Zdravie a wellness

Ako urobiť Ardha Matsyendrasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Ardha Matsyendrasana a aké sú jej výhody

Ardha matsyendrasana, Polovica pán ryby predstavujú, Half Spinal Twist Pose alebo Vakrasana je Asano. Sanskrit: अर्धमत्स्येन्द्रासन; Ardha - Half, Matsyendra - Kráľ rýb, Asan - Pose; Vyslovované ako: SE-Dah MAT-vidieť-en-drahších-anna

Tento Asano je pomenovaný po jogína Matsyendranath. Názov je prevzatý zo sanskritského slova, ardha ', čo znamená, že polovica,, Matsya', čo znamená, ryby,, Indra ', čo je skratka pre kráľa a ásan, čo znamená, že držanie tela. Tento Asano je tiež nazývaný Vakrasana. , Vakra 'znamená stočené v sanskrte. Niektoré iné názvy pre tento ásany patrí polovicu pán ryby predstavujú a Half Spinal Twist. Je to sedí spinálnej twist a má celý rad variantov. Táto póza je jedným zo 12 základných ásan používaných v jogových programov Hatha.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Ardha matsyendrasana

 1. Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan
 2. Ako to urobiť ardha matsyendrasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose Variácie
 6. Výhody vyplývajúce z Half Spinálnej Twist
 7. The Science Behind the Vakrasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan

To Asano musí byť vykonávané buď ako prvá vec po ránu, alebo aspoň štyri až šesť hodín po jedle. Žalúdok a črevá, musia byť prázdne pri praktizovaní tohto ásany. Pri potravinách musí byť štiepený tak, že je dostatok energie vynaložiť počas tréningu.

load...

 • Úroveň: Základná
 • Štýl: Hatha joga
 • Čas trvania: 30 až 60 sekúnd
 • Opakovanie: Urob to po pravej strane a potom na ľavú stranu
 • Tiahne: boky, krk
 • Posilňuje: chrbtica, tráviaceho ústrojenstva, močového ústrojenstva, reprodukčný systém

Späť na obsah

Ako urobiť ardha matsyendrasana

 1. Sedieť vzpriamene s nohami natiahnuté. Uistite sa, že vaše nohy sú umiestnené spoločne a vaša chrbtica je úplne vzpriamene.
 2. Teraz pokrčte ľavú nohu tak, že pätou ľavej nohy sa nachádza hneď vedľa na pravom boku. Dalo by sa tiež držať ľavú nohu natiahnutú, ak sa vám páči.
 3. Potom umiestnite pravú nohu vedľa ľavé koleno tým, že ju cez koleno.
 4. Krútiť pása, krk a ramená smerom doprava a nastavte pohľad cez pravé rameno. Uistite sa, že vaša chrbtica je vztýčené.
 5. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete umiestniť vaše ruky k zvýšeniu a zníženiu úsek. Ale ako to urobiť jednoducho, môžete umiestniť na pravú ruku za sebou, a ľavú ruku na pravé koleno.
 6. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd, asi 30 až 60 ° C, ako dýchate pomaly, ale hlboko.
 7. Vydýchnite a uvoľniť pravú ruku, a potom pas, hrudník a nakoniec na krku. Relax, ako si sedieť rovno.
 8. Opakujte kroky na druhej strane, a potom vydýchnite a vrátiť sa na front.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Teraz, keď viete, ako sa to robí polovica chrbtice krútenie predstavovať, poďme sa pozrieť na niekoľkých miestach opatrne treba mať na pamäti, zatiaľ čo vy tento ásany.

 1. Tento Asano je potrebné sa vyhnúť v tehotenstve a pri menštruácii, pretože so sebou nesie silný zvrat v oblasti brucha.
 2. Ľudia, ktorí nedávno prekonali brušnej, srdcových alebo mozgových operácií, by nemali praktizovať tento ásany.
 3. Tí s kýlou alebo žalúdočných vredov sa musí opatrne a pod dohľadom certifikovaného jogy inštruktor urobiť tento ásany.
 4. Ľudia, ktorí majú nejaký problém disku menšie vykĺzol budú mať prospech z tohto ásany. Ale musí to urobiť pod dohľadom a so súhlasom lekára. Ak máte závažné problémy chrbtice alebo prísne vypustených problém disk, to je najlepšie, aby sa zabránilo tento ásany.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Mnoho variácií ruka v tejto póze môže robiť to docela ťažké pre začiatočníkov sa prispôsobiť. Po prvé, uistite sa, že sedí na deke a praktizovať túto pózu. Ďalej pred pokusu rúk a ramien variácie, jednoducho zabaliť jednou rukou okolo zdvihnuté nohy a objať stehná k svojmu telu. S praxou, môžete začať sa snaží iné varianty.

Späť na obsah

Advanced Pose Variácie

Jedná sa o pokročilý predstavovať môžete skúsiť prehĺbiť úsek.

