Zdravie a wellness

Ako urobiť Chakrasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Chakrasana a aké sú jej výhody

Chakrasana, tiež volal Urdva Dhanurasana je Asano. Sanskrit: ऊर्ध्वधनुरासन; Urdhva - nahor, Dhanur - Bow, Asan - Pose; Vyhlásil As - Oord-váh Don-your-AHS-anna

Urdhva Dhanurasana je backbend a tiež Asano, ktorá tvorí časť doznievať cvičenie vedie k ashtanga jogy režimu. To je tiež nazývaný Chakrasana alebo bicykel Pose, na rozdiel od bytia volal Hore Facing Bow Pose. Keď sa predpokladá, že predstavujú, to sa podobá koleso alebo vzostupný lícovou luk. Tento Asano je známe, že poskytujú chrbtici veľkú flexibilitu. Keď sa vykonáva ako súčasť akrobatické alebo gymnastické rutina, to je volané späť most.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Chakrasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť urdhva Dhanurasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose zmeny
 6. Výhody vzostupného Facing Bow Pose
 7. The Science Behind the Chakrasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

To Asano musí byť vykonaná iba vtedy, keď váš žalúdok a črevá sú prázdne. Je dobré mať na jedlo najmenej štyri až šesť hodín pred praxou tak, že jedlo je strávený dosť dobre a sú napájané k tréningu.

load...

To je najlepšie cvičiť jogu v dopoludňajších hodinách. Ale v prípade, že sa nepodarí uzavrieť čas v dopoludňajších hodinách, môžete tak urobiť v noci rovnako.

Úroveň: Basic Style: ashtanga Yoga Trvanie: 1 až 5 minút Opakovanie: Žiadny ťahá: brucho, hrudník, pľúca posilňuje: chrbte, nohách, rukách, chrbtice, brucho, zadok, zápästia

load...

Späť na obsah

Ako to urobiť urdhva Dhanurasana (Chakrasana)

 1. Ležať rovno na chrbte na podlahe. Môžete pokrčte kolená, takže chodidlá nohy sú na zemi a bližšie k zadku. Uistite sa, že vaše nohy sú hip-šírka oddelený.
 1. Vaše ruky musí byť umiestnená za ramená, zabezpečiť vaše prsty sú otvorené hore a ukázal na svojich pleciach.
 1. Akonáhle sa budete cítiť pohodlne v tomto postoji, vyvážiť svoju váhu na končatinách. Potom stlačte vaše nohy a dlane, a zdvihnite celé vaše telo mimo podložku. Nech vaša hlava visí jemne. Krk by mala byť dlhá.
 1. Uistite sa, že máte dýchať pohodlne. Vezmite pomaly, zhlboka dýchala.
 1. Držať pózu po dobu jednej minúty, alebo tak dlho, ako vám vyhovuje. Potom uvoľnite ohýbaním svoje ruky a nohy a jemne zníženie chrbtom k zemi. Ľahnite si Shavasana niekoľko minút skôr, než obnoví normálnu činnosť alebo pokračovať v tréningu.

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, pred vykonaním tohto ásany.

 1. To je najlepšie sa vyhnúť tomuto ásany, ak máte zápal šliach v zápästí alebo syndrómu karpálneho tunela.
 1. Ak váš dolnej časti chrbta začne bolieť v dôsledku rozšírenia, okamžite vyšiel z pozície.
 1. Treba vyhýbať sa tohto ásany, ak máte ramenné zrážka.
 1. Nerobia tento ásany, ak trpíte bolesťami hlavy alebo vysoký krvný tlak.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočník, keď to budete robiť pózu, nájdete vaše nohy a kolená roztiahnutie, ako si zdvihnúť vaše telo prevziať túto pózu. To bude mať tendenciu stláčať dolnej časti chrbta. Takže môžete použiť remienok na vaše stehná, aby im hip-šírka od seba v priebehu ásany.

Ak potrebujete, aby sa vaše nohy v mieste, použite blok medzi nimi tak, že strany veľkých nôh stlačte okraje bloku.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

Zintenzívniť pózu, môžete tak urobiť Eka Pada urdhva Dhanurasana. Za týmto účelom, akonáhle sa dostanete do koleso Pose, presuňte svoju váhu na jednej nohe. Potom pri výdychu, ohnite druhú nohu v kolene, a vytiahnite ju do trupu. Vydýchnite a natiahnuť ho hore. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd, a potom aby vaše koleno na zem, ako si vydýchnuť. Zopakovať pomocou druhú nohu.

Späť na obsah

Výhody vzostupného Facing Bow Pose

To sú niektoré úžasné výhody čakry ásany.

 1. Dáva vaše pľúca a hrudník dobrý úsek. To tiež rozširuje ramená a hrudník.
 1. To Asano tiež dáva silu do nôh, brucha, zadku, chrbtice, lopatiek, glutes, hamstring, dolnej časti chrbta, zápästia a paží.
 1. Je známe, že stimuluje hypofýzu a štítnej žľazy.
 1. Prevádzkovanie tohto ásany tiež dáva dobrý úsek vašich bedrových flexorov, vaše jadro a zápästia flexors.
 1. Je známe, že poskytujú úľavu niektorých dolnej časti chrbta bolesti.
 1. Lieči neplodnosť, astma a osteoporózy.
 1. To tiež zmierňuje stres a znižuje depresiu, a budete sa cítiť energický a plný života.

Späť na obsah

Veda Dozadu Chakrasana (urdhva Dhanurasana)

Podobne ako väčšina iných jogových ásan, toto funguje aj na našej mysle, tela a emócií. To Asano vystihuje celú podstatu ohýbania chrbta a posunie vás k radosti a nebojácnosť.

Je známe, že zvýšenie životnú silu, ktorá obklopuje vaše srdce a distribučné silu, ktorá je po celom tele (pranie a Vyana), preto vám pomôže stať sa viac vedomí vecí, a tiež vybudovanie odvahu bojovať s akoukoľvek výzvu, ktorá príde do cesty.

Tento Asano sa zameriava na preťahovanie prednej časti tela, ktoré zahŕňa ramená, medzirebrové svaly, zápästia, bedrový flexory a štvorhlavý sval. To tiež dodáva silu na ramená, krížovú kosť, zápästia a paží, a robí je viac stabilný. Ak sa to urobí správne, ale tiež pomáha k otáčanie stehná a paže a tiež zapojiť hamstringy.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Bhujangasana Setu Bandhu Sarvangasana urdhva Mukha Svanasana virasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Ardha matsyendrasana SUPT Padangusthasana

Späť na obsah

To Asano, hoci považovaná za základný jeden, je nesmierne náročné. Ale ak sa vykonáva správne a pravidelne, môže nielen vás silnejší, ale tiež súcitnejší, nebojácny a šťastný.

load...