Zdravie a wellness

Ako to urobiť Sudarshan Kriya a aké sú jeho výhody?

Ako to urobiť Sudarshan Kriya a aké sú jeho výhody?

Hľadáte riešenie vysporiadať so stresom? Chcete sa cítiť lepšie, vyzerať lepšie a žiť lepšie? Mohli by ste mi neveril, keby som vám povedal, že riešením všetko dýcha dobre? Áno, čítate to správne. Je to tak jednoduché, ako že ak to urobíte správne.

Napätie a úzkosť sú vedľajšie produkty z nášho uponáhľaného moderného životného štýlu. A to je najlepšie, aby preskúmala prirodzené liečebné metódy rôznych kultúrnych tradícií, ktoré poskytujú dlhodobé výsledky. Sudarshan Kriya je jedna taká metóda od starobylého yogic vedy Indie. Tu budeme ti všetko, čo potrebujete vedieť o tom. Prejdite nadol sa dozvedieť viac.

Čo je Sudarshan Kriya?

, Su 'znamená správne a, Darshan' znamená víziu. , Kriya 'v jogové vede znamená očistiť telo. Ako celok Sudarshan Kriya znamená, správnu predstavu o čistení akcie. ' Sudarshan Kriya Jóga je jedinečná dýchanie praxe, ktorá zahŕňa cyklické dýchanie vzory, ktoré sa pohybujú od pomalé a upokojujúce k rýchlemu a stimulujúce. V tomto Kriya, budete mať kontrolu nad svojím dychom, čo pozitívne ovplyvňuje imunitný systém, nervy, a psychické problémy.

load...

Podľa 2009 zverejnená štúdia Harvard Medical School, Sudarshan Kriya jóga môže účinne riešiť úzkosť a depresia. Táto metóda je lacná a bez rizika a má priaznivé účinky na vaše pripojenie k myseľ-telo. So znečistením životného prostredia, zlé stravovacie návyky a sedavý spôsob života bogging vám nadol, Sudarshan Kriya je cesta von pre vás viesť lepší život.

Prečítajte si o to zistiť jeho proces. Pamätajte si, že sa začne do Kriya len certifikovaný učiteľ jogy alebo guru.

Sudarshan Kriya technika

 1. Ujjayi (víťazný dych)
 2. Bhastrika (Bellows dychu)
 3. Om Chant
 4. Kriya (Čistiace dychu)

Pred začatím Kriya, sedieť v pozícii Vajrasana.

load...

1. Ujjayi (víťazný dych)

Ujjayi vyžaduje, aby ste dýchať vedome. Môžete cítiť dych dotykom krku. Ujjayi je pomalý proces, v ktorom dýchanie nádychu a výdychu v uvoľnenej spôsobom, udržiavanie trvania z nádychu a výdychu rovné. Táto technika vyžaduje, aby ste trvať 2 - 4 dychov za minútu približne. Slow dýchanie vás trénuje, aby získali kontrolu nad svojím dychom a môžete ho predĺžiť až do presného počtu. Ujjayi vás upokojí a udrží vás v strehu.

Späť na obsah

2. Bhastrika (Bellows dychu)

V Bhastrika, budete musieť inhalovať a vydychovať vzduch rýchlo a energicky. Mali by ste byť schopní urobiť 30 dychov za minútu. Dýchanie štýl je predovšetkým krátka a rýchla. Trvanie exhalácií by mala byť dvakrát väčšie ako z inhalácie. Bhastrika má jedinečný účinok stimuluje telo nasledovaný pokoj.

Späť na obsah

3. Om Chant

Čistý zvuk, OM 'na základe všetkého života, je skandoval 3krát. Spievanie Om vás pripojí ku vzniku vesmíru a zmysle života. Om beží vo vašom dychu, ktorý udržuje život. Om, keď povedal nahlas, je rozdelený do troch častí - AUM. Po spievanie dve OMS, mala by byť ticho. Jedná sa o stav blaženosti, kedy môžete zažiť Najvyššieho.

Späť na obsah

4. Kriya (Čistiace dychu)

Tretí a najdôležitejší formou je Kriya, čo je pokročilá forma dýchanie. To si vyžaduje, aby ste dýchať pomalé, stredné a rýchlych cykloch. Dychy by mali byť cyklické a rytmické. Uistite sa, že trvanie vašich inhalácia je dvakrát väčšia ako vaša exhalácií. Tento posledný krok vymaže váš zrak a čistí vašu bytosť.

Späť na obsah

Celý proces bude trvať asi 45 minút, a môžete cvičiť kedykoľvek počas dňa. Vyhýbať sa robiť to bezprostredne potom, čo jedlo.

Vedľajšie účinky

Rôzne medzinárodné vzdelávacie organizácie študoval a dokázal, že Sudarshan Kriya nemá žiadne známe vedľajšie účinky. Sú dokumentované svoj spôsob výučby a efektivitu. Sudarshan Kriya bude robiť zázraky pre vás, keď sa dozvedel od odborného učiteľa jogy, ktorý vás dobre viesť cez neho. To sa neodporúča, aby si to vyskúšať na vlastnú päsť.

Opatrenia

Sudarshan Kriya musí byť vykonané priamo pod vedením učiteľa jogy. V opačnom prípade to bude neefektívne a možno dokonca škodlivé. Uistite sa, že sú fyzicky a duševne spôsobilí robiť Sudarshan kriya podľa porady s lekárom a inštruktorka jogy. Najlepšie je, keď tehotné ženy, tie pod zneužívanie alkoholu a drog a ľudí, ktorí trpia extrémnou duševné choroby sa vyhnúť tomuto kriya.

Výhody Sudarshan Kriya

 • Sudarshan Kriya zlepšuje celkové zdravie a pohodu
 • To zvyšuje hladinu energie a posilňuje imunitný systém
 • Znižuje hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje funkcie orgánov
 • Kriya vlaky riešiť náročné situácie v lepším spôsobom
 • To bude vyčistiť hlavu zbytočné neporiadok a zlepšiť kvalitu spánku
 • To zvyšuje vašu mozgovú činnosť a UPS svoju kreativitu
 • Sudarshan Kriya znižuje stres a zmierňuje úzkosť
 • To robí divy pre posttraumatickej stresovej poruchy a depresie
 • To sa úplne uvoľniť a pomôžu dosiahnuť vnútorný pokoj
 • Kriya zmiernia sa napätie vo vašich osobných vzťahoch a vytvoriť zväzok radosti, harmónie a lásky
 • To bude robiť si vedomí seba a svoje okolie
 • To zvýši hladinu spoľahlivosti, a tak vám viac pacientov

Teraz, keď vieme, ako to urobiť Sudarshan Kriya, čo ešte čakáte? Poďme sa pozrieť na niektoré najčastejšie otázky týkajúce sa prax.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Aký je rozdiel medzi jogou a Sudarshan Kriya?

Jóga je oveľa viac než len fyzické cvičenie. To zahŕňa zapojenie s mysľou a dychom. Sudarshan Kriya kohútiky vnútornú energiu a pripojí vás k zdroju života.

Aké je riešenie k hnevu?

Anger je v poriadku len v prípade, že trvá na chvíľu. V opačnom prípade je to škodlivé pre svojho bytia. Dobrou správou je, si môžete opraviť to s meditáciou.

Teraz, keď viete, že pomerne jednoduchý proces, ako Sudarshan Kriya vám pomôže dosiahnuť duševnú, fyzické, emocionálne a sociálne pohodu, nič by nemalo zastaviť vám zapísať v triede a učenie sa od certifikovaného jogy inštruktora. Nájsť miesto, a môžete začať!

load...