Zdravie a wellness

Ako urobiť Kapotasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Kapotasana a aké sú jej výhody

Kapotasana alebo Pigeon Pose je Asano. Sanskrit: कपोतासन; Kapôt = Holub, Asan = predstavovať. Vyslovované ako KAH-put-AWS-ah mina

Meno pochádza zo slov kapota sanskrtského (कपोत) znamená "holub", a Asano (आसन) znamenať "postoj". Keď jeden vtelí, to vyzerá rovnako elegantné ako vták. S týmto ásany, nájdete viac slobody a energie v chrbtice a vaša myseľ. To má celý rad výhod, a tiež dáva vaše telo dobré pretiahnuť. Je potrebné, aby tento ásany vo svojom praktizovanie jogy.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Kapotasana

  1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Kapotasana
  2. Ako urobiť Kapotasana (Pigeon Pose)
  3. Kontraindikácie a opatrenia
  4. Tipy začiatočníka
  5. Advanced Pose Variácie
  6. Výhody Pigeon Pose (Kapotasana)
  7. Prípravné Poses
  8. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Kapotasana

Z tohto ásany, je nevyhnutné, aby vaše črevá a žalúdok sú úplne prázdne, s odstupom aspoň štyroch až šiestich hodín medzi jedlom a praxe. To bude tiež dať vaše telo dostatok času tráviť potravu a vynakladať energiu vyrobenú. Je to dobrý nápad do praxe tento ásany skoro ráno. Ale ak nie ste ranné vtáča, môžete cvičiť tento ásany vo večerných hodinách.

load...

Úroveň: začiatočníci Style: ashtanga Yoga Trvanie: 1 minúta Opakovanie: Žiadny Posilňuje: triesla, chrbát sa tiahne: brucho, členky, triesla, stehná, psoas hlavné sval, krku, hrudníka, predná časť tela

Späť na obsah

Ako urobiť Pigeon Pose (Kapotasana)

1. Spustite v praxi tým, že prevezme Ustrasana.

2. Nadýchnite sa a zdvihnite spodnú časť brucha hore. Ale zaistiť si ju vytiahnuť skôr, než ju zvýšiť. Aj keď to urobíte, presunúť svoje kostrč smerom nadol k stabilizácii v dolnej časti chrbta. Jemne výdych.

load...

3. Nadýchnite sa a zdvihnite obe ruky, ako že sú spolu vašich uší. Tie by mohli priniesť svoje dlane, či je to možné. Vydýchnite a presuňte dozadu a uistite sa vaše dolnej časti chrbta je dlhá, ale stabilný. Uistite sa, že neexistuje žiadna bolesť alebo napätie. Nadýchnite sa a potom ísť ďalej, hrudná kosť ako prvý.

4. Opatrne zdvihnite ramená a stlačiť lakte k sebe navzájom. Presunúť hlavu a držať pózu najmenej päť dychov.

5. Ďalším Nadýchnite sa a nechajte svoje zbrane dostať na zem. Stlačte nohy do podlahy, a potom ohýbať kolená len toľko, koľko je potrebných na dosiahnutie dlane, dosahujúci mimo každej nohe. Pohybujte sa dozadu, ako si poradiť so dolnej časti chrbta sa čas od času.

6. Prechádzka ruky dozadu smerom k kolená, takže prsty spĺňajú podpätky. Akonáhle sa tak stane, spojky je pevne.

7. Teraz, ako si držať obe nohy, stlačiť lakte k sebe navzájom, a tlačiť boky dopredu a zároveň zachovať priestor a dĺžku dolnej časti chrbta neporušené.

8. Pri výdychu, pokrčte kolená a pripevnite ich na podlahu. Zastávať funkciu po dobu asi 30 sekúnd až jednu minútu, alebo tak dlho, ako vám vyhovuje.

9. Opatrne vyšiel z držania tela pri zachovaní váš dych normálny. Nabehnúť na vašej chrbtice a prevziať Balasana alebo póza dieťaťa pred vráti do normálu.

Späť na obsah

Kontraindikácie a opatrenia

Je dôležité, že ste počúvať svoje telo. Ak máte pocit, bolesť v ramenách alebo bedrovej chrbtice, uistite sa, že ste späť off okamžite. Iba vtedy, ak sa cítite bolesť, zatiaľ čo pocit, stabilný, takmer ako by ste sa pohybuje hlbšie v póze, mali by ste pokračovať v tréningu. Tvár nepohodlie s veľkou postoj a stabilným dychu. Majte na pamäti, že ľudia s úzkymi bokmi a stehná nemusia byť schopný robiť tento ásany ľahko.

Najlepšie je, keď sa vyhnúť vykonávanie tohto ásany, ak trpíte hypertenzia, nespavosť, a migrény. Ľudia, ktorí majú chronické problémy s chrbtom či zranení by mali prijať radu lekára pred vykonávaním tohto ásany.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ak ste začiatočník, môžete použiť podporu zo steny, aby si to predstavovať pravdu. Stlačte vaše chodidlá k múru a používať hlavu pre uchopenie rúk, jemne oprieť dozadu. Potom umiestnite korunu na stenu a tlačiť svoje predlaktia proti nemu. To umožní, aby v praxi oveľa jednoduchšie.

Späť na obsah

Advanced Pose Variácie

Ak chcete tento ásany na inú úroveň, môžete použiť stoličku. Ale pamätajte si, že je veľmi opatrný, a precvičiť tieto holub predstavujú variácie iba pod odborným vedením.

1. Predpokladajme, že táto póza tým obrátenej postavenie zamestnancov na stoličke.

2. Potom, nájazdové nohy pod stoličku a zopnúť ruky na nohy stoličky.

3. Buďte jemní, ako zaujať pozíciu a vyjsť z toho.

4. Ak používate stoličku robiť tento ásany, uistite sa, že zastávať funkciu po dobu dvoch až piatich minút.

Späť na obsah

Výhody Pigeon Pose (Kapotasana)

To Asano má mnoho úžasných výhod.

1. Pomáha zvyšovať pružnosť v náručí, chrbtice, stehná, lýtkové svaly, ramená a ruky.

2. Pomáha pretiahnuť a posilniť svaly a kĺby na nohách.

3. Tento Asano tiež tóny svaly krku a orgánov vnútri hrudného koša, brucha a hrudníka.

4. Rafinuje krvný obeh v tele a zlepšuje a zlepšuje fungovanie tráviaceho systému.

5. To pomáha znižovať krvný tlak a znižuje účinky chronických ochorení.

6. Znižuje ischias a robí pľúca silnejší.

7. Aktivuje nervový systém a tiež zvyšuje príjem kyslíka.

8. Znižuje stuhnutosť bokov, chrbát a ramená.

9. Upokojuje myseľ aj telo a uvoľňuje stres.

10. Pomáha liečiť močových ciest.

Späť na obsah

Prípravné Poses

1. SUPT virasana 2. Dhanurasana 3. Eka Pada Rajakapotasana 4. Chakrasana 5. Bhujangasana 6. Virasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

1. Bālāsana 2. Pasasana 3. Adho Mukha Svanasana 4. Bharadvāja je Twist

Späť na obsah

Pigeon Pose ohýba telo spôsobmi, ktoré ste nikdy predstaviť. Musíte určite zvážiť pridanie tohto ásany do jogy režim zažiť jeho dobrotu.

load...