 1. Ak vaše boky a chrbtica sú dostatočne flexibilné, môžete priniesť hornú ľavú ruku na vonkajšej strane hornej časti pravého stehna.
 2. Udržať nohy umiestnené tak, ako by mal byť, vydýchnite a zase váš pohľad na pravej strane.
 3. Lean od hornej časti stehna a ohnúť ľavé koleno tak, že tlačí proti vonkajšej strane hornej časti pravého stehna.
 4. Teraz, maznať trup proti stehne, a pracovať na hornej ľavú ruku na vonkajšej nohe až do zadnej časti ramenných tlačí na kolená.
 5. Nech vaše koleno pobyt ohnutá a ruka zdvihol k stropu. Nakloniť tvoriť mierny hornej časti chrbta ohýbať. Vaša lopatky musia byť pevné proti zadnej strane. Uistite sa, zdvihnite prednú časť vášho trupu cez hornú hrudnej kosti.

Späť na obsah

Výhody vyplývajúce z Half Spinálnej Twist

To sú niektoré úžasné výhody Ardha matsyendrasana.

 1. To Asano činí chrbticu pružnejšie. To tóny miechové nervy a zlepšuje spôsob, akým miecha funkcie.
 2. To Asano pomáha pretiahnuť svaly na jednej strane tela, zatiaľ čo stlačenie svalov na druhej strane.
 3. To Asano pomáha zmierniť stuhnutosť a bolesti chrbta z priestoru medzi stavcami.
 4. To Asano pomáha liečiť hernie medzistavcovej platničky.
 5. Dostať sa do twist masáže brušných orgánov, čím sa zvyšuje tráviace šťavy a zvýšiť fungovanie tráviaceho systému.
 6. To Asano pomáha masáže a stimulujú pankreas, a tým, pomáha tým, ktorí trpia cukrovkou.
 7. To Asano pomáha regulovať sekréciu ako adrenalínu a žlče.
 8. Ásana pomáha k zmierneniu stresu a napätia, ktorá je uväznená v chrbte.
 9. Pomáha tiež otvoriť hrudník a zvýšiť prísun kyslíka do pľúc.
 10. Pomáha uvoľniť kĺby v bedrách a tiež uvoľňuje stuhnutosť.
 11. To zvyšuje krvný obeh, čistí krv a detoxikuje vnútorné orgány.
 12. To Asano zvyšuje cirkuláciu krvi do panvovej oblasti, čím poskytuje živiny, krvi a kyslíka, a zlepšovanie zdravia reprodukčného systému, ako aj močové ústrojenstvo.
 13. To Asano pomáha tiež pri liečbe infekcií močových ciest.
 14. Tento Asano je tiež výhodné pre menštruačné poruchy.

Späť na obsah

The Science Behind the Vakrasana

Po tuhom, náročnom tréningu, twist ako Ardha matsyendrasana môže byť veľmi uvoľňujúce. Ale to póza je tiež posilňujúci a má veľa úžasných výhod. Takže nenechajte sa dostať príliš spokojní, ako to budete robiť ásany. Dostať sa do pózy je ľahké, ale skutočná dobrota je v akcii krútenie. Keď ste zmluvu o telo svaly a predlžujú sa a otočiť si chrbticu a zároveň prehlbuje dych, sa výrazne ťažila.

Pri vedomí a usilovať o získanie výhod Ardha matsyendrasana krok za krokom. To Asano vám pomôže pretiahnuť svoje vonkajšie boky a stehná. Zároveň otvárajú predné ramená a hrudník, pretože stavia pevnosť po stranách tela. Krútenie pomôže udržať vašu chrbticu zdravé, ako to žmýka a rehydrates hubovité disky, ktoré leží medzi stavcami. Tie majú tendenciu byť skomprimovaný tak, ako ste veku.

Snažte sa vyhnúť hrbí a zosúvaniu počas tohto ásany - to bude obmedzovať stupeň chrbtice otáčania, že ste schopný. Pre hlbšie krútenie, je nutné predĺžiť chrbticu a dostatok priestoru medzi vašou stavcov. Použite svoj dych prehĺbiť úseky. Nadýchnite sa a predlžujú sa a vydýchnite a krútiť hlbšie.

Ak je táto Asano cvičil s venovaním, tento hlboko zakorenený krútenie môže konfrontovať realitu a dáme vám vedieť, čo sa naozaj deje v bedrách, chrbtice, a dokonca aj vaša myseľ. To vám umožní vziať do úvahy celú nafúknuté brucho, a tiež ak váš dych je zúžená alebo svaly sú stuhnuté.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Baddha Konasana Janusirsasana virasana Bharadvāja je Twist SUPT Padangusthasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Paschimottanasana Janusirsasana

Späť na obsah

Ako sa vaše telo do hlbokého krútenie, ako je tento Asano je nielen prospešný, ale aj relaxáciu. Po uvoľnení zvrat, budete vedieť, čo cítite psychicky, fyzicky i psychicky.

load...