Zdravie a wellness

Ako urobiť Parighasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Parighasana a aké sú jej výhody

Parigha - železný nosník slúži na uzamknutie bránu, Asan - predstavovať; Výrazný ako - par-ee-Goss-anna

To Asano poskytuje bránu pre kyslík vstúpiť do nášho tela a dosiahnuť tých oblastí, ktoré sú často vynechané. Aj keď to robí to, medzirebrové svaly, ktoré spájajú naše rebrá sú tiež natiahnuté. V zásade to Asano má celý rad výhod pre spinálnej, dýchacieho a tráviaceho systému.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Parighasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Parighasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhodách Gate Pose
 7. The Science Behind the Parighasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane rozštiepený, a tam je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

load...

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Basic Style: Vinyasa Flow Dĺžka: 30 sekúnd na každej strane Opakovanie: Akonáhle sa na oboch stranách rozkladá: Chrbtica, hamstringy, Boky trupu Posilňuje: Dýchací systém

Späť na obsah

Ako to urobiť Parighasana

 1. Kľaknite si na podložku tak, že vaše prsty sú stočené ku dnu. To vám dá stabilitu a tiež pomôže otvárať chodidiel. Alebo môžete umiestniť vrcholky nohy naplocho na podložke.
 1. Natiahnuť pravú nohu na pravej strane. Otáčaním bok smerom von tak, aby jabĺčka stojí na oblohe.
 1. Predĺžená noha musí byť v rovnakom riadku ako kľačiaci koleno a kľačiaci koleno by malo byť tesne pod bedier rovnaké nohe.
 1. Nadýchnite sa a natiahnuť ľavú ruku nad hlavou tak, že strana tela je rozšírený. Vaša ruka musí byť pri uchu, a vaša lopatka by mala byť pevne pritlačená chrbte.
 1. Vydýchnite, ako si záves na správnu stranu, a aby vaše pravá ruka k odpočinku buď na stehná, členku, alebo chodidlá.
 1. Pozrite sa na oblohu, a nezabudnite, aby na zadnej strane krku dlho.
 1. Dýchajte zhlboka a držať pózu.
 1. Inhalovať. Čerpať vnútornej strany stehien blízko pri sebe, zatiahnite brucho dovnútra a zdvihnite uvoľniť predstavovať.
 1. Vydýchnite a posuňte natiahnuté nohu späť. Relax a zopakovať ásany na druhej strane.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosťou, ktoré treba mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Vyhnúť tento ásany, ak máte zranenie kolena. V takýchto situáciách, môžete sedieť na stoličke a cvičiť, namiesto aby pokľakol.
 1. V prípade, že máte bolesti hrdla, alebo ak máte pocit závrate, nastaviť svoj pohľad rovné miesto s pohľadom upretým na ruky.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, môže to byť pre vás ťažké stlačiť pätu rovno nôh na podlahe. Dalo by sa buď zvýšiť loptu z nôh na deke alebo využiť podporu zo steny, aby si toto právo.

Späť na obsah

Advanced Pose pozmeňovanie

Neexistujú žiadne pokročilé predstavuje pre tento ásany.

Späť na obsah

Výhodách Gate Pose

To sú niektoré úžasné výhody Parighasana.

 1. Dáva hamstringy, lýtka a sťahovacie svaly dobrý úsek.
 1. Pomáha pretiahnuť medzirebrové svaly medzi rebrami. Tieto svaly pomáhajú pri dýchaní.
 1. Svaly trupu tiež získať dobrý pretiahnuť.
 1. Praktizovanie tohto ásany otvorí hrudník a ramená.
 1. To Asano stimuluje pľúca a brušné orgány príliš.

Späť na obsah

The Science Behind the Parighasana

To Asano zosvetlí a zopne stranu tela a umožňuje dych, aby sa stal trojrozmerný. Parigha rozumie panel, ktorý zatvára bránu, a keď sa predpokladať, tento postoj, telo skutočne pripomína, že bar. Ak máte kašeľ alebo zlé držanie tela, medzirebrové svaly napäté. Táto podmienka sa zužuje dýchanie a pohyb hrudného koša. To Asano pomáha nielen pretiahnuť týchto svalov, ale tiež pomáha zmierniť problémy s dýchaním ako je astma, prechladnutie, chrípke a alergiách.

Keď sa koordinovať dýchanie s ásany, upokojuje nervy a tiež čistí obehový systém. Poskytuje tiež výživu brušných orgánov, čím zlepšuje trávenie. Táto koordinovaná s dýchaním i koreňmi vaše telo a vaša myseľ uvoľnené. Na dosiahnutie týchto výhod, musíte dýchať a vytvorí vlnu z panvice do hornej časti hrudníka. Musíte vdychovať cez brucho a rozširovať hrudný kôš a zaplniť jeho hrudník. To Asano pomáha dosiahnuť tento vlnový pohyb v dýchaní.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana Baddha Konasana Prasarita Padottanasana SUPT Padangusthasana Upavistha Konasana Utthita Parsvakonasana Utthita Trikonasana virasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Trikonasana Utthita Parsvakonasana Parivrtta Janu Sirsasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Parighasana, čo ešte čakáte? Otvor pľúca a nechajte kyslíka cez tento ásany, ktoré skutočne slúžia ako brána.

load...