Zdravie a wellness

Ako urobiť Paripurna Navasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Paripurna Navasana a aké sú jej výhody

Navasana je Asano. Variácie zahŕňajú Paripurna navasana, ardha navasana a ekapadanavasana. Sanskrit: परिपूर्णनावासन; Paripurna - Full, Nav - Boat, Asan - Pose; Vyhlásil As - zvlášť by ee chudobná nah nah-VAHS-anna.

To Asano, vykonáva Ak sa s veľkým nasadením a praxe, môže byť veľmi posilňujúce. Pose Full Loď vzbudzuje silu a rovnováhu vo svojom živote, rovnako ako stabilný loď pohybuje pokojne cez rozbúrenom mori. Paripurna navasana je plný výrazom póze, ktorá vyžaduje úplné rozšírenie oboch rúk a nôh, a telo, aby bolo v akútnej, člne, ako, V. ' Tento Asano je často nazývaný Naukasana.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Paripurna navasana

1. Čo je potrebné vedieť pred Do Ásana 2. Ako urobiť Paripurna navasana 3. Opatrenia a kontraindikácie 4. Začiatočníkov Tip 5. AdvancedPoseVariation 6. Prínosy úplného lodi Pose 7. Science Behind The Paripurna navasana 8. Prípravné predstavuje 9. Nadväzujúci Poses

load...

Čo je potrebné vedieť, ako budete robiť svoju Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane rozštiepený, a tam je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

To je najlepšie cvičiť jogu v dopoludňajších hodinách. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Intermediate Style: ashtanga Yoga Dĺžka: 10 až 60 sekúnd Opakovanie: Žiadny ťahá: hamstringy, Tráviaci systém Posilňuje: brucho, chrbticu, bedro flexors

load...

Späť na obsah

Ako to urobiť Paripurna navasana (Full Lodné Pose)

 1. Ak chcete začať tento ásany, sedieť vzpriamene na podložke, pričom vaše nohy natiahnuté pred sebou.
 1. Položte ruky na zem, uistite sa, že sú mierne za boky. Vytiahnite vaše telo hore, zabezpečiť vaše hrudnej zdvihne. Oprieť. Cieľom je narovnať chrbát, uistite sa, že nie je zaoblená.
 1. Vydýchnuť a zdvihnite nohy tak, aby boli pri 45 ° uhle s podlahou.
 1. Predĺžte si kostrč, a presunúť svoje boky v blízkosti pupku.
 1. Narovnať kolená. Narovnať a zdvihnúť prsty na úrovni očí. Uistite sa, že sedí na zadok a kostrč.
 1. Teraz, zdvihnite ruky a tiahnu von tak, že sú rovnobežné s podlahou, rovnako ako k sebe navzájom.
 1. Uistite sa, že dolná časť brucha je pevná, ale nie silné a tvrdé.
 1. Normálne dýchať. Držať pózu po dobu 10 až 20 sekúnd na začiatku a ako si získať prax, zvýšenie doby. Vydýchnuť pustíte pózu.

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Tento Asano je potrebné sa vyhnúť, ak trpíte niektorou z nasledujúcich problémov: a. Astma b. Hnačka c. Bolesti hlavy d. Srdcové problémy e. Nespavosť f. Nízky krvný tlak g. Menštruácie h. Tehotenstvo i. Diabetes j. Poranenie brucha / Nedávne K ordinácie. Zranenie kolena, boky, paže, ramená alebo
 1. V prípade, že máte poranenie krku, využívať podpory zo steny to urobiť ásany. Spočívať na zadnej strane hlavy na stene, ako si nakloniť dozadu v tejto ásan.
 1. Pred vykonaním tohto pózu lekára. Uistite sa, že tento ásany pod vedením certifikovaného inštruktora jogy, a to najmä ak ste začiatočník.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, pripraviť sa na tejto póze, si to mohol urobiť, zatiaľ čo sedí na kancelárskej stoličke.

 1. Sedieť na okraji stoličky s kolená umiestnená v uhle 90 stupňov.
 1. Držať po stranách kresla a predkloniť.
 1. Keď ruky držať po stranách pevne, zdvihnite sedacej kosti trochu mimo sedadla. Zdvihnite päty, opúšťať bruškách chodidiel zľahka dotýka podlahy.
 1. Pocit, že hlava stehná kosti vytiahnuť pomocou gravitačné sily, ako si vytiahnuť svoj hrudník hore a dopredu.

Pozor: Pred vykonaním tohto postupu, a to je len na stabilnú stoličku, ktorá nemá žiadne kolesá konzultujte svojho trénera.

Späť na obsah

Advanced Pose Variation

Paripurna navasana je plná póza, a nie je tam žiadny pokročilá forma tohto ásany.

Späť na obsah

Výhodách Pose Full lodí (Paripurna navasana)

To sú niektoré úžasné výhody Paripurna navasana.

 1. Praktizovanie tohto ásany činí chrbticu, bedro flexors, a brucha silnejšie.
 1. Pomáha aktivovať prostaty, obličiek, čriev a štítnu žľazu.
 1. To Asano slúži ako veľký uvoľňuje stres.
 1. Masážnom z brušných orgánov pomáha zlepšiť trávenie. Tráviaci systém je posilnená tiež.
 1. To Asano vás stabilizuje a tiež vám pomôže lepšie sústrediť.
 1. Vaše hamstringy sú natiahnuté.
 1. Reprodukčný systém je posilnená a tónovaný.

Späť na obsah

The Science Behind the Paripurna navasana (Full Lodné Pose)

Okrem práce trup a končatiny a aby vaša chrbtica silnejší, to Asano vás naučí veľa o sebe - váš dych, vaše emócie, vaše udržať pozornosť a vašej prirodzenosti. S praxou, to Asano pohybuje mimo svoje telo, tj orgánov, nervy, kosti a svaly, a preniká do samého jadra vašej bytosti. To Asano vyžaduje, aby ste k tomu chrbtice, brucha, hrudníka, lopatky, čelná plocha kufra a vaša panva do stredu ako horných a dolných končatinách zostať pevná a stabilná. Keď sa zapojiť celé telo v úplnom člne Pose, budete cítiť silný, a to ako fyzicky, tak psychicky.

Ak je vaša myseľ nepozorný, keď sa v tejto póze, budete mať tendenciu strácať rovnováhu. Uistite sa, že nájsť svoju stabilitu, ako si uvoľnili svoje tvárové svaly a relaxovať. To je kľúčom k nájdeniu stability a rovnováhy. Normálne dýchať.

Tento Asano pracuje na svaly v jadre, ale je to veľmi odlišné od drví robíte v posilňovni. Keď budete ťahať rebrá ďaleko od svojho brucha, naučiť sa pretiahnuť aj zapojiť brucho v rovnakom čase. Vy predĺžiť prednú časť vášho tela v tejto ásany, a to je požiadavka, ak budete cvičiť Pranayama. To má vplyv a zlepšuje dýchanie, ako budete praktizovať tento ásany každý deň.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana uttanasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Adho Mukha Svanasana Baddha Konasana Halasana Salamba Sirsasana Utkatasana

Späť na obsah

Existuje veľa akcií a veľa úsilia, ktoré ide do zdokonaľovania tejto ásany. Ale ak zistíte, že rovnováha, bude to pomôže vyrovnať a upokojiť svoje emócie, telo a myseľ.

load...