Zdravie a wellness

Ako to urobiť Kurmasana a aké sú jej výhody?

Ako to urobiť Kurmasana a aké sú jej výhody?

Kurmasana alebo korytnačka Pose je joga Asano. Sanskrit: कूर्मासन; Kurma - Tortoise, Asan - Pose; Vyslovované ako: Koohr-Mah-Sah-Nah.

Kurmasana alebo korytnačka Pose podobá korytnačku, ktorá odstupuje do jeho obalu, keď hrozí alebo pretrepe. Meno pochádza zo sanskritského slova, Kurma 'znamená korytnačka a, ásany' znamenať predstavovať. Praktizovanie Kurmasana umožňuje čerpať dovnútra a vystrihnúť neporiadok okolitým svetom. To vám dá euforický pocit prepojenia so svojím vnútorným svetom.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Kurmasana

 1. Čo by ste mali vedieť pred praxe Kurmasana
 2. Ako urobiť Kurmasana (korytnačka Pose)
 3. Opatreniami, ktoré musí
 4. Tipy pre začiatočníkov
 5. Kurmasana Pose Variácie
 6. Výhody Kurmasana
 7. Prípravné Poses
 8. Nadväzujúce Poses

1. Čo by ste mali vedieť pred praxe Kurmasana

Uistite sa, že budete cvičiť Kurmasana skoro ráno na lačný žalúdok. Brahma Muhurta, čo je asi hodinu a pol pred východom slnka, je najlepší čas na prax Kurmasana pretože myseľ je vo svojej podstate v pokoji a potom, čo uľahčuje kresliť dovnútra do vašej mysle a tela.

load...

Vzhľadom k tomu vstávať tak skoro ako 5 AM nie je možný každý deň, môžete cvičiť Kurmasana vo večerných hodinách tiež. Ale uistite sa, že existuje optimálna medzera 4 - 6 hodín po poslednom jedle. Vo večerných hodinách, budete musieť Declutter svoj názor skôr, než sa dostanete do pozície. V opačnom prípade to bude ťažké zostať sústredený a vydajte sa na vnútornej ceste.

Úroveň: Advanced Style: ashtanga Trvanie: 30 - 60 sekúnd Posilňuje: brušné svaly rozkladá: chrbticu a nohy

Späť na obsah

2. Ako urobiť Kurmasana (korytnačka Pose)

Môžete predpokladať, Kurmasana v štyroch krokoch.

 1. Sadnite si s nohami šíri von a späť vzpriamene. Položte ruky pozdĺž bokov. Udržujte odstup nôh zbraní od seba a stlačiť stehná do zeme. Zdvihnite hrudník a trvať niekoľko hlbokých nádychov.
 2. Pokrčte kolená a priniesť vaše nohy bližšie k vašim bokom. Natiahnuť ruky dopredu medzi nohami a ohnúť trup dole a dopredu spolu s ramenami.
 3. Pokrčte kolená ďalej uľahčiť ramená ísť pod kolená. Potom presunúť svoje natiahnuté paže do strán. Teraz, aby vaše stehná dovnútra a skrze nich, platí tlak na ramená, aby váš tvár a hrudník dopredu a dolu. Narovnať nohy a uistite sa, že vaše vnútorné stehná dotknúť bočné rebrá.
 4. Zraziť hlavu s bradu dotýkajú zeme, a pozerať sa dole. Rozšírte svoje ruky do strán, rovnako ako je to možné. Relaxovať a dýchať zhlboka. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Odpočívajte.

Späť na obsah

load...

3. Opatrenia určené

Keď v Kurmasana, ak máte pocit, bolesť v kolenách, presunúť svoje paže mierne dopredu zo strán na zmiernenie bolesti. Je potrebné pripraviť svoje telo prevziať Kurmasana. Pred za predpokladu, že pózu vykonať potrebné prípravné pózy. Tiež by ste mali poznať svoje limity telo a kedy prestať.

Vyhnúť pózu, ak ste tehotná alebo menštruácie. Je lepšie vynechať pózu, ak ste herniated disky a tesné spodné chrbtové svaly. Ak máte zranenie ramena, bedra a ramena, necvičí Kurmasana. Nenechajte prepätia vaše svaly, zatiaľ čo v póze. Ak trpíte ischias alebo chronickej artritídy, vyhnúť pózu.

Späť na obsah

Tipy 4. Služby pre začiatočníkov

Kurmasana je moderný póza, a to si vyžaduje určitý čas, aby sa do nej zodpovedajúcim spôsobom. To pod vedením inštruktora jogy, aby to pre vás jednoduchšie. Potom, čo v póze, ak sa stane ťažké udržať päty nohy na zemi, miesto vankúše alebo skladaných prikrývok pod nohami.

Späť na obsah

5. Kurmasana Pose Varianty

 • Ak robí Kurmasana sa skomplikuje, môžete skúsiť ardha Kurmasana (Half korytnačka Pose), ktorý zahŕňa sedí v Vajrasana a ohýbanie trup vpred s hlavou dotýka podlahy. Ruky musia natiahnuť vpred a hrudník by sa mali dotýkať stehná.
 • Môžete skúsiť SUPT Kurmasana (Spiace korytnačka Pose), ak sa ocitnete v príjemnej Kurmasana a chcú ísť hlbšie do pózy. Jediné, čo musíte urobiť, je vziať si ruky za chrbtom a stlačil svoje dlane. Kúpte si nohy nad ruky a hlavu a držať ich prekročil jeden na hornej strane druhej.

Späť na obsah

6. Výhody Kurmasana

 • Kurmasana zlepšuje činnosť tráviaceho a dýchacieho systému
 • Uvoľňuje krk, hlavu a ramená
 • To stimuluje vaše brušné orgány a zmierňuje nadúvanie
 • Póza uvoľní tesný uzly v bedrovej a krížovej kosti oblastiach svojho tela
 • Zlepšuje pamäť tým, že zvyšuje prietok krvi do mozgu
 • Ásana pomáha ľuďom, ktorí trpia astmou a zápcha
 • To sa stará o všetky problémy s chrbtom a zaoberá sa nespavosti
 • Kurmasana predlžuje chrbticu a otvorí ramená
 • Je to stres Buster a stiahne vaše zmysly
 • To upokojuje myseľ a pripravuje vás pre meditáciu
 • Korytnačka Pose osviežuje a omladzuje vás
 • Je to dobré pre nervy
 • Kurmasana zlepšuje držanie tela a je vhodný pre tých, ktorí trpia krčné poruchy
 • To vám pomôže dýchať dobre a robí vaše telo pružné a tónovaný

Späť na obsah

7. Prípravné Poses

Uttanasana Paschimottanasana Dhanurasana

Späť na obsah

8. Nadväzujúci Poses

Bhujangasana Matsyasana Chakrasana

Späť na obsah

Aby bolo možné prepracovať a posúdiť sami, je dôležité, že budete tráviť čas osamote, odrezanie od vonkajšieho hluku. Kurmasana je navrhnutý takým spôsobom, ktorý vám pomôže urobiť. Pridajte ásany na váš cvičebný režim as pravidelným sledovaním sám ušetrí veľa starostí.

load...