Zdravie a wellness

Ako urobiť Apple jablčný citel doma

Ako urobiť Apple jablčný citel doma

Nemôžete vždy pripraviť dobré veci doma. Nie vždy.

Ale čo môžete urobiť, že vo väčšine prípadov. S správne ingrediencie a znalosti, môžete vytvoriť nádherné veci doma. Môžete ušetriť peniaze. A môžete si byť istí, že sú prirodzené.

Ako je napríklad, jablčný ocot. Alebo mágia kvapalina, pretože by chcel volať. Ale ako si urobiť domácu jablčného octu? To je to, čo budeme diskutovať v tomto príspevku. Čítajte ďalej!

load...

Čo je dobré o jablčného octu?

Je ťažké nájsť niekoho, kto by to počul od jablčného octu. Ale je to ľahké nájsť niekoho, kto ešte nezačala používať - ​​pre väčšinu z nás nie sú vedomí zo spôsobov, ako to môže byť prospešné pre nás.

Tiež známy ako ocot, to je druh octu pripraví z jablčného vína. Má svetlo až stredne jantárovej farby a je vyrobený drvením jablká a vytláčali kvapaliny.

Jablčný ocot je všeobecne používaný v šalátových zálievok, konzervanty potravín a čatní, okrem niekoľkých ďalších pokrmov. A to, čo robí to dobre, samozrejme, sú jeho výhody. Štúdie preukázali, že ACV môže pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi a prevenciu cukrovky (1). Kyselina octová v ACV môže tiež rozkladajú tuku v tele a nakoniec sa zabránilo zvýšeniu telesnej hmotnosti.

load...

ACV môže byť tiež prínosom pre tráviaci zdravie.

To sú niektoré zo spôsobov, ako možno ACV váš život lepšie. Máme viac ako dobre (bude sa na ne neskôr). Ale teraz prichádza najdôležitejšie otázku - ako si vybrať jablká pre svoj octu? Vzhľadom k tomu, to všetko sa scvrkáva na výbere správneho druhu jabĺk.

Voľba jabĺk jablčného octu Príprava

 Prvá vec, ktorú treba mať na pamäti, je slovo, organický '. Áno, organické jablká sú to, čo je potrebné zvoliť k príprave tohto tonikum. Tým zaistíte, aby vaše ACV je bez pesticídov, ktoré by mohli prekážať kvasný proces a spôsobiť nežiaduce výsledky. Môžete dostať svoje bio jablká z miestneho trhu.

Tu je to, čo treba robiť - zakaždým, keď budete jesť jablká, alebo pripraviť jablkový koláč alebo niečo s jablkami, ukladanie jadra a šupky z ovocia v dobre uzavretej nádobe, v mrazničke. Musíte najprv umyť jablko šupky dôkladne vo vode a vyhoďte tie zlé. A ak nemôžete nájsť organické jablká, môžete odhodiť šupky z ovocia a stačí použiť jadra pre váš octu.

Keď máte dosť veľký dávku, môžete začať proces fermentácie...

... Proces kvasenia - je to, čo budeme vidieť hneď.

Domáci jablčný ocot

Tu je krok za krokom procesu pre výrobu jablčného octu doma:

Krok 1

Trvať asi 10 ekologicky pestujú jablká a dôkladne ich umyte pod tečúcou vodou.

Krok 2

Za použitia kuchynský nôž, plátok jablka na štvrtiny.

Krok 3

Udržujte nakrájaných jabĺk stranou a nechať odpočinúť pri izbovej teplote. Počkať, kým zhnednú.

Krok 4

Pridajte rezané hnedé jablká s širokým hrdlom pohára.

Krok 5

Pridajte vodu do nádoby tak, že jablká sú pokryté.

Krok 6

Prikryte nádobu s tenká. Ale uistite sa, že nie je pevne zaistená. Tkanina musí ľahko spočívať na vrchole, takže zmes dostane viac kyslíka.

Krok 7

Tento pokrytý jar na teplom a tmavom mieste uloženia.

Krok 8

Zanechať jar, ako to je, na ktoré sa vzťahuje, po dobu 6 mesiacov. Mieša sa raz týždenne.

Krok 9

Post fermentačnej obdobie 6 mesiacov, vziať pohár von. Nájdete vrstvu peny na hladine kvapaliny. To je vzhľadom k normálnej baktérie a je vytvorený ako alkohol sa zmení na ocot.

Krok 10

Opäť sa širokým hrdlom poháre, a filtrovať kvapalinu cez tenká. Tak dlho, kým všetky kvapalina z prvej nádoby sa prevedie do druhej nádoby.

Krok 11

Použite rovnaký tenká na pokrytie nákladov na novú nádobu s tekutinou.

Krok 12

Udržujte nádobu na teplom a tmavom mieste po dobu ďalších 5 až 6 týždňov.

