Zdravie a wellness

Ako urobiť Prasarita Padottanasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Prasarita Padottanasana a aké sú jej výhody

Prasarita - Široký / natiahnuté, Pada - Foot, Uttana - Intense Stretch, Asan - Pose; Vyhlásil As - pra-sa-Ree-ťah PAH-Doh-tiahne-AHS-anna.

Keď budete cvičiť tento ásany, budete sa cítiť vaše telo liečiť a rozšíriť, a to najmä potom, čo ste urobil cvičenie, ako je jazda na bicykli, chôdzi a behu. Tento Asano je zvyčajne realizovaná na konci stojace pózy a slúži ako dobrý prípravný predstavujú pre inverziou. Tento Asano je upokojujúce predklon, ktorá sa tiahne ako chrbát a hamstringy.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Prasarita Padottanasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Prasarita Padottanasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody zo širokej nohami predklone
 7. The Science Behind the Prasarita Padottanasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

To Asano musí byť vykonané iba na lačný žalúdok. Musíte sa uistiť, aby vaše jedlo štyri až šesť hodín pred praxe a dať svojmu telu dostatok času tráviť jedlo. V ideálnom prípade je potrebné, aby bolo 10-12 hodín medzera medzi vaše jedlo a praxou, čo je dôvod, prečo je najlepšie odporúča praktizovať tento ásany skoro ráno. Avšak vzhľadom k časových, mnoho ľudí je ťažké pracovať v dopoludňajších hodinách. Takí ľudia môžu cvičiť jogu vo večerných hodinách. Vaše črevá tiež musia byť čisté, zatiaľ čo cvičíte tento ásany.

load...

Úroveň: Basic Style: Vinyasa Flow Dĺžka: 30 až 60 sekúnd Opakovanie: Žiadny roztiahne: Chrbtica, nohy Posilňuje: Chrbtica, nohy

Späť na obsah

Ako to urobiť Prasarita Padottanasana

 1. Ak chcete začať tento ásany, stojí v prednej časti rohože v Tadasana.
 1. Inhalovať. Urobte krok vzad pravou nohou, takže vaše telo čelí dlhý okraj rohože.
 1. Pretiahnuť svoje ruky tak, že sú vo výške ramien a tesne nad vaše nohy. Potom, aby vaše ruky na boky.
 1. Nadýchnite sa a predĺžiť váš hrudník a srdce k nebu, takže trup je napnutá rovnako. Vydýchnite a ohnite smerom dopredu, kým sa vaše prsty dotknú podložky pred vami.
 1. Ako si udržať strečing, priniesť korunu hlavu k zemi, a tlačiť zadok k stropu. Vaše brušné svaly musia tiež zapojiť do predĺženia chrbtice.
 1. Čo sa týka vašich rukách, môžete buď umiestniť pod nohy alebo na podložke, v tesnej blízkosti hlavy, pričom ohnuté lakte. Dalo by sa tiež držať svoje veľké prsty prsty.
 1. Držte predstavovať až po dobu jednej minúty. Dýchajte zhlboka a pomaly. Potom pešo ruky dopredu, kým trup je rovnobežne s podlahou. S plnou chrbtice zábere, aby vaše ruky na boky. Nadýchnite sa a zdvihnite trup. Vráť sa do Tadasana.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Vyhnúť tento ásany za každú cenu, ak máte bolesti alebo zranenie v dolnej časti chrbta.
 1. Tiež sa vyhnúť tejto ásany, ak máte sinus zápchy.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočníkov, môže to byť pre vás ťažké dotknúť svoju korunu na zem. Tlačiť sa len toľko, koľko môžete. Použite deku, podhlavník, alebo čalúnený blok na podporu vašu hlavu v tejto ásan.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

K pokroku v tejto póze, použite blok a pracovať ruky, keď ste v tejto pozícii. Stačí nastaviť blok na jednej strane rohože na podlahe pred vami. Ako si nakloniť dopredu, uchopte blok tak, že je medzi predlaktia, tesne pod lakte. Vyzdvihni to. Ak chcete dokončiť pózy, položte dlane na zem, a stlačiť blok medzi predlaktia. Na vnútornej strane rúk, musia byť pevne pritlačí na podlahu. Táto akcia rameno bude slúžiť ako veľký prípravné predstavujú pre paže stánkoch.

Späť na obsah

Výhody zo širokej nohami predklone

To sú niektoré úžasné výhody širokého nohami predklone.

 1. Zadná, vnútorná časť nohy, a chrbát sú natiahnuté a posilniť.
 1. Brušných orgánov sú tónovaný, a preto, trávenie sa zlepší.
 1. Mozog je upokojil.
 1. Zmierňuje bolesti chrbta, bolesti hlavy, únava a mierne depresie.

Späť na obsah

The Science Behind the Prasarita Padottanasana

Keď máte pocit, že sú v stave rovnováhy, strednú cestu medzi pocitom prebitiu a prázdna, v ktorom budete cítiť uvoľnene, pod napätím, a šťastný, tento stav sa nazýva Sattva. To je kľúč k nájsť duchovné osvietenie a žiarivé zdravie. V tomto stave ste v strehu, ale v pohode; ste povznesení, napriek tomu uzemnená.

Keď budete praktizovať Prasarita Padottanasana, dostanete príležitosť preskúmať svoj sattva. Ste jasnú hlavu a v harmónii. Cítite zemitosť na svojej spodnej časti tela, ako vaša myseľ vkĺzne do pokoja. Vaše nohy sú neustále napádaný zostať stabilná, silná a zakorenený. Vaše srdce a hlava sa upokojil a očistí. Tento Asano sa preto tiež použiť ako balzam na úzkostných nervy.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana uttanasana SUPT Baddha Konasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Baddha Konasana Utthita Parsvakonasana Janu Sirsasana Paschimottanasana Bakasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Prasarita Padottanasana, čo ešte čakáte? Ponorte sa do stavu pokoja, ako vaše telo je upozorniť na jeho okolie. Užite si kontrasty a to najlepšie z oboch svetov s týmto ásany.

load...