Zdravie a wellness

Ako to urobiť Upavistha Konasana a aké sú jej výhody

Ako to urobiť Upavistha Konasana a aké sú jej výhody

Sanskrit: उपविष्ठ कोणासन; Upavistha - Sediaci / Sitting, Kona - Uhlová, Asan - držanie tela; Vyhlásil as - oo-PAH VEESH-ťah kuželi AHS-anna

Tento Asano je dobrý prípravný predstavovať pre väčšinu ostatných sediacich ohyby a zvraty. Tento Asano je výhodné aj pre širokú nohách stojace pózy. Keď sa predpokladať túto pózu, nohy sú zakorenené v krajine a pretiahol, chrbtica je uvoľnená, a váš mozog sa upokojil. Pozrite sa na to, čo tento neuveriteľný sediaci predklon môže urobiť pre vás.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Upavistha Konasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Upavistha Konasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Tipy začiatočníka
 5. Advanced Pose zmeny
 6. Výhody širokouhlého Sediaci predklone
 7. The Science Behind the Upavistha Konasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Musíte sa uistiť, aby váš žalúdok a črevá prázdna, než budete cvičiť tento ásany. Majú jedlo aspoň štyri až šesť hodín predtým, než urobíte ásany, aby vaše jedlo dostane rozštiepený, a tam je dostatok energie pre vás vynaložiť počas tréningu.

load...

To je najlepšie cvičiť jogu ako prvá vec po ránu. Ale v prípade, že nemôže pracovať v dopoludňajších hodinách, je to v poriadku, aby ju vykonávať vo večerných hodinách.

Úroveň: Intermediate Style: Hatha joga Dĺžka: 30 až 60 sekúnd Opakovanie: Žiadny ťahá: Nohy Posilňuje: chrbtice

Späť na obsah

Ako to urobiť Upavistha Konasana 

 1. Ak chcete začať tento ásany, sedieť vzpriamene, a otvoriť svoje nohy tak, že sú v uhle 90 stupňov s panvici.
 1. Nechajte svoje prsty ukazujú up ako flex nohy a zladiť kolená. Musíte cítiť krivku vo svojej dolnej časti chrbta. Ak tak neurobíte, pomocou vrtule. Sedieť na pevné vankúši. To umožní panvicu stabilitu a nechajte ju nakláňať dopredu, na rozdiel od zadržania že dolnej časti chrbta krivky.
 1. Položte dlane na zem, tak, že sú za boky.
 1. Nadýchnite sa, dlhá a hlboká, takže po stranách tela výťahu, čím sa vytvorí priestor alebo dutinu v chrbtici. Vydržte niekoľko sekúnd, keď sa cítite dobre úsek vo vašich nôh v tomto bode.
 1. Teraz podporujúce dolnej časti chrbta, a sanie žalúdok dovnútra, výdych a zložiť. Jemne pohybovať rukami pred sebou.
 1. Použite svoj dych ako vodítko k tomu, ako veľmi sa môže pretiahnuť a natiahnuť chrbticu, rovnako ako je to možné. Prestať, keď začnete cítiť nepríjemne. Dýchať dlhé a hlboké, ako budete držať pózu asi minútu.
 1. Výdych a opatrne vrátiť hore. Pokrčte kolená a vytiahnite nohy zase dohromady.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

 1. Vyhnúť sa robí tento ásany, ak máte vytiahnuť ani slzu vo svojom rozkroku alebo nevráti, alebo ak ste tehotná, má zranenie v dolnej časti chrbta, alebo herniated disk.
 1. Ak máte bolesti v dolnej časti chrbta, sedieť na deke alebo bloku, zatiaľ čo vy tento ásany.

Späť na obsah

Tipy začiatočníka

Tento Asano je celkom náročné pre začiatočníkov. Ak zistíte, že je ťažké ohýbať dopredu, môžete ľahko pokrčte kolená. Dalo by sa dokonca použiť deky pre podporu kolená. Je potrebné pokročiť v zákrute, a zabezpečiť, aby vaše kolená čiapky smerom nahor v priebehu ásany.

Späť na obsah

Advanced Pose zmeny

Ak chcete zosilniť úsek, je potrebné zaujať postoj, a dostať sa na svoj veľký prsty (vpravo vpravo i vľavo, doľava) ako vy predkláňať. Zamknúť prstami okolo prstov a ťahom na palci na nohe, ako si nakloniť. Ale ako to urobiť, je nutné tiež presadiť základu prsty, aby vonkajšie a vnútorné časti členkov i. Pokrčte lakte po stranách a vyberte ich z podlahy ako trup dotkne zeme.

Späť na obsah

Výhody Širokouhlý Sediaci predklone

To sú niektoré úžasné výhody Upavistha Konasana:

 1. To Asano dáva vnútrajšky a zadnej časti nohy dobrý stretch.
 1. Brušných orgánov sú tónovaný a stimulované.
 1. Chrbtica zosilnie.
 1. Slabín sa uvoľní. Sťahovacia svaly triesla tiež získať pretiahol.
 1. To Asano uvoľní vaše telo a upokojuje mozog.
 1. Pomáha liečiť a zmierniť ischias a artritíde.
 1. To tiež detoxikuje obličky.
 1. Vaše hamstringy sú natiahnuté.
 1. Vaše základné svaly sú aktivované.

Späť na obsah

The Science Behind the Upavistha Konasana

Pri presunutí do tejto intenzívnej úsek, vaše myšlienky a emócie sú stimulované príliš. Hoci táto póza vyzerá jednoducho, duševné myšlienky spúšťa môže byť celkom poučné. Hovorí sa, že konflikt medzi, kto naozaj ste a kto si myslíš, že sa nazýva egoizmus. Tento konflikt často spôsobuje veľké utrpenie. Ale najlepšie je, sa dá vyhnúť táto bolesť. Ako? No, robí pózu, ktorá je tak ťažké, ako to, že nalieha, aby ste išli hlbšie a robí si vedomí toho, kto naozaj ste, o koľko si môžete tlačiť sami, rozbije ego. Stávate skromný a uzemnená, ako fyzické a duševné výzva tohto ásany ťa poháňa, aby sa vymanili zo svojich predsudkov. Jemne a pozorne pohybovať ako vy, aby vaša myseľ a svaly otvoriť v tomto procese.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Baddha Konasana Dandasana Prasarita Padottanasana SUPT baddha Konasana SUPT Padangusthasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Baddha Konasana Bakasana Gomukhasana Malasaña Padmasana Siddhasana alebo Sukhasana SUPT Padangusthasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Upavistha Konasana predstavovať, čo ešte čakáte? Vrhnúť svoje ego, flex svoje svaly, ukľudnite svoju myseľ a rozbiť všetky bariéry s touto náročnou predklone. Nech je táto emocionálne a fyzicky náročný zážitok vás lepší človek!

load...