Zdravie a wellness

Ako urobiť Janu Sirsasana a aké sú jeho výhody

Ako urobiť Janu Sirsasana a aké sú jeho výhody

Sanskrit: जानु शीर्षासन; Janu - Knee, Sirsa - Head, Asan - Pose; Vyhlásil As - Jah-nových šmykom Shahs-anna

Janu Sirsasana je súčasťou primárneho série ashtanga jogy. Je to sediaci Asano, a to dostane to meno zo skutočnosti, že sa hlava dotýka koleno v plnej vyjadrení tejto pozícii. Tento Asano je tiež nazývaný Knee Head-to-Pose, Head-to-Knee predklone a hlava-on-koleno Pose. Aj keď tento Asano znie podobne ako Sirsasana, to nemá nič spoločné s tým a nemá nič podobné vyzerať.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Jánovi Sirsasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Janovi Sirsasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhodách Head-to-koleno predklone
 7. The Science Behind the Janu Sirsasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane stráviteľné a je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

load...

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Basic Style: ashtanga Yoga Dĺžka: 30 až 60 sekúnd na každú nohu Opakovanie: Akonáhle sa na pravej nohe a raz na ľavú nohu rozkladá: chrbtica, ramená, hamstringy, Groin Posilňuje: Späť

Späť na obsah

Ako to urobiť Janovi Sirsasana

 1. Ak chcete začať, sedí na podlahe so svojim zadnou vztýčenou.
 1. Natiahnuť ľavú nohu po celú cestu z bedrového kĺbu. Ohnúť pravé koleno, uvádzanie do spodnej časti pravej nohy na vnútornej časti ľavé stehno. Vaša pravá noha a koleno by malo byť pohodlne stlačené na podlahu.
 1. Hrudníka a pupok sa musí kryť s ľavou nohou. Tým sa nastaví trup v správnej polohe.
 1. Nechajte svoje ruky poskytnúť podporu, pretože odpočinku vedľa bokov.
 1. Inhalovať. Rozšíriť svoje brucho a trup až k hornej časti hlavy.
 1. Pri výdychu nechajte tok energie cez ľavú nohu, dosahujúci až do bruška chodidla. Nadýchnite sa a pretiahnuť ruky hore tak, že vytvára väčšiu dĺžku vo vašej chrbtice. Potom vydýchnite a ohýbať dopredu zo základne v bedrách, ako by vám prichádzajú dopredu z triesla do prednej časti sedí kostí. Siahnuť po členkov alebo nôh, ak je to možné, s rukami, alebo pretiahnuť až budete spokojní.
 1. Nezabudnite, že ak ste sa tiahnu príliš ďaleko, bude mať tendenciu zaokrúhliť chrbticu a na oplátku viesť k zraneniu.
 1. Držte póza a dych hlboký a pomalý. Ako ste dýchať, cítiť dych naplnenie triesla, na zadnej strane ľavej nohe a celú oblasť chrbta.
 1. Nadýchnite sa a uvoľniť pózu. Nech svaly v oblasti brucha zmluvy. Potom zdvihnite trup. Natiahnuť pravú nohu. Relax po dobu niekoľkých sekúnd. Opakujte ásany s pravú nohu natiahnutú.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosťou, ktoré treba mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

1. Vyhnite sa tento ásany, ak máte hnačku alebo astmu. 2. Ak máte zranenie kolena, uistite sa, že to nebude moc ohýbať. Použiť zložený deku pre podporu. 3. Vyhnite sa tento ásany, ak máte bedrovej herniácie disku alebo vážne nižšia späť zranenia.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ak ste začiatočník, je potrebné starostlivo zmierniť do tejto pozície. Najprv sa uistite, že vaša ohnutá noha je vždy vedľa vášho rovno nôh, a že nikdy kĺže pod rovno nôh. Keď sa pozriete dole, mali by ste byť schopní vidieť vaše noha. Po druhé, je potrebné sa uistiť, že ohnutá noha je aktívna. Rozšíriť nohu a stlačte pätu smerom k vnútornej triesla na rovno nôh.

Späť na obsah

Advanced Pose pozmeňovanie

Pre zvýšenie úsek, je potrebné rozšíriť uhol medzi oboma nohami, uistite sa, že je viac ako 90 stupňov široký. Ak to chcete vykonať, je nutné, aby pätu ohnuté kolená nohy do hrádze, uistite sa, že je snugged do rozkroku na rovnakej strane. Ale ako to urobiť, musíte mať flexibilný boky a nohy a elastický chrbát.

Späť na obsah

Výhodách Head-to-koleno predklone

To sú niektoré úžasné výhody hlavu na koleno predstavovať.

 1. Praktizovanie tohto ásany upokojuje myseľ a tiež zmierňuje mierne depresie.
 1. Triesla, hamstringy a ramená získať dobrý pretiahnuť.
 1. Pečeň a obličky sú stimulované.
 1. Tráviaceho ústrojenstva získať dobré masáže, a preto trávenie sa zlepší.
 1. Reprodukčné orgány sú stimulované príliš, a preto, menštruačné a menopauzálny poruchy sú znížené.
 1. Praktizovanie tohto ásany zmierňuje bolesti hlavy, úzkosť a únavu.
 1. Prevádzkovanie tohto ásany tiež lieči nespavosť, zápal prínosových dutín, a vysoký krvný tlak.
 1. Počas tehotenstva, to Asano pomáha posilňovať chrbtové svaly. Ale to Asano by malo byť praktizované len do druhého trimestra.

Späť na obsah

The Science Behind the Janu Sirsasana

Tento Asano je náročné samo o sebe, a to najmä u mužov. Dolnej časti chrbta, boky a hamstringy môže trvať pomerne dlho otvoriť až do plného rozsahu pohybu. To znamená, že Janovi Sirsasana funguje prekvapivo dobre pri zvyšovaní flexibility stehien, zadnej strany stehien, stehná, bedrových kĺbov, chrbta, paží a ramien. Upokojuje aj srdce a myseľ a preťahuje celé telo. Tento Asano sa zvyčajne vykonáva na konci sekvencie, akonáhle si vaše telo zahreje. Pripravuje telo na hlbšej vpred zákrutách. Hoci táto Asano sa nazýva head-to-koleno predstavovať, dotýka hlavu na kolená, nie je tak dôležité, ako udržať váš trup natiahnuté po celom predstavovať.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Uttanasana baddha Konasana Adho Mukha Svanasana Vriksasana Bālāsana SUPT Padangusthasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Forward Sediaci Oblúky

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Janovi Sirsasana, čo ešte čakáte? Tento náročný predklon vám pomôže zmierniť do ťažších úsekoch a pomôže vaša myseľ a telo spojiť, aby sa vám pevné a pružné.

load...