Zdravie a wellness

Ako urobiť Parsvottanasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Parsvottanasana a aké sú jej výhody

Parsva - Side, Uttana - Intenzívny úsek, Asana - Pose; Vyhlásil As - parsh-Voh-tiahne-AHS-anna

Byť čiastočne predklon a čiastočne vyrovnávací predstavovať, to Asano je na polceste medzi predstavovať Parivrtta Trikonasana a Utthita Trikonasana. Táto ásana sa nazýva Intenzívny Side úsek v angličtine. To je tiež populárno volal Pyramid Pose, pretože sa podobá pyramídu.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Parsvottanasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Parsvottanasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody pyramídy Pose
 7. The Science Behind the Parsvottanasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Rovnako ako ostatné jogy ásany, je dôležité, aby váš žalúdok a črevá sú prázdne, keď cvičíte na ásany. Uistite sa, že existuje medzera najmenej štyri až šesť hodín medzi jedlom a praxe. To vám dá dostatok času tráviť jedlo a generovať energiu pre vašu prax.

load...

Tiež, rána sú ideálne cvičiť jogu. Ale v prípade, že budete nemôže praktizovať jogu v dopoludňajších hodinách, večery sú dobrý čas taky.

Úroveň: Basic Style: Vinyasa Flow Dĺžka: 30 sekúnd Opakovanie: Potom, čo na oboch stranách sa tiahne: chrbtice, boky, hamstringy, ramená, zápästia posilňuje: Legs

Späť na obsah

Ako to urobiť Parsvottanasana (Pyramid Pose)

 1. Ak chcete začať tento ásany, treba predpokladať, že virabhadrasana I. K tomu, uistite sa, umiestniť jednu nohu dopredu a druhú za sebou. Položte si ruky v bok a narovnať nohu, ktorá je pred vami. Štvorec boky, takže bedrové kosti sú rovnobežné s prednej strane podložky.
 1. Nadýchnite sa a predĺžiť trup. Potom vydýchnite a zložiť trup pred sebou, počnúc boky. Nezabudnite, že vaše boky musí byť stále štvorcových. Keď sa váš trup je rovnobežne s podlahou, zastavte ohýbanie. V tejto pozícii bude vaša pravá bedro tendenciu ťahať dopredu. Uistite sa, že je natiahnutá chrbát a je vždy v súlade s ľavom boku.
 1. Naďalej predlžovať chrbticu. Potom držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Ak ste boli robí to pravidelne predstavovať a nájsť sami dostatočne flexibilné, môžete si hlboko zložiť smerom k nohe umiestnenú dopredu, a dotknúť prstami na zem.
 1. Release jemným zdvihnutím a uvedenie ruky v bok znovu pri nádychu. Opakujte pózu s druhou nohou vpredu.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Jedná sa o niekoľko bodov, opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Ak máte vysoký krvný tlak alebo zranenie chrbta, je nutné vykonať ardha Parsvottanasana.
 1. Vyhnúť sa robí tento ásany, ak ste tehotná, alebo ak máte zranenie vo vašej nevráti.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočníkov, nemusí byť dostatočne flexibilné, aby sa vaše ruky na zem; možno nebudete môcť stlačiť za chrbtom rovnako. Ak chcete tento problém vyriešiť, môžete prejsť ruky za chrbtom, čo zaisťuje, že sú umiestnené rovnobežne s pása. Potom môžete držať každý lakeť s druhou rukou. Len nezabudnite, že keď je pravá noha je v prednej časti, vaša pravá ruka je umiestnená okolo chrbta, a keď je ľavá noha je v prednej, ľavá ruka je umiestnená okolo zadnej prvý.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

Zintenzívniť pózu, musíte otočiť trup a priniesť od pozdĺžnej osi trupu nad stredovou osou prednej stehna.

Späť na obsah

Výhody póze pyramída (Parsvottanasana)

To sú niektoré úžasné výhody Parsvottanasana.

 1. Uvoľňuje a upokojuje mozog.
 1. Dáva ramenách, chrbtice, zápästia, hamstringy, boky a dobrú úsek.
 1. Nohy zosilniť.
 1. Je to masáž brušných orgánov.
 1. Pomáha zlepšiť držanie tela, a tiež udržuje zmysel pre rovnováhu v tele.
 1. To zlepšuje trávenie.
 1. To tiež stimuluje reprodukčné orgány a znižuje menštruačné a menopauzální symptómy.

Späť na obsah

The Science Behind the Parsvottanasana

Pri vytváraní dobrý základ, zatiaľ čo vy zarovnať v Parsvottanasana, naučíte sa rozvíjať zmysel pre slobodu. Keď budete cvičiť tento ásany a zložiť smerom k nízkej východiskovej hodnoty, známy pocit je strach z pádu. Ale je to strach, že ťa stratiť zarovnanie vonkajšieho tela a budovanie napätia vo svojom vnútornom tele. Hranice a štruktúra tohto porovnania a svalovú činnosť, ktorú predpokladajú prostredníctvom tohto ásany vám umožní spadnúť do pózy hlboko a bezpečne, čo vám väčšiu voľnosť pohybu. Je iróniou, že ako si vytvoriť definované hranice v tejto póze, budete mať zadarmo.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana Anjali Mudra Baddha Konasana Gomukhasana Prasarita Padottanasana SUPT Baddha Konasana uttanasana Utthita Parsvakonasana Utthita Trikonasana Vrikshasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Dandasana pinch Mayurasana Prasarita Padottanasana Salabhasana Salamba Sarvangasana Salamba Sirsasana Utkatasana Virabhadrasana I

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť pyramída predstavovať, čo ešte čakáte? Ponoriť do dobra tohto ásany, a cítiť oživil a omladená. Všetko, čo to vyžaduje, je skok viery!

load...