Zdravie a wellness

Ako urobiť Garudasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Garudasana a aké sú jej výhody

Garudasana alebo Eagle Pose je Asano. Sanskrit: गरुडासन; Garuda - Eagle, Asan - predstavovať; Vyhlásil As - Gah-bu-Dah-sah-nah

Garuda je Sanskrit termín pre orla. Indické mytológie naznačuje, že Garuda bol kráľ všetkých vtákov. Tento vták nielen slúžil ako vozidlo Lorda Vishnu, ale bol tiež priekopníkom, keď to prišlo k boju proti démonom. Garuda tiež znamená pohltiť. Byť starý reprezentácie bájneho fénixa, hovoria, že Garuda stotožňuje s "všestravující oheň slnečnými lúčmi".

Všetko, čo potrebujete vedieť o Garudasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Garudasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody Eagle Pose
 7. The Science Behind the Garudasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

To Asano musí byť vykonané iba na lačný žalúdok. Musíte sa uistiť, aby vaše jedlo štyri až šesť hodín pred praxe a dať svojmu telu dostatok času tráviť jedlo. V ideálnom prípade je potrebné, aby bolo 10-12 hodín medzera medzi vaše jedlo a svojej praxi, čo je dôvod, prečo je najlepšie odporúča praktizovať tento ásany skoro ráno. Avšak vzhľadom k časových, mnoho ľudí je ťažké pracovať v dopoludňajších hodinách. Takí ľudia môžu cvičiť jogu vo večerných hodinách. Vaše črevá tiež musí byť čistý, keď budete cvičiť tento ásany.

load...

 • Úroveň: Základná
 • Štýl: Vinyasa
 • Doba trvania: 15 - 30 sekúnd
 • Opakovanie: Akonáhle sa na každej nohe
 • Tiahne: ramená, stehná, boky, členky, lýtka, hornú časť chrbta
 • Posilňuje: členky, lýtka

Späť na obsah

Ako to urobiť Garudasana

 1. Stojan vzpriamene. Jemne ohnite pravé koleno, a zabaliť ľavú nohu okolo pravej strane, takže kolená sú naskladané cez seba. Vaša ľavá noha sa musí dotýkať pravej holene.
 1. Zdvihnite ruky do výšky ramien a zabaliť pravú ruku okolo ľavej strane. Uistite sa, že vaše lakte sú ohnuté na 90 stupňov a tiež na seba.
 1. Rovnováhu v póze, ako si jemne zraziť vaše boky. Kolená sa musí pohybovať smerom k stredovej čiare miesto nakláňať k jednej strane.
 1. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Dýchajte zhlboka a pomaly. Zamerať sa na tretie oko, a pustiť zo svojich negatívnych emócií.
 1. Uvoľnite pózu, prepínať končatiny a opakujte pózu.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. To je najlepšie sa vyhnúť tomuto ásany, ak ste mali nedávno členok, koleno, alebo zranenie lakťa.
 1. Tehotné ženy musia vyhľadať lekársku súhlas pred tým, než praktizovanie tohto ásany.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočníkov, možno zistíte, že je ťažké zamotať vaše paže okolo seba. Aby to bolo jednoduchšie, pretiahnuť paže, tak, že sú rovnobežné s podlahou. Držať na koncoch popruhu. Teraz, ako sa držať na pásku tesne, vyskúšať a zabaliť si ruky do správnej polohy.

Dalo by sa tiež ťažké západka svojou zdvihnutou nohou za lýtko na stojnou nohu má. Až sa dostanete pohodlne, stlačte palcami zdvihnuté nohy namiesto celej nohy. To vám pomôže udržať rovnováhu.

Späť na obsah

Advanced Pose Variation

Prehĺbiť pózu, akonáhle ste prevzal pozíciu, predkloniť, a drgať predlaktie do stehna hornej nohy. Držať po dobu niekoľkých sekúnd. Potom sa vrátil hore. Opakujte ásany s druhou nohou.

Späť na obsah

Výhody Eagle Pose

 1. To Asano pomáha pretiahnuť stehná, boky, hornú časť chrbta a ramien.
 1. To vám pomôže sústrediť a tiež zlepšuje schopnosť vyrovnať.
 1. Teliatko svaly posilňovať s týmto ásany.
 1. Pomáha tiež k úľave od bolesti spojené s reumatizmom a ischias.
 1. To prispieva k tomu, chrbte, nohy a boky pružnejšie.
 1. To Asano funguje aj ako stres buster.

Späť na obsah

The Science Behind the Garudasana

Keď to budete robiť ásany, je pravdepodobné, že máte pocit, priškrtený. Ale keď to zvládnuť, vaše telo pocit, že je, na koni vo vetre ', rovnako ako orol. Pojem, jazda vo vetre 'sa vzťahuje k toku energie v každej situácii. Tento prúd, alebo energie, ktorý vám pomôže stať sa stabilnou, stabilný a priestranný uprostred náročnej situácii, bez akýchkoľvek prekážok. Odolať robí unavený, a ste v pokušení vzdať. Ak ste sa vzdať, alebo odolať, keď sa v tomto ásany, budete s najväčšou pravdepodobnosťou stratí rovnováhu. Ale ak to budete robiť ásany s otvorenou mysľou a veľkou odvahou, budete prekonať prekážky a majú konštantnú tok pozitívnej energie cez svoju myseľ a telo.

Späť na obsah

Prípravné Poses

 • Adho Mukha Svanasana
 • Gomukhasana
 • Prasarita Padottanasana
 • SUPT virasana
 • SUPT baddha Konasana
 • Upavistha Konasana
 • Virasana
 • Vrikshasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

 • Gomukhasana
 • Utkatasana
 • Adho Mukha Vrikshasana
 • Sirsasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť správne Garudasana, čo ešte čakáte? Tento Asano je chcel pohltiť strach, ego, a pochybujem, takže si môžete robiť cestu pre pozitívne zámery. Praktizovanie tohto Asano pravidelne robí silný a sústredený, rovnako ako mocného orla.

load...