namiesto ich nôh, aby ste získali lepší pohľad na život. Uvidíte sami v ružovej zdravie, ak budete cvičiť ramenné pravidelne stáť.

load...