Zdravie a wellness

Ako to urobiť Utthita Parsvakonasana a aké sú jej výhody

Ako to urobiť Utthita Parsvakonasana a aké sú jej výhody

Utthita - Extended Parsva - Side, Kona - Angle, Asan - držanie tela; Výrazný Ako - oo-TEE-ŤAH parsh-váh kužeľa AHS-anna

To Asano pomáha pretiahnuť tie časti tela, ktoré nie sú zvyčajne dostať predĺžená. Je to pre začiatočníkov póza, ktorá vám pomôže zvyknúť si na preťahovanie a kontúrovanie tela, ktorá so sebou nesie joga.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Utthita Parsvakonasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Utthita Parsvakonasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody rozšíreného Side Angle Pose
 7. The Science Behind the Utthita Parsvakonasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, než to urobíte, Asan

Je veľmi dôležité, aby sa ubezpečil, že vaše črevá a žalúdok sú prázdne pred vykonaním tohto ásany. Mohlo by to byť dobrý nápad dať medzeru niekoľkých hodín medzi posledným jedlom a cvičenie. To umožní dostatok času na jedlo dobre stráviteľné. To Asano funguje najlepšie, keď cvičil v dopoludňajších hodinách. Ale vy ste to mohol praktizovať večer taky.

load...

Úroveň: Basic Style: Hatha joga Dĺžka: 15 až 30 sekúnd Opakovanie: Potom, čo na oboch stranách sa tiahne: kolená, ramená, nohy, chrbtica, hrudník, brucho, členky, pľúca, Groin posilňuje: kolená, nohy, členky

Späť na obsah

Ako to urobiť Utthita Parsvakonasana

 1. Stojan na podložke tak, že sa pozeráte na dlhú stranu rohože, a vaše nohy budú vzdialenosť nôh od seba. Uistite sa, že vaše podpätky sú v súlade s ostatnými.
 1. Vaša pravá noha potrebuje dopadne tak, že vaše prsty ukazujú na krátke hrane rohože, a vaše ľavej prsty sú v uhle 45 stupňov.
 1. Vydýchnite a ohnite pravé koleno, takže sa, že vaše stehná rovnobežná s podlahou.
 1. Koleno musí byť nad členkom a v súlade s prvými dvoma prstami. Základom palca musí byť uzemnená na zem, ale stehná musí byť vyšiel smerom k malej prsty.
 1. Nadýchnite sa a spevniť svoju spodnú brucho, tak, že sa nasáva a zastavil.
 1. Vydýchnite a pretiahnuť svoje telo cez pravú nohu. Potom priniesť pravú ruku dole. Dalo by sa buď umiestniť lakťa na pravom stehne alebo položte ruku na podlahe, mimo pravou nohou.
 1. Predĺžte si ľavú ruku až k stropu, takže dlaň smeruje k prednej. Roll vonkajšiu hornú ľavú ruku k tvári, a potom sa dostať do hlavy, zaisťuje ruku sa nachádza hneď vedľa ľavého ucha.
 1. Stlačte mimo ľavou nohou na podlahe, a potom sa vrátiť na pravú stranu sedacieho mierne pod.
 1. Je potrebné zabezpečiť, aby vaša chrbtica a krk sú dlhé, a krk je v súlade s vašou chrbtice. Premeňte svoj zrak k ľavej paži.
 1. Točiť hrudný kôš hore tak, že smeruje k stropu. Udržiavanie základy stabilný, stlačte pevne nohami. Zachovať svoju tvár mäkké a chrbticu svetlo.
 1. Držať pózu. Ak chcete uvoľniť, inhalovať, a vyjsť z predpokladu póze na Tadasana. Relax po dobu niekoľkých sekúnd a opakujte predstavujú na druhej strane.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Jedná sa o niekoľko bodov, opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Vyhnúť tento ásany, ak máte nasledujúce podmienky.

A. Bolesti hlavy b. Vysoký alebo nízky krvný tlak c. Nespavosť

 1. V prípade, že máte problém krku, nepozerajte sa na predĺžené rameno; vyzerať priama alebo nadol miesto.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Ako začiatočníci, môžete ju len ťažko

A. Udržujte svoje podpätky ukotvené k podlahe, ako si ohýbať predné koleno v predstavovať, a b. Dotknite sa končekmi prstov spustené ruky na zem.

Riešiť prvý problém, musíte zaprieť svoju zadnej pätu proti múru. Potom, ako si ohýbať predné koleno a nižšie trup na stranu, je treba si predstaviť, že by ste sa tlačí k múru smerom od seba s pätou.

Pre druhý problém, zvyšok predlaktia cez stehná pokrčené koleno, alebo použiť blok pre podporu ruku.

Späť na obsah

Advanced Pose Variácie

Zintenzívniť pózu, akonáhle ste v ňom, loptu zdvihnúť predné nohy nad podlahou. Potom, aby znovu potvrdili kotvu zadnej päty, stlačte hlavu zadnej stehennej kosti hlboko do zásuvky a zdvihnite zadnú časť vnútornej triesla hlboko do nohy. Potom, zmäkčiť loptu na prednú nohu na podlahu znova.

Späť na obsah

Výhody rozšíreného Side Angle Pose

To sú niektoré úžasné výhody Utthita Parsvakonasana.

 1. Je to nielen ťahá, ale tiež posilňuje kolená a členky a nohy.
 1. Tieto triesla, hrudníka, chrbtice, pásu, pľúca a ramená získať dobrý pretiahnuť.
 1. Brušných orgánov sú stimulované.
 1. Vytrvalosť sa zvyšuje.
 1. To Asano tiež poskytuje terapeutickú úľavu od zápchy, neplodnosť, nižšie chrbta, osteoporóza, ischias a menštruačné nepohodlie.

Späť na obsah

The Science Behind the Utthita Parsvakonasana

To Asano opakuje skutočnosť, že existuje spojitosť medzi pozíciami. Je to prirodzený vývoj od bojovník Pose II. Warrior II je príprava hádzať oštepom, av tomto Asano, akcie hádzanie oštepom koná. Z vzpriameného kmeňa v virabhadrasana II, je progresia k bočnému ohýbanie v Utthita Parsvakonasana. Zadná ruka v Warrior Pose sa rozprestiera od tela, a v tejto póze, sa tiahne cez hlavu.

V tomto ásany, keď skombinujete pažu a rameno pôsobenie, spolu s ukotvením zadné nohy do zeme, vytvorí úsek na hornej strane tela. Ale skutočný príbeh tohto Asano je v dýchaní. Musíte použiť svaly príslušenstvo dýchanie otvoriť hrudník a prehĺbiť svoje inhalácie, ako si oddýchnuť pri vydychovaní.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Adho Mukha Svanasana SUPT Baddha Konasana Prasarita Padottanasana Siddhasana SUPT virasana SUPT Padangusthasana Upavistha Konasana Utthita Trikonasana Virabhadrasana II virasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Baddha Konasana Bakasana Malasaña

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Utthita Parsvakonasana, čo ešte čakáte? Tento Asano je jeden z tých zbraní v arzenáli jogy, ktoré vám pomôžu bojovať s takmer akúkoľvek bitku bolesti a choroby, pri príprave svoje telo a robiť to silný. Použitie tohto požehnanie múdro.

load...