Krok 13

Previesť úplne fermentované ACV do menších nádob, ak chcete. Zakryť a skladovať v chladničke pre predĺžené čerstvosti.

Pri príprave hobby jablčného octu, je tu jedna vec, mať na pamäti - používajú extrémne čistej nádoby. Ak nie, mali by ste byť zavedenie iba zlé baktérií na vaše ACV, ktoré môžu spôsobiť rast plesní. Na vrchole toho, to môže tiež brániť rastu prospešných baktérií.

Umyte všetky kontajnery sa chystáte používať s teplou mydlovou vodou. Ešte dôležitejšie je, vydrhnúť ruky a nechty v čistote pred začatím procesu.

Aký je účel prípravy domáci jablkový ocot? Rozhodne pre jeho výhody, že jo? Čo sú zač?

Výhody jablčný ocot

 1. Pomáha prevenciu alebo liečbu diabetu

Už sme videli, to stručne. Najúspešnejšie aplikácie octu až do dátumu, je pri liečbe diabetu 2. Typu. Ešte dôležitejšie je, ACV, ako sme diskutovali, pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi stabilnú. To pomáha zabrániť nielen cukrovky, ale aj iné chronické ochorenie spojené s vysokými hladinami cukru v krvi.

ACV obsahuje kyselinu octovú, ktorá sa ukázala zníženie hladiny cukru v krvi (2). Podľa iného americkej štúdie, ocot má antiglycemic vlastnosti (3). Iná švédska štúdie uviedla, že fermentované potraviny by mohli byť zahrnuté v strave znížiť dopyt inzulínu (4).

2. Znižuje riziko srdcových chorôb

Viete, že ischemická choroba srdca je zabijakom číslo jedna na svete? Väčšina ľudí prídu o život na srdcové choroby ako na akékoľvek iné ochorenie (5).

Niektoré štúdie na potkanoch ukázali, že je kyselina octová v strave môže znížiť hladinu cholesterolu (6). Bolo tiež zistené, kyselina octová a ocot pre zníženie krvného tlaku, čo je hlavnou príčinou srdcových záchvatov (7).

3. Zaobchádza Sinus Congestion

 ACV bolo zistené, že rozobrať a znížiť sliznice v tele. Má tiež antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe dutín (8). �

 4. Lieči bolesť v krku

 Antibakteriálne vlastnosti ACV môžu pomôcť liečiť bolesť v krku rovnako. Všetko, čo musíte urobiť, je mix tretinový šálky ACV s teplou vodou a kloktadlo.

5. Môže liečiť bradavice

Použitie ACV lokálne môže pomôcť odstrániť bradavice, vzhľadom k jeho vysoký obsah kyseliny octovej. Jednoducho namočte vatový tampón v ACV a aplikovať ich na bradavicu. Pokryť cez noc.

Uplatnenie ACV lokálne

ACV má špecifické využitie pre kožu rovnako. Pleťový krém môže pôsobiť ako prírodné antimykotické liečby a môže pomôcť liečiť nechtov huba. Môžete použiť ocot do postihnutej oblasti s tampónom dvakrát denne.

A vzhľadom k jeho antibakteriálne vlastnosti, ACV môže pomôcť vyčistiť kožné póry ropy a baktérií. Je detoxikuje pleť, redukuje opuchy a odstraňuje prebytočný maz.

Môžete tiež liečiť chyba uhryznutie a iných alergií pomocou ACV. To znižuje zápal spojený s týmito otázkami.

 Jablčný ocot - nefiltrované, nepasterizované, as, Matka '

K dispozícii sú dva typy octu - filtrom (ktorý je tiež pravdepodobné, že sa pasterizované) a nefiltrované (a nepasterizované).

Filtered ACV je proste z jablčnej šťavy a vody. Proces filtrácie odstraňuje, matku 'a iné usadeniny, a dostanete jasnú a jantárovej farby ocot. Ako to je tiež pravdepodobné, že sa pasterizované, ocot je ďalej rafinovaný a objasnené.

V prípade nefiltrovaného ACV, áno, to je tiež vyrobený z jablčnej šťavy a vody. Ale má, matku '. To nie je filtrované a je viac pravdepodobné, že bude nepasterizované. Zdá sa, trochu zakalené a môže obsahovať malé množstvo sedimentu.

OH, počkaj…

Matka. Čo je to? , Materská 'je v podstate vlákna enzýmov, proteínov a priateľské baktérie, ktoré robia ocot temnú a pavučina-ako vzhľad.

 Aj keď ľudia často domnievajú, Matka je zodpovedná za väčšinu výhod ACV je, nie je dostatok štúdií na toto tvrdenie tvrdenie.

 Ale áno, hovorí z hľadiska prirodzenosti, nefiltrovaného a nepasterizovaného jablkového octu s, Matka 'dostane navrch. Je to organické.

