Zdravie a wellness

Ako urobiť Natarajasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Natarajasana a aké sú jej výhody

Natarajasana alebo Lord of the Dance Pose je Asano. Sanskrit: नटराजासन; Nata- Dance, Raja- Král, Asan - Pose; Výrazný Ako - matice-AH-raj-AHS-anna

Nataraja je jedným z mnohých mien boha Šivu. Je to jeho tanečné avatar, ktorými sa jeho láska k hudbe, tancu a umenie líčil. Ak je táto Asano vykonané správne, pripomína jednu z tanečných pózach Šivu. Pozrite sa na všetko to Asano môže ponúknuť.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Natarajasana

1. Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan 2. Ako to urobiť Natarajasana 3. Opatrenia a kontraindikácie 4. Začiatočníkov Tip 5. Advanced póza pozmeňovanie 6. Prínosoch Natarajasana 7. Science Behind The Natarajasana 8. Prípravné Poses 9. Nadväzujúci Poses

load...

Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan

To Asano musí byť realizovaná na lačný žalúdok. Je potrebné, aby to miesto, aby vaše jedlo štyri až šesť hodín pred praxou tak, že jedlo je stráviteľné a energia je pripravený byť vynaložené. Tiež sa uistite, vaše črevá sú prázdne, než budete cvičiť.

Jóga, sa musí vykonávať za svitania alebo za súmraku pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Úroveň: Intermediate Style: Vinyasa Dĺžka: 15 až 30 sekúnd Opakovanie: Až na každej nohe tiahne: ramená, stehná, brucho, hrudník Groin Posilňuje: nôh, členkov

load...

Späť na obsah

Ako urobiť Natarajasana

1. Po prvé, stáť v Tadasana.

2. Nadýchnite sa a zdvihnite ľavú nohu tak, že päta je umiestnený na ľavej zadok a kolená sú ohnutá. Celé vaša telesná hmotnosť, musia byť umiestnené na pravej nohe.

3. Potom, tlačiť loptu na pravej stehennej kosti do bedrového kĺbu, a vytiahnite koleno tak, aby vaše postavenie noha je silný a rovný.

4. Držte trup vo vzpriamenej polohe. Uchopte ľavú nohu zvonku s ľavou rukou. Musíte sa uistiť, dolná časť chrbta nie je skomprimovaný. Takže, uistite sa, že pubis sa dvíha smerom k pupku. A ako to urobíte, stlačte vaša kostrč na podlahu.

5. Začnite zdvihnúť ľavú nohu hore, preč od podlahy a späť, preč od trupu. Rozšíriť na ľavom stehne za sebou a rovnobežne s podlahou. Vaša pravá ruka musia byť natiahnuté dopredu, takže je rovnobežná s podlahou.

6. Uchopte tento postoj pre asi 15 až 30 sekúnd. Uvoľnite a opakujte na druhej strane.

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

1. Vyhnite sa tento ásany za každú cenu, ak máte nízky krvný tlak.

2. Dalo by sa požiadať svojho inštruktora, ktorý vám pomôže získať rovnováhu, keď začnete cvičiť tento ásany. To je najlepšie, že by ste sa poradiť s lekárom skôr, ako to budete robiť ásany.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, môžete mať tendenciu kŕč na zadnej strane stehna. Je potrebné zabezpečiť, aby bol členok na zdvihnutej nohy je ohnutá. Za týmto účelom je nutné presunúť na vrchol vašej nohy bližšie k holeni.

Späť na obsah

Advanced Pose pozmeňovanie

Prehĺbiť pózu, môžete zachytiť vnútorná časť ľavej nohy pravou rukou prehnala za chrbtom. Uchopiť vonkajší okraj ľavej nohy s pravou rukou. Jedná sa o náročnejšie postoj a zvýši vašu schopnosť vyrovnať lepšie. Tento variant zvýši váš hrudník a dať hlbší úsek na svojich pleciach.

Späť na obsah

Výhody vyplývajúce z Natarajasana

To sú niektoré úžasné výhody Natarajasana predstavovať.

1. Nácvik tento ásany dáva silu k hrudníku, členky, boky a nohy.

2. Tento Asano zvyšuje váš metabolizmus a pomáha pri chudnutí.

3. Dáva svoj rozkrok, brušné orgány a stehná dobrý úsek.

4. Váš postoj je zlepšená, a zostatok sa zvýši.

5. Pomáha lepšie trávenie.

6. Tie majú tendenciu sústrediť sa viac a sú tiež zbavený stresu. Táto ásana upokojuje myseľ.

7. Vaše telo sa stáva flexibilné.

8. Vaše hip flexors sú otvorené.

Späť na obsah

The Science Behind the Natarajasana

Tento Asano je krásna kombinácia štruktúry a pohybu, a to symbolizuje tanec pôvabné Nataraja. To pomáha, aby vám silný, a otvára svoju myseľ a telo, čo im toľko milosť a silu. Je to hlboká backbend. Ako budete ohýbať a vaše telo zostatky na jednej nohe, ste neustále napádal. Keď sa prekonať výzvu, môžete dosiahnuť pocit pokoja a mieru. To Asano otvára srdce. Žiada nás, aby bol stabilný, ale v pohode, venovaný, ale nezaradeného, ​​ktoré sa zaoberajú, a napriek tomu v pokoji. Keď sme otvorení a prijímať aj pohyb a štruktúra, to Asano pomáha stanoviť jasnú komunikáciu medzi naše bytie a učiteľa v srdci.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Vrksasana Dhanurasana Eka Pada Rajakapotasana Gomukhasana hanumanasana SUPT virasana SUPT Padangusthasana urdhva Dhanurasana Ustrasana uttanasana Virabhadrasana III Virabhadrasana Aj virasana Vrksasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Tento Asano je jedným z posledných ásan v backbend série. Ale aby vaše pohodlie chrbtice a úľavu, mohli by ste urobiť ardha uttanasana potom, čo ste cvičil tento jeden.

Tento Asano je krásne držanie tela venovaná Šivu, ktorý je povedal, aby bol pánom času zdrojom jogy a kozmický rytmus života.

Späť na obsah

Odporúčané Články

  • Ako to urobiť Matsyasana a aké sú jeho výhody
  • Ako to urobiť Halasana a aké sú jeho výhody
  • Ako to urobiť hanumanasana a aké sú jeho výhody
  • Ako to urobiť Vajrasana a aké sú jeho výhody
  • Ako to urobiť Pawanmuktasana a aké sú jeho výhody

load...