Zdravie a wellness

Ako urobiť Ardha Chandrasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Ardha Chandrasana a aké sú jej výhody

Ardha chandrasana alebo Half Moon Pose je Asano. Sanskrit: अर्धचन्द्रासन; Ardha - Half, Chandra - Mesiac, Asan - Pose; Vyslovované ako sú-Dah Chan-drahších-anna

Jóga mytológie drží mesiac vo veľkej symboliky. Slnko a mesiac sú reprezentatívne polárne energiou ľudskej anatómie. V skutočnosti, keď sa zaoberáme Hatha joga, slabika, ha 'vraj znamenať solárnej energie, a, tha' znamená mesačnú energie. Tento Asano je jedným z jogy ásan Hatha, a hovorí sa, že channelize svoje lunárny energie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Ardha chandrasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť ardha chandrasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose Variácie
 6. Výhody Half Moon Pose
 7. The Science Behind the Ardha chandrasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

To Asano musí byť realizovaná na lačný žalúdok. Je potrebné, aby to miesto, aby vaše jedlo štyri až šesť hodín pred praxou tak, že jedlo sa štiepi, a energia je pripravený by mal byť rozšírený. Tiež sa uistite, vaše črevá sú prázdne, než budete cvičiť.

load...

Jóga, sa musí vykonávať za svitania alebo za súmraku pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Úroveň: Basic Style: Hatha joga Dĺžka: 15 až 30 sekúnd Opakovanie: Až na pravej strane a raz na ľavej strane sa tiahne: ramená, chrbticu, hrudník, hamstringy, lýtka, Groin Posilňuje: Stehná, chrbtice, brucha, členky, zadok

load...

Späť na obsah

Ako urobiť Half Moon Pose (Ardha chandrasana)

 1. Začnite s Trikonasana na pravej strane. Položte ľavú ruku na ľavom boku. Potom, ako si inhalovať, ohnúť pravé koleno, a pohybovať rovnakú nohu asi 12 palcov vpred. Aj keď to urobíte, presuňte pravú ruku dopredu a umiestniť ho mimo prstoch pravej nohy.
 1. Vydýchnite a pohybovať pravú ruku na zem. Zatlačiť. Potom, narovnajte pravú nohu. Ako to urobíte, zdvihnite ľavú nohu na zem. Uistite sa, že je rovnobežná s podlahou. Nájsť rovnováhu a držať ľavú nohu silný. Len uistite sa, že neblokujú pravé koleno. Jabĺčkom musí byť rovné a nie zarovnané dovnútra.
 1. Otáčať hornú časť trupu smerom k ľavej strane a presuňte ľavom boku mierne dopredu. Položte ľavú ruku na ľavom boku. Umiestnite hlavu do neutrálnej polohy, pozerať sa dopredu.
 1. Položte telesnej hmotnosti na nohe, ktorú stojí. Vaša spodná ruka musí byť stlačené na podlahu tak, že vám pomôže udržať rovnováhu. Uistite sa, že pevne tlačiť scapulas a sacrum proti zadnej časti trupu.
 1. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Uvoľnite a opakujte na druhej strane.

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Ľudia majú problémy s krčnou musí pokračovať pozerá priamo, držať krk dlhý. Nepozeraj sa hore.
 1. Vyhnúť sa robí tento ásany, ak máte nasledujúce problémy.

A. Migrény a bolesti hlavy b. Nízky krvný tlak c. Hnačka d. Nespavosť

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočník, možno zistíte, že je ťažké, aby sa dotýkali podlahy sa spodnej strane. Môžete použiť blok, aby vám pomohol von. Začnite s najvyšším bloku, a zmenšiť tak začnete vyvážiť svoje telo a dostať sa pohodlne.

Späť na obsah

Advanced Pose Variácie

Akonáhle zvládnete tento ásany, môžete skúsiť a prehĺbiť pózu. Len zdvihnite ruku na vrchole, čo zaisťuje, že je kolmá k podlahe. A teraz si predstavte, na stenu v prednej časti. Zatlačte na hornú ruku do tejto pomyselnej steny. Akonáhle nájdete rovnováhu, otočiť hlavu a pozrel sa na zdvihnuté ruky.

Môžete tiež umiestniť spodnú ruku na stehno na stojnou nohu, aby sa tento Asano náročnejšie. Rovnováhu sami, ako budete držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Release.

Späť na obsah

Výhody Half Moon Pose

To sú niektoré úžasné výhody Ardha Chakrasana.

 1. Praktizovanie tohto ásany pomáha, aby sa stehná, členky, zadok, brucho, a chrbtica silnejšie.
 1. To Asano tiež dáva hamstringy, lýtka, hrudník, ramená, chrbticu, a slabinách dobrý úsek.
 1. To Asano tiež pomáha vyrovnávať a sústrediť sa a dáva vám pocit lepšiu koordináciu.
 1. Pôsobí ako uvoľňuje stres.
 1. Hovorí sa, že zlepšenie trávenia rovnako.
 1. To tiež zmierňuje menštruačné poruchy a bolesť v nohách.
 1. Póza pomáha zmierniť dolnej časti chrbta problémy.

Späť na obsah

The Science Behind the Ardha chandrasana

Chandra znamená mesiac v sanskrte, a toto slovo je tiež konotácie pre brilanciu mesiace. Táto póza pripomína plochý okraj polmesiac ako trup a zdvihol nohu nakresliť čiaru. Energia na stojnou nohu a predĺžené rameno sa hovorí, že vyžarovať ako jasný mesiac.

Tento Asano je mätúce, ale cvičenie pomôže vám uvedomiť si a pestovať rovnováhu. Je ťažké, vyžarovať von 'v póze, ktorá tiež potrebuje vyvažovanie. Ale ak sa sústredíte na ásany, a zamerať sa na vytváranie stability prostredníctvom stojnou nohu, kostrč a lopatkami, vaša nadácia bude silný, a budete mať možnosť predĺžiť a rozšíriť.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Baddha Konasana Prasarita Padottanasana SUPT virasana SUPT baddha Konasana SUPT Padangusthasana uttanasana Utthita Parsvottanasana Utthita Parsvakonasana Utthita Trikonasana virasana Vriksasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Parivrtta Trikonasana Parsvottanasana Prasarita Padottanasana

Späť na obsah

Nájsť rovnováhu a lesk s Ardha chandrasana.

load...