Zdravie a wellness

Ako urobiť Padmasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Padmasana a aké sú jej výhody

Sanskrit: पद्मासन; Padma - Lotus, Asan - Pose; Vyhlásil As - pad-držitelia rozhodnutia o registrácii-anna

Lotos, alebo Padma, je jedným z najsilnejších symbolov, ktoré je známe, že prekonal aj náboženstvo a čas. V priebehu storočí, lotos bol synonymom pre odtrhnutie, znovuzrodenie, krásu, čistotu, duchovnosti, osvietenie materiálneho bohatstva a kozmické obnovy. Priamo z Egypta do Indie, lotos bol súčasťou mnohých ság. V hindské ikonografii, bohyne Lakšmí božsky sedadla sama na otvorenom lotosu. Dokonca Lord Ganesha a Lord Vishnu sú občas znázornené sedí na lotosu. Keď hovoríme o budhizme, sa hovorí, že všade tam, kde Budha vkročiť, lotos kvitli.

To Asano sa vynorí z takýchto silných bájok z minulosti.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Padmasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Padmasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhodách Lotus Pose
 7. The Science Behind the Padmasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Tento Asano je meditatívnu predstavovať, takže to je najlepšie, ak budete cvičiť túto pózu v dopoludňajších hodinách. Ale keď povedal, že neexistuje žiadne pravidlo, že nemôžete meditovať vo večerných hodinách.

load...

Nie je nutné, aby táto Asano musí byť vykonané na lačný žalúdok. Ale ak ste predchádzajúcu alebo nasledujúcu to s jogy ásany, je to najlepšie, čo majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín, než to budete robiť ásany. Tiež sa uistite, že vaše črevá sú čisté.

Úroveň: Intermediate / Advanced Štýl Hathajoga Trvanie: 1 až 5 minút (dlhšie, ak meditácie) Opakovanie: Potom, čo sa každú nohu na hornej tiahne: kolená, členky posilňuje: chrbtice, brucha, panvy, močového mechúra

load...

Späť na obsah

Ako urobiť Padmasana

 1. Sedieť na rovnú plochu na zemi so svojim chrbticu vzpriamene a vaše nohy natiahnuté.
 1. Jemne ohnite pravé koleno, a používať svoje ruky, umiestniť ju na ľavom stehne. Vaše chodidlá musí smerovať nahor a päty musia byť v blízkosti vášho brucha.
 1. Urobiť to isté s druhou nohou.
 1. Teraz, keď obe nohy sú prekrížené a vaše nohy sú pohodlne umiestnené na protiľahlých stehnách, model ruky do mudra podľa výberu a umiestniť ju na svojom mieste. Typicky, ruky sú umiestnené na kolenách.
 1. Nezabudnite, že vaša hlava musí byť rovné a chrbtica postaviť za všetkých okolností.
 1. Dýchať dlhá a hlboká. Zastávať funkciu po dobu niekoľkých minút. Release.
 1. Opakujte pózu s druhou nohou na vrchole.

Poznámka: Mudry sú známe, že aktivuje tok energie, a ich účinky sa násobí, keď cvičil v kombinácii s Padmasana. Každý Mudra je iný, a tak sú ich výhody. To sú niektoré Mudry, ktoré divy s Padmasana - Chinmaya Mudra, Chin Mudra, Brahma Mudra a Adi Mudra. Pocit, že tok energie, ako budete praktizovať tento ásany s Mudra.

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosťou, ktoré treba mať na pamäti, keď budete cvičiť tento ásany.

 1. Vyhnúť sa robí tento ásany, ak máte zranenie kolena alebo členku.
 1. To Asano musí byť vykonaný pod vedením skúseného učiteľa, a to najmä ak ste začiatočník na túto pozíciu. Mohlo by to vyzerať jednoducho, ale nie je tomu tak.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, môžete pretiahnuť členok, ako sa dostanete do pozície. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné tlačiť na vnútornej strane chodidla na hornej časti paže, takže úsek členok je dané. Tiež, keď si priniesť svoj nohu u náprotivnej triesla, uistite sa, že úsek vo vnútornom a vonkajšom členkom zostáva rovnaký.

