Zdravie a wellness

Ako urobiť Parivrtta Trikonasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Parivrtta Trikonasana a aké sú jej výhody

Parivrtta Trikonasana tiež známy ako rotáciou trojuholník Pose je Asano. Parivrtta - rotáciou, Trikona - trojuholník, Asan - predstavovať; Výrazný ako - par-ee-vrieť-ŤAH trik kužeľa AHS-anna

Tento Asano je v podstate predstavujú v rozpore s Utthita Trikonasana a je rozhodne zložitejšie. Tento Asano je kombináciou predklone a hlbokým nádychom. Potrebuje dobrý zmysel pre rovnováhu a zmysel pre otvorenosť v záujme dosiahnutia stability v póze. To je jeden z prvých stálych pozícií, ktoré sa naučíte, keď sa prihlásite sa do jogy kurzu. To vás naučí, ako pracovať každú časť svojho tela v súzvuku s druhými.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Parivrtta Trikonasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Parivrtta Trikonasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variácie
 6. Výhodách točila trojuholník Pose
 7. The Science Behind the Parivrtta Trikonasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Rovnako ako u všetkých ásan v joge, je dôležité, aby sa vaše črevá a žalúdok čisté. Uistite sa, že máte jedlo najmenej štyri až šesť hodín pred tréningom tak, že dáte váš systém dostatok času tráviť potravu a rozdávať potrebnej energie pre tréning.

load...

Najlepší čas na cvičím jogu je zvyčajne za svitania alebo za súmraku.

Úroveň: Basic Style: Hatha joga Dĺžka: 30 sekúnd Opakovanie: Akonáhle sa na oboch stranách rozkladá: kolená, boky, stehná, Chrbtica, hrudník, členky, hamstringy, lýtka, posilňuje Groin: Kolená, stehná, členky

Späť na obsah

Ako to urobiť Parivrtta Trikonasana (rotáciou trojuholník Pose)

 1. Stojan postaviť na podložku, najlepšie v Tadasana.
 1. Potom trvať tri stopy krok vzad pravou nohou, a premeniť ju na asi 25-stupňov na stranu. Ľavou nohou musí smerovať dopredu. V tejto fáze vaše hip bod smerujúci na stranu podložky. Tiež rýchlo skontrolovať zarovnanie nôh. Musí byť hip-šírka oddelený, s oboma pätami vzájomne vyrovnané. Päta a oblúk musia byť vyrovnané.
 1. Položte ľavú ruku na pása, a vdychovať a zdvihnite pravú ruku nad hlavou, ako si predlžujú chrbtice.
 1. Pevne zakoreniť na vonkajšej zadnej nohy a vytiahnite v dolnej časti brucha tak, aby dolná časť chrbta je podporovaný. Vydýchnite a záves dopredu v páse. Uistite sa, že vaša chrbtica je roztiahnutý, ak sa dostanete von s pravou paží.
 1. V závislosti na vašej flexibilite a rozsahu pohybu, aby vaša pravá ruka dosiahne pre holenie alebo na podlahe mimo vašej nohy. Nadýchnite sa a pokračovať prechádzajúcej temena hlavy, uistite sa, vaša chrbtica je dlhý.
 1. Rýchlo skontrolovať, či je mimo pravou nohou je pevne zakorenený v krajine. Potom vydýchnite a otočiť doľava. Natiahnuť ľavú ruku k nebu, ako si pohľad na neho.
 1. Dýchajte pomaly a zhlboka, ako si udržať pózu po dobu niekoľkých sekúnd.
 1. Ak chcete ukončiť pózu, pozrite sa na ľavú nohu, a stiahnite si brucho. Potom, nádychu a mierne stúpať. Položte ruky na pasu a priniesť nohy dohromady. Opakujte ásany na opačnej strane.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Jedná sa o niekoľko bodov, opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany:

 1. Ak máte späť alebo zranenie chrbtice, je nutné vykonať tento ásany iba pod dohľadom odborníka. Ak tomu tak nie je, to je najlepšie, aby sa zabránilo praktizovaní tohto ásany.
 1. Tiež sa vyhnúť tejto ásany, ak máte nasledujúce podmienky:

A. Nízky krvný tlak b. Migréna c. Hnačka d. Bolesti hlavy e. Nespavosť

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ak sa domnievate, úzky postoj, táto Asano sa stáva jednoduchšie. Z tohto dôvodu, ako začiatočník, aby bolo zvykom prinášať ruku bližšie k vnútornému nohy.

Späť na obsah

Advanced Pose Variácie

Prehĺbiť pózy, priniesť spodné ruku na vonkajšej strane nohy umiestnené v prednej časti, a potom pevne stlačte predlaktia proti vonkajšiemu holene. Tlak ramena na nohe prehĺbi rotáciu trupu.

Späť na obsah

Výhodách točila trojuholník Pose

To sú niektoré úžasné výhody Parivrtta Trikonasana.

 1. Dáva Nohy dobré pretiahnuť a im dodáva silu.
 1. Bedra a chrbtice získať dobrý pretiahnuť.
 1. Praktizovanie tohto ásany otvára truhlu, a preto, dýchanie sa zlepší.
 1. Bolesti chrbta sa uľavilo.
 1. Brušných orgánov sú stimulované a preto, trávenie sa zlepší.
 1. Váhy, zaostrenie, a koncentrácia sa zlepší.

Späť na obsah

The Science Behind the Parivrtta Trikonasana

Existujú dva odlišné dynamickej energie spojené s rotáciou trojuholník Pose. Prvý z nich je zakorenenie nohy na zem, a druhý vysiela energie nahor rozšírených ramien. Tento Asano je ideálny zväzok sthira a sukha, alebo úsilie a ľahkosťou. Tým iné protiklady ako mäkké a tvrdé, zmršťovanie a rozťahovanie, zostupne a vzostupne a slnečné a mesačné sú tiež riešené v tejto ásan.

Hoci táto Asano vyzerá ako krútenie, keď sa dostanete na zem, budete si uvedomiť, že je viac o vyvažovanie. Ale budete cítiť stabilné a pohodlné, ak viete, ako používať svoje jadro a svaly na nohách na podporu sami. Keď sa dostanete svoj vyrovnanie nárok, dosiahnete pružnosť a pevnosť, ako si vyrovnať sa so energeticky aj fyzicky. Praktizovanie tohto ásany nie len robí svoju myseľ stály, ale tiež vám dáva pocit, že sú zadarmo. Potom, keď jedna ruka dosiahne na zemi a druhý stúpa k nebu, nájdete stabilitu, ktorá vám umožní vzdať sa súčasnosťou a budúcnosťou.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Baddha Konasana Prasarita Padottanasana Siddhasana alebo Sukhasana SUPT virasana SUPT baddha Konasana uttanasana Utthita Parsvottanasana Utthita Parsvakonasana Utthita Trikonasana Virabhadrasana II virasana Vrikshasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Janu Sirsasana Ardha matsyendrasana Marichyasana III

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť otáčal trojuholník predstavovať, čo ešte čakáte? Tento Asano je o vyrovnávanie protiklady. To má niektoré skvelé lekcie ponúknuť, z ktorých najdôležitejšie je zaoberajúca sa protichodných energiou. Doprajte si veľkosti tejto jednoduchej, ale zložité ásany nájsť sami skutočne zadarmo.

load...