 Aj keď oba druhy octu sú zameniteľné z kulinárskeho hľadiska, ak ste puntičkár na prírodných potravín, ACV s, matkou 'je to, čo budete potrebovať.

 ACV má iné použitia príliš...

 Použitie jablčný ocot

Okrem úžasných výhod jablčného octu ponúk, ale tiež môžu byť použité v istých ohľadoch, aby sa náš život jednoduchší. Môžete použiť jablčného octu as -

1. Facial Toner

Jednoduchá. Zmiešajte jednu časť ACV s troch až štyroch dielov vody. Použitím vatový tampón naneste zmes na tvár a nechajte ju asi 10 minút. Opláchnite. Opakujte trikrát denne.

2. Spôsob, ako udržať mačky hryzenie Chords

 To môže byť nepríjemné. A ak sa nemôžete udržať mačku preč, čo urobíte? Namočte vatový tampón do malej ACV a votrite ho na akordy každých 4 až 5 dní.

3. Octomilka Trap

 Pridajte tenkú vrstvu ACV v šálke s kvapkou misky mydla. Umiestnite ju na pult. Ovocné mušky budú lietať uviaznuť.

4. Spôsob, ako sa zbaviť zlého dychu

 Pridajte pol lyžice ACV do šálky vody. Kloktadlo po dobu 10 sekúnd v čase, kým pohár je prázdny.

5. Spôsob, ako poraziť cvičenie vyčerpania

Cvičenie spôsobuje hromadenie kyseliny mliečnej v tele, čo spôsobuje vyčerpanie a únave. Ale aminokyselín ACV môže slúžiť ako protijed. Môžete pridať lyžicu ACV do pohára vody po práci von.

Ste sa dozvedeli o prípravu jablčného octu a jeho typy. Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko často kladených otázok.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Aký je rozdiel medzi bielou jablčný ocot a jablčného octu?

Ocot sa destiluje z obilia. Má vysokú kyslosť a vysokú čistotu, aby z neho robí ideálny čistejšie robiť. Jablčný ocot, ako už názov napovedá, je vyrobená z jabĺk. To sa používa na výrobu uhorky a pridať príchuť do príkrmy.

Ale to, čo nastaviť jablčného octu (najmä jablčný ocot) od seba sú jeho prínosy pre zdravie a liečivé vlastnosti.

By ste mali pred chladom jablčného octu?

Áno. Ak chcete zachovať kvalitu a chuť octu, to je najlepšie, aby ju udržali na chladnom a tmavom mieste. Výhodne sa vo vnútri chladničky.

Aký je najlepší spôsob, ako ukladať jablčného octu?

V chlade a tme. Musíte držať veko tesne uzavreté. A, ako už bolo uvedené, môže byť s výhodou uložená v chladničke.

Aké sú rôzne spôsoby, ako vziať ACV?

Pridajte 2 lyžice ACV do šálky ovocnej šťavy a vziať si ho. Môžete tiež použiť 2 lyžice ACV ako zálievka.

Môžete dokonca príjem jablčný ocot s večerným občerstvením. Vezmite malý šálka ACV spolu s občerstvením.

Má jablčný ocot obsahujú alkohol?

Nie po kvasení, kedy ACV je pripravený na použitie. Baktérie premení už existujúce alkohol do octu.

Je jablčný ocot rovnako ako jablčným octom?

Oba zvyčajne znamenajú to isté. Ale jablčný ocot môže byť tiež vyrobená z iných druhov ovocia, ako sú maliny, v takom prípade sa nazýva malina jablčného octu.

Kedy môžem vziať jablčného octu?

Môžete buď piť ráno na lačný žalúdok a večer pred večerou. Ak niektorý iný rutina funguje lepšie pre vás, môžete sledovať to.

Aké sú najlepšie značky ACV?

Jeden veľmi populárna značka ACV je Bragg Organic Raw jablčného octu. Niekoľko iní zahŕňajú Eden Foods Organic jablčného octu, Heinze jablčného octu a Viva Naturals Bio jablčný ocot s matkou.

Ak budem chcieť kúpiť ACV, čo je najlepšia voľba?

Môžete si kúpiť online - môžete si ho kúpiť jablčného octu zo všetkých online organické obchode alebo Amazon.

Takže teraz viete, ako vytvoriť svoj vlastný jablčného octu ľahko. Keď môžete niečo tak zdravé ako ACV pripraviť priamo v kuchyni, prečo ísť kúpiť to vonku? To dáva zmysel, nie? Začať pripravovať svoj vlastný domáci jablčného recept dnes, a dostať je pripravená privítať zdravý životný štýl.

Tiež, dajte nám vedieť, ako tento príspevok na domácu jablčného octu sa vám pomohla. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...