Späť na obsah

Advanced Pose Variation

Matsyasana vám hlbší úsek, ak chcete zosilniť Padmasana. Akonáhle sa dostanete do Padmasana, držať nohy zdvihnite hrudník, a oprieť dozadu, takže koruna z vašej hlavy sa dotýka podlahy. Tu je krok za krokom do úvahy to, ako môžete urobiť tento ásany.

 1. Ležať rovno na chrbte, uistite sa, vaše nohy sú spolu, a vaše ruky sú umiestnené pohodlne vedľa vášho tela.
 1. Položte dlane pod boky tak, že sa pozeráte na zem. Teraz priniesť lakte bližšie k sebe, ich umiestnenie v blízkosti vášho pasu.
 1. Prekračovať nohy tak, aby vaše nohy krížia si uprostred a vaše stehná a kolená sú umiestnené na podlahe.
 1. Dýchať. Zdvihnite hrudník nahor tak, aby vaša hlava je tiež zdvihol, a vaša koruna dotkne podlahy.
 1. Uistite sa, že váha tela je na lakte a nie na hlavu. Ako váš hrudník dvíha, mierne natlakovať svoje lopatky.
 1. Zastávať funkciu iba do vám vyhovuje. Normálne dýchať.
 1. Vydýchnite a uvoľniť pozíciu, prvé zdvíhacie hlavu, a potom klesá hrudník k zemi. Rozmotať nohy a relaxovať. Opakujte s druhou nohou na vrchole.

Späť na obsah

Výhodách Lotus Pose

To sú niektoré úžasné výhody Padmasana.

 1. To Asano uvoľňuje myseľ a upokojuje mozog.
 1. Aktivuje chrbticu, panvu, brucho a močový mechúr.
 1. Kolená a členky získať dobrý pretiahnuť.
 1. Menštruačné problémy a ischias sú riešené, ak je to Asano pravidelne cvičil.
 1. Ak je táto Asano cvičil cez tehotenstva, to robí pôrodné jednoduchšie.
 1. To Asano otvára boky, čo je viac flexibilné.
 1. To Asano pomáha prebudiť čakry a tiež robí viac vedomí vecí.
 1. Váš postoj je určite zlepší s bežnou praxou na Padmasana.
 1. Energetickej hladiny sú obnovené s praxou tohto ásany.

Späť na obsah

The Science Behind the Padmasana

Kedykoľvek máte pocit úzkosti a neistý, bez zmyslu pre váhania, dostať sa do Padmasana. Isté je, že sa vám krajine. Hovorí sa, že budete okamžite cítiť zakoreňovanie svojich stehenných kostí a usadzovaniu vo svojom rozkroku. Budete sa cítiť vaša energia hore, a keď sa to stane, budete cítiť ľahké prejsť tvoju stredovej čiary, skoro ťa uzemnenie. Tento Asano je hip a srdce otvárač nadupaný, s radom fyzických a duchovných výhod. Je to jeden z najlepších meditatívnych pózy.

V tomto ásany, usporiadanie nôh pripomína okvetné lístky krásne lotosu. Je to obrazné, pretože rovnako ako lotosové kvety z bahna, váš všedný život predstavuje nečistotu a blato. Ale ako cvičiť jogu, konkrétne tento ásany, máte potenciál ku kvetu v krásnu kvetinu - nažive, aby každej chvíli. To Asano funguje skvele na mnohých čakry, pomáha im vyrovnať a prebudiť.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Ardha matsyendrasana baddha Konasana virasana Janu Sirsasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Adho Mukha Svanasana SUPT Padangusthasana

Hoci táto Asano má nejaké úžasné fyzické výhody, je to skôr duchovné, meditatívne predstavovať, že kanály našu životnú silu. Akonáhle bude vaša životná sila channelized, ste povinní sa cítiť viac zakorenené a plné života. Nie je nič lepšie, ako používať svoju energiu múdro, a to Asano pomáha robiť len to.

Späť na obsah

load...