Zdravie a wellness

Ako sa zbaviť plynových problémov

Ako sa zbaviť plynových problémov

My všetci milujú jesť pikantné a chutné jedlo. Niekedy sme sa prejedať, a to má za následok bolesti brucha a nadúvanie. Znamená to, že budete prestať jesť? No, nie je potrebné pre to, pretože existuje mnoho domáce opravné prostriedky, ktoré môžu vyriešiť plyn, pálenie záhy a nadúvanie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o plyn Troubles

 1. Čo je Gas?
 2. Aké sú základné príčiny plyn?
 3. Rýchle Náprava
 4. Čo sa vyhnúť, keď máte plyn?
 5. Domáce lieky sa zbaviť plyn
 6. Príznaky
 7. Keď sa poradiť sa s lekárom?

Čo je Gas?

Keď cítite hromadenie nadmerného plynu vo vašom tele, to je údaj o miernu žalúdočné problémy, ktoré spôsobuje rozpaky viac ako nepohodlie. Obvykle plyn je bez zápachu, ak neobsahuje metán. V iných prípadoch, plyn prechádza konečníka a prítomných baktérií pridať síru k tomu, pôsobiť zápach zvýšiť.

Plyn môže alebo nemusí byť sprevádzaná bolesťou. Ak ste trpia, môže mať akútne alebo chronické problémy plynov. Aj keď môžete zbaviť problémov akútnych plynu rýchlo problémy chronické plynu sú trvalejšie a môže tiež viesť k vredy. Niekedy bolesti plynu môže byť tak intenzívne, že sa môžete cítiť ako niečo, čo je v neporiadku. Plynové problémy môžu byť niekedy mylne považovaný za slepého čreva, srdcových chorôb a žlčové kamene. Prečítajte si o to vedieť, spoločné príčiny a hlavné príznaky problémov plynu.

load...

Späť na obsah

Aké sú základné príčiny plyn?

Plyn je zvyčajne tvorený, keď baktérie v hrubom čreve kvasiť sacharidov, ktoré neboli strávené v tenkom čreve. Napodiv, je to zdravé, potraviny s vysokým obsahom vlákniny, ktoré sú najhoršie páchateľov. Hoci vlákno reguluje hladinu cholesterolu a cukru v krvi a udržať váš tráviaci trakt v dobrom stave, ale môže tiež viesť k tvorbe plynu.

Jedná sa o niekoľko vysokým obsahom vlákniny potravín, ktoré je nutné na pozore - zeleniny, ovocia, celozrnných výrobkov, hrach a fazuľa. Fiber doplnky stravy, ktoré obsahujú psyllium môže tiež spôsobiť problémy, a to najmä ak sú pridávané príliš rýchlo do svojho jedálnička. Pokiaľ máte sýtených nápojov, ako je pivo a limonády, môžete tiež trpí plynu.

load...

Iné príčiny prebytku plynu patrí:

1. Prehĺtaní vzduchu

Zakaždým, keď budete konzumovať niečo, máte tendenciu prehĺtať vzduch príliš. Tiež prehĺtať vzduch, keď budete jesť príliš rýchlo, žuť žuvačku, cmúľať cukríky, piť slamkou, alebo ak ste proste nervózny. Niektoré z tohto vzduchu nájde cestu do zažívacieho traktu, čo vedie plyn.

2. Trpí určitým zdravotnom stave

Niekedy príliš veľa plynu, môže byť príznakom vážnejšie, chronickým ochorením. Môžu sa vyskytnúť vážne plyn, ak máte divertikulitída alebo zápalové črevné ochorenia, ako je Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitídy. Plyn môže byť tiež symptómom bakteriálneho prerastania v tenkom čreve, v dôsledku diabetes.

3. Potravinovej intolerancie

Dalo by dôjsť plyn a nadúvanie po konzumovať mliečne výrobky, pretože vaše telo nie je dostatočne schopný rozobrať laktózu. Tie by mohli byť tiež lepku netolerantný. Lepok je obvykle nájsť v obilí, ako je pšenica. Tento proteín môže spôsobiť nadmerné plyn, úbytok na váhe, a hnačka.

4. Umelé prísady

Je možné, že vaše telo je proti tomu, aby umelých sladidiel ako je sorbitol, xylitol a manitol, ktoré sa nachádzajú v bez obsahu cukru ďasná a cukríky. Plyn a hnačka sú prvými príznakmi, ak vaše telo nesúhlasí so sladidlami.

5. Zápcha

Keď ste zápchu, je ťažké prejsť plyn, a to vedie k nepohodlie a nadúvanie.

6. Spotreba niektorých liekov

Niektoré lieky, ako je nikotín, erytromycín, kortikosteroidy, aspirín a beta-blokátory by tiež mohla pliesť s trávením a spôsobiť nadmerné plyn pre obdobie, ktoré je konzumujú. Dalo by sa povedať, že plyn je možný vedľajší účinok týchto liekov.

Späť na obsah

Rýchle Náprava

Môžete znížiť alebo zmierniť problémy plynov tým, že tieto jednoduché a ľahké zmeny životného štýlu.

 1. Konzumovať potraviny a nápoje Pomaly - Pitie a jesť príliš rýchlo, môže spôsobiť prehĺtanie vzduchu, čo spôsobuje plyn. Spomaliť a spomenúť na žuť jedlo dôkladne.
 2. Znížiť úseku veľkosť - Mnoho potravín, plynu, ktoré spôsobujú, sú tiež súčasťou zdravej výživy. Mohlo by to byť dobrý nápad mať menšie porcie problémových potravín, aby zistili, či vaše telo môže mať prospech z nich bez vytvárania prebytočného plynu.
 3. Cvičenie - Fyzická aktivita vždy pomôže presunúť plyn okolo a von zažívacím traktom. Tam sú niektoré účinné jóga ásany, ako Pawanmuktasana, Bharadvajasana a SUPT matsyendrasana, ktoré pomôžu zmierniť plyn okamžite.
 4. Prejsť návrh - podpora stolice sa zrýchli pohyb vo výstelke svalov v hrubom čreve, čo umožní plynu nájsť cestu von. Rovnako bude tlačiť von uložené stolice, aby sa uvoľnil zachytený črevnej plyn.
 5. Aplikovať teplo do žalúdka - pomocou horúcej vrece uľahčiť plynu je veľmi užitočné. Bude uvoľniť svaly, zmierniť bolesť a uvoľňovať plyn. Dalo by sa tiež sedieť v horúcej vani.
 6. Dýchať dlhá a hlboká - Hlboká, bráničné dýchanie pomáha zmierniť bolesť a uvoľnenie brušných svalov. To tiež uvoľňuje stres, čím dôjde k zmierneniu plyn.
 7. Pitie správnym spôsobom - Keď budete piť tekutiny s jedlom, máte tendenciu vychladnúť kyselín v žalúdku. To spomaľuje proces odbúravania jedla. Nezabudnite piť kvapalín 30 minút pred alebo po jedlom, aby proces trávenia neporušené.
 8. Jesť v správnom poradí - Naše telá prirodzene produkujú kyselinu chlorovodíkovú. HCI štiepia bielkoviny, keď začnete jesť. Ak začnete chuť so sacharidmi, budú všetky HCl zvyknúť, než budete jesť bielkoviny.
 9. Lie Down - Ak máte záchvat plynu, musíte ľahnúť s zvýšenej hlava. Zvyšok v tejto polohe, kým sa nebudete cítiť lepšie. Môžete sa tiež obrátiť na jednu stranu pre úľavu.

Späť na obsah

Čo sa vyhnúť, keď máte plyn?

Vyhnúť sa tieto pár vecí, vám pomôže znížiť pravdepodobnosť hromadenie plynu v bruchu:

1. Strih späť na tučných jedál. Majú sklon k vytváraniu nadúvanie. 2. Dočasne vyhnúť potraviny, ktoré sú bohaté na vlákninu. Aj keď to urobíte, ísť ľahko na doplnkoch vlákien taky. 3. Znížte spotrebu mliečnych výrobkov. 4. Nepotlačovať alebo držať plyn vnútri. Prejsť na súkromnej oblasti a uvoľnenie. 5. Ak máte pocit, nabubřelý, uistite sa, že nemáte žuť žuvačku, cmúľať na Hard Candy, alebo popíjať slamkou. 5. Nefajčite.

Späť na obsah

Hlavné prostriedky pre zemný plyn

Poďme sa pozrieť na účinné opravné prostriedky, ako sa zbaviť plynu problémov.

1. Jablčný ocot

Budete potrebovať
 • 2 lyžice jablčný ocot
 • Pohár teplej vody
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte jablčného octu vo vode a nechajte ho vychladnúť na izbovú teplotu. 2. Vypi to upokojiť žalúdok.

Ako často je nutné vykonať

Môžete piť ďalší pohár vody ACV v prípade, že problém nie je vyriešený plyn.

Prečo to funguje

Jablčný ocot ponúka rýchlu a účinnú úľavu od mnohých chorôb, najmä poruchy trávenia a ďalšími zažívacími problémy týkajúce sa systému. Obnovuje kyslé rovnováhu v žalúdku a tiež potláča rast škodlivých baktérií v čreve, čím vám úľavu od žalúdočných problémoch (1).

2. Tea

(A) Peppermint Tea

Budete potrebovať
 • Hrsť listov mäty
 • Šálka ​​vriacej vody
 • 1 čajová lyžička medu
Čo musíte urobiť,

1. Pridajte listy mäty do horúcej vody. Strmé po dobu niekoľkých minút a kmeňa. 2. K tomu, pridajte trochou medu a vaša mätový čaj je pripravený. 3. Piť čaj, kým je ešte teplý.

Ako často je nutné vykonať

Popíjať tento čