Zdravie a wellness

Ako schudnúť tým, že dosiahnete optimálnu ketózu

Ako schudnúť tým, že dosiahnete optimálnu ketózu

Ketóza Chudnutie

Po prvé, čo je ketóza? Ste vyskúšali všetky "zdravé" spôsoby, ako schudnúť a ste stratil veľa na váhe príliš. Ale ešte nie ste na svoj cieľ a čokoľvek pokúsiť sa nezdá byť už pracuje. Ste jedli právo, vy pracujete von, a pijete veľa vody. A teraz, čo iného môžete robiť?

Keď ste na plošine, treba vytiahnuť veľké zbrane, ktoré vám pomôžu schudnúť. Ketogénna diéta je jedným z tých kúziel, ktoré môžu dať svoje telo späť do zariadenia a naštartovať chudnutie znova.

Za normálnych okolností naše telo využíva sacharidy, že sme spotrebúvajú získať energiu pre pravidelné telesné funkcie. Ale keď sme sa na diétu, naše telo produkuje energiu molekuly označované ako ketóny z prítomného tuku v našom tele. Tento proces napaľovania veľa tuku na výrobu týchto ketónov je známy ako ketózy. Tento spôsob chudnutia je najúčinnejší, pretože nemusíte strácať svalovú hmotu, a namiesto toho stratiť viac tuku v krátkom čase.

load...

Ketogénna diéta Chudnutie:

Ketogénna diéta Stravovanie v kocke:

Trik, aby naše telo do režimu ketózy je, aby sa zabránilo všetkým zdrojom sacharidov z ryže, obilia, sladkosti, zemiaky a všetky tie, škrobnatých potravín. Je potrebné konzumovať regulované množstvo bielkovín, ako sú vajcia, mäso atď, ale nemali by ste to preháňať ako nadmerný príjem bielkovín bude špica hladinu inzulínu príliš. Spôsob, ako rýchlo pocit sýtosti, je tým, že prijme veľké množstvo tukových potravín, napríklad použitie veľkým množstvom masla v mäse alebo s zeleninou. Vzhľadom na to, že nie ste jesť škrob a spotrebováva menej množstvo bielkovín, to nebude robiť vám pribúdajú na váhe, ale namiesto toho sa budete cítiť plnšie. Môžete tiež spotrebujú niektoré zeleniny, ktoré obsahujú menej sacharidov, aby sa vaše hlad pod kontrolou. Viac spotreba tukov sa uistite, že budete jesť menej, a tým znižuje bielkovín a sacharidov príjem tak dávať svoje telo do optimálnej ketózy.

Vzhľadom k tomu, strava zmätky okolo normálne fungovanie vášho tela, je potrebné monitorovať hladiny ketón tela pomocou vyšetrenia moču na ketolátky (čo je v podstate prúžok vám čúrať na, ktorá mení farbu v závislosti na ketolátok prítomné v moči).

Ako sa vám to?

Začnete diétu s indukčnej fázy 2 týždne tým, že spotrebuje menej ako 20gms sacharidov denne. Túto fázu môžete pokračovať, kým ste v 10kg vašej cieľovej hmotnosti. Počas tejto fázy, čo je úplne normálne môžete cítiť závrat. Keď ste v 10kg vašej cieľovej hmotnosti, môžete začať zvyšovať svoj príjem sacharidov tým 5gm počas každého týždňa, až dosiahnete svoj cieľ hmotnosti. Budete potrebovať, aby sa zabránilo kofeín, alkohol a iné sladké nápoje, pretože sa zvýši hladiny inzulínu, čím sa znižuje produkcia týchto ketolátok. Mali by ste piť veľa vody, ketóza často spôsobuje dehydratáciu, takže je potrebné piť viac vody, než ste kedy urobili. Skúste piť pohár vody pred každým jedlom, aby sa cítite plnšie.

load...

Aký je ketónové diéta schválený jedlo?

1. Mäso:

Môžete konzumovať regulované množstvo mäsa počas tohto ketogenní diéty, pretože mäso obsahuje menej množstvo sacharidov. V tejto diéte, treba konzumovať aj mastné a chudé, pretože príliš veľa mastné kusy môžu zvýšiť hladinu cholesterolu. Môžete konzumovať všetky druhy mäsa z mastných kusy hovädzieho a bravčového mäsa na chudé kuracie a morčacie prsia. Ďalšie najlepšie ketóza priateľský jedlo je ryba ako sardinky, ktoré majú menej sacharidov a balia všetky základné živiny.

2. Oleje:

Náročné oleje, ako je olivový olej, repkový olej, slnečnicový olej a kokosový olej je súčasťou ketónových stravy, pretože tieto oleje majú vysoký obsah tukov a často sú zdravé srdce spolu s tým, že jadrom tejto diéte.

3. Zelenina:

Zelenina, ako je šalát, brokolica, špargľa, uhorky, olivy, papriky a artičoky a non-sladké ovocie, ako je cibuľa, kvaka, ružičkový kel, špargľa a cukety sú prijímané, zatiaľ čo škrobnatých zeleniny, ako sú zemiaky, mrkva, hrášok atď. Je potrebné vyhnúť.

4. Mliečne:

Hoci mliečnej je zásadnou súčasťou tejto stravy, pretože obsahujú menej sacharidov a sú bohatšie na tuky, niektoré mliečne výrobky, ako mlieko by mali byť konzumované s mierou ako prírodný cukor prítomný v nej môže výlet na hladiny inzulínu rovnako. Prijatá mliečne obsahuje maslo, smotana, kyslú smotanu a syrov.

Poznať riziká:

Dôkladne prečítať na diétu. Uistite sa, že nemáte typ - cukrovka 1, ochorenie pečene alebo obličiek spojené pred začatím túto diétu. Najlepšie je ísť so svojím lekárom a požiadať ho o radu a zároveň sa snažia získať kompletné kontrolné vyšetrenie vykonané pred začatím ketózy na chudnutie.

Obrázok zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

load...