Zdravie a wellness

Ako urobiť Crow Pose - Bakasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Crow Pose - Bakasana a aké sú jej výhody

Sanskrit: बकासन / काकासन; Bak - Crane, Kak - Crow, Asan - držanie tela; Vyhlásil As - bahk-AHS-anna / CAW-kravského-AHS-anna

Žeriav je ázijské symbol šťastia a mladosti. To tiež znamená dlhovekosti v čínskej symboliky. Tento Asano je vyvrcholením všetkých týchto troch symbolov, a cvičiť to zaistí všetky tieto tri charakteristiky. Trvá to skok viery sa dostať do tohto ásany, ale akonáhle to urobíte, ste si istí, cítiť ľahké a radostné. Táto zábavná póza je určite obnoviť svoj postoj k životu.

Tento Asano je tiež nazývaný Kakasana. Tam je len malý rozdiel medzi týmito dvoma. Kým Bakasana pripomína postoj žeriavu sa Kakasana vyzerá skôr ako posadený vrana. Je to rovnaké, Asano, s rukami mierne ohnuté, takže kolená priblížiť triceps.

load...

Všetko, čo potrebujete vedieť o Bakasana / Kakasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Bakasana / Kakasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody žeriavu / Crow Pose
 7. Veda Dozadu Bakasana / Kakasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane rozštiepený, a tam je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Intermediate / Basic Style: Hatha joga Dĺžka: 30 až 60 sekúnd Opakovanie: Žiadny ťahá: Horná časť chrbta Posilňuje: zbrane, brucho, zápästie

Späť na obsah

Ako to urobiť Bakasana / Kakasana (Crow Pose)

 1. Začať tento ásany tým, že príde do Mountain Pose. Udržujte svoje nohy blízko pri sebe, a položte ruky pevne na podlahe. Musíte zabezpečiť, aby vaše ruky sú na šírku ramien.
 1. Teraz zdvihnite boky, a uistite sa, že vaše základné svaly sú zapojené ako vaše kolená priblížiť k svojim hornej triceps. Ak ste sa snaží urobiť Kakasana, aby police so svojimi hornými ramenami, ako si pokrčte kolená.
 1. Môžete sa tešiť, a jemne zdvihnite nohy z podlahy. Presunúť svoje telesnej hmotnosti na pažiach. Držte túto pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Narovnať ruky vstúpiť do Bakasana.
 1. Držte predstavovať až po dobu jednej minúty. Potom znížiť nohy a prevziať uttanasana.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To je najlepšie sa vyhnúť tomuto ásany, ak máte nasledujúce podmienky:

A. Karpálneho tunela syndróm b. Tehotenstvo c. Aktuálne alebo chronickej bolesti zápästia

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočníci, budete mať tendenciu sa pohybovať zadok vysoko a ďaleko od päty. Ale je potrebné, aby sa vaše podpätky a zadok blízko pri sebe, zatiaľ čo v tejto ásan. Keď ste pripravení, aby sa zasadila svoje nohy z podlahy, stlačte hornú časť rúk proti holene a stiahnite si triesla do panvice, takže môžete zdvihnúť ľahko.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

Pokročilá predstavovať tejto ásan dua je Bakasana, čo znamená rovnanie ruke, keď ste v ásan. Je plná póza. Ale je možné ublížiť zápästia, zatiaľ čo v tejto ásan. Takže zložiť určitý tlak, môžete krútiť prsty na podlahe namiesto šírenie prsty.

Späť na obsah

Výhody žeriavu / Crow Pose

To sú niektoré úžasné výhody Bakasana / Kakasana.

 1. To robí zápästia a paže silnejší
 1. Chrbtica je zladený a posilnená.
 1. Hornej časti chrbta dostane dobrú úsek.
 1. To Asano zlepšuje zmysel pre rovnováhu a zameranie.
 1. Vaša myseľ a telo sú pripravené pre výzvy.
 1. Brušný oblasť je zladený a posilnená. Preto tento Asano podporuje trávenie.
 1. Vaše vnútorné stehná zosilniť.
 1. Váš triesla sa otvorili.
 1. S bežnou praxou, budete cítiť silný a sebavedomý.

Späť na obsah

Veda Dozadu Bakasana / Kakasana (Crow Pose)

To Asano vyžaduje vaše ruky musia byť dostatočne silná, aby zrušila celé vaše telo vysoká. Ale prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prekonať strach z pádu byt na vašej tvári v tomto dynamickom póze. Musíte sa zhlboka nadýchnuť, pustiť z vašich obáv, a prijať, že skok viery.

Budete tiež musieť mať pevné základy. Vaše silné jadro svaly vybudovať tento základ. To vám pomôže zdvihnúť a manévrovanie kolená, a pomôžu im priblížiť vaše nadlaktie. To vám tiež pomôže zostať svetlo cez, sňatie bremena hmotnosti na samotných zápästí.

Potom, samozrejme, budete potrebovať silné ramená a paže, aby uniesol váhu svojho tela. Tiež je potrebné pružné boky. Byť fyzicky aj psychicky pripravený urobiť tento Asano je veľmi zásadný.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana Baddha Konasana Balasana Plank Pose virasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Adho Mukha Svanasana Chaturanga Dandasana Plank Pose

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť vrana predstavovať, čo ešte čakáte? Aj keď sú obaja pokročilé pózy sa Bakasana je nesmierne náročné, a to skoro nikto nedostal hneď na prvýkrát. Dokonca aj keď môžete naraziť, a to vždy na pamäti, že ste na ceste k dobru. Cvičenie robí ideálne - vždy pamätať!

load...