Zdravie a wellness

Ako udržiavať ústnu hygienu spôsobom Ayurveda

Ako udržiavať ústnu hygienu spôsobom Ayurveda

Ayurveda odporúča čistenie zubov pravidelne pre dobré zdravie. Počas dávnych dobách, Indovia používajú vetvičky konkrétnych rastlín a stromov ako zubné kefky a tradície je stále nasledoval v mnohých miestach. Ak porovnáte ústnu hygienu ľudí, ktorí používajú starovekých kefovanie metódy k tomu ľudí, ktorí používajú zubnú pastu a kefku na zuby, všimnete si, obrovský rozdiel. Výskyt zubného kazu je obvykle nižšia u ľudí, ktorí používajú vetvičky čistiť zuby. Ale to, čo je tak osobitného na tejto starobylej metódy čistenia zubov? Poďme zistiť!

Najbežnejší spôsob, ako sa čistí zuby v dávnych dobách bolo využiť vetvičky stromov. Sú potrebné žiadne špeciálne zubnú pastu, pretože samotné vetvy obsahovali liečivé vlastnosti potrebné na čistenie zubov a udržať je zdravé. Žuvanie okraje vetvičiek vytvorených štetiny, ktoré boli dostatočné na čistenie zubov a dosiahnuť každý kút zároveň. Žuvacie tieto vetvičky tiež zabránené tvorbe zubného plaku.

Ako vybrať vetvičiek

Mali by ste zvoliť vetvičky z rastlín, ktoré majú horkú, štipľavý, alebo zvieravú chuť.

Tieto Horké byliny majú antimikrobiálne vlastnosti, ktoré pomáhajú pri udržiavaní ústnej hygieny. Pomáhajú tiež pri boji zlý dych a anorexii a prebudení chuťové poháriky. Príkladom Horké byliny je Neem.

load...

Byliny s štipľavú chuť pomôcť pri zlepšovaní slinenie a odplavovanie toxínov z úst. Jeden taký štipľavý bylina je Karanja.

Byliny s zvieravú chuť pomoc pri hojení rán či vredy na ďasnách a bojovať proti zápachu z úst. Príkladom zvieravý bylina je khadira tj Acacia catechu.

Niektoré rastliny, ktoré si môžete zvoliť, aby vaše vlastné kefka na zuby sú Karanja, Neem, Akra, khadira, kakubha, Meswak, Bengal figa, a sladkého drievka.

Ako používať vetvičke Ako zubná kefka

Dĺžka vetvičku musí byť okolo 25 cm a hrúbka by mala byť približne rovnaká ako hrúbka prsty.

load...

Ak chcete túto vetvičku ako kefa, žuť vetvičke trochu spredu. Používať jemné ťahy.

Ako účinné sú bylinné zubné pasty?

Mnoho bylinné zubné pasty sú k dispozícii na trhu, ktoré sľubujú rovnaké výhody ako tie z vetvičiek. Tieto zubné pasty sú lepšie ako tie ostatné chemicky zaťažených. Pomáhajú zbaviť zápachu, ale účinky sú dočasné, v porovnaní s tými z vetvičiek.

Ako čistiť zuby správne

  1. Čistiť zuby riadne najmenej po dobu dvoch minút.
  2. Používať krátke a jemné ťahy.
  3. Vyčistiť medzery medzi zubami správne.
  4. Pri čistení vonkajšieho povrchu, mali by ste mať svoj kefku pod uhlom 45 stupňov.
  5. Nerobia lineárne ťahy. Namiesto toho použite krúživými ťahmi.
  6. Venovať osobitnú pozornosť na zadné zuby, ďasná a oblasti reštaurovania.

Tu je video o tom, ako čistiť zuby po správnom poradí pre váš odkaz:

Tongue Škrabanie

Ayurveda dôrazne odporúča škrabanie jazyk hneď po čistení zubov. Táto denná prax pomáha pri udržiavaní zdravia ústnej dutiny spolu s fyzickou, duševné a duchovné zdravie.

To je tiež spomenuté v Charaki Samhita že jazyk škrabanie tj jihwa prakshalana odstraňuje zápach a tastelessness odstránením povlaku nečistôt alebo tvorbou od jazyka. To je vaše ústa cítiť svieži. Škrabanie stimuluje reflexné body na jazyku a umožňuje sekréciu tráviacich enzýmov.

Musíte vybrať jazyk škrabky, ktoré nemajú ostré hrany. Ayurveda odporúča používať škrabky vyrobené z kovov, ako je zlato, striebro, cín, meď a mosadz.

Ayurveda tiež odporúča používať špecifické kovové škrabky na základe typu vášho tela, aby získali ďalšie výhody.

  1. Ak je váš telesný typ je Pitta, potom je nutné použiť striebornú jazyk škrabku.
  2. Ak je váš telesný typ je vata, potom musíte použiť zlatú jazyk škrabku.
  3. Ak je váš telesný typ je Kapha, potom je nutné použiť medené jazyk škrabku.

Teraz môžete starať o svoje ústnej hygieny a oživiť svoje zuby v ajurvédskej spôsobom!

Dúfame, že sa vám páčil článok. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...