Zdravie a wellness

Ako urobiť Purvottanasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Purvottanasana a aké sú jej výhody

Purva - východ, Uttana - Intense Stretch, Asan - Pose; Vyhlásil As - PUR-Voh-ton-AHS-anna

Purvottanasana doslova znamená intenzívny východne smerujúce úsek. East tiež znamená prednú časť tela, a to je zvyčajne smer nádejný potenciál a nové začiatky. V angličtine, táto Asano má mnoho mien - Upward Plank Pose, Naklonená Plank Pose, Reverse Plank Pose, naklonená rovina Pose, dohora Plane Pose alebo Back Bend Pose.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Purvottanasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Purvottanasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody vzostupného Plank
 7. The Science Behind the Purvottanasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane rozštiepený, a tam je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

load...

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Basic Style: Vinyasa Flow Dĺžka: 30 až 60 sekúnd Opakovanie: Žiadny ťahá: paží, nôh, zápästia posilňuje: ramená, hrudník vpredu členky

Späť na obsah

Ako to urobiť Purvottanasana (Upward Plank)

 1. Ak chcete začať, je potrebné predpokladať, že zamestnanci predstavujú alebo Dandasana. Položte si ruky za boky, takže končeky prstov smerujú k vašim nohám. Pokrčte kolená a položil si nohy na zem. Vaše nohy musí byť hip-šírka od seba.
 1. Vydýchnite. Stlačte ruky a nohy pevne na podlahe zdvihnite boky tak, že sú v rovnakej línii ako ramená. Ruky musia byť narovnal.
 1. Zapojte svoje chrbticovej svaly, ako si narovnať nohy a ukázať prstami smerom von. Zdvihnite boky tak vysoko, ako je to možné, a aby sa vaše zadok pevné a nohy silné.
 1. Zdvihnite hrudník hore a nechajte vaše ramená vrátiť na chrbte. Nechal visieť hlavu za seba, ale byť opatrný na krku.
 1. Držte ásany tak dlho, ako vám vyhovuje, a potom uvoľnite pózu.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Vyhnúť sa tento ásany za každú cenu, ak máte zranenie zápästia.
 1. Ak máte zranenie krku, použite stenu alebo stoličku ako podporu pre svoje hlave.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ak zistíte, že je ťažké to urobiť ásany ako začiatočník, používať stoličku pre podporu, kým sa dostanete pohodlne. Sedieť na okraji stoličky a zábal rúk okolo chrbta. Nadýchnite sa a zdvihnite panvu, nasledovaný každú nohu. Držte ásany po dobu niekoľkých sekúnd a uvoľnite.

Späť na obsah

Advanced Pose pozmeňovanie

Neexistujú žiadne pokročilé predstavuje pre tento ásany. Avšak, si to mohol urobiť bočné dosku, ak si prajete, aby posilnili svoj tréning.

Späť na obsah

Výhody vzostupného Plank

To sú niektoré výhody Purvottanasana.

 1. To je váš chrbát, nohy, triceps, a zápästia silná.
 1. Dáva predné členkov, hrudník a ramená dobrá stretch.
 1. Uvoľňuje svoj názor.

Späť na obsah

The Science Behind the Purvottanasana

Tento Asano je vraj otvára cestu k vnútornému svetlu na duchovnej úrovni. Srdce je považované za krehký, ale táto Asano counterposes tohto pojmu. To umožňuje srdce stúpať vysoko, a umožňuje, aby vnútorné svetlo stúpať. Takmer vždy sme si stanovili naše obmedzenia a označiť svoje hranice. To Asano otvára zámky a pomáha nám pozrieť sa za hranice týchto strachov a obáv. Obrovská sila vytvorená v pažiach, ramenách a chrbte nám dáva odvahu sa vytrhnúť z temnoty a lesk.

Nohavíc, jadro a ramená, ktoré sú umiestnené pod srdcom nám tú ohromnú silu na pobyt v tejto pozícii.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Gomukhasana SUPT virasana Setu Bandhu Sarvangasana Dhanurasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Paschimottanasana Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Purvottanasana, čo ešte čakáte? To Plank Pose je skvelou kombináciou sily a spirituality. Mohlo by to byť dobrý nápad nechať ísť a otvoriť svoje srdce do veľkej príležitosti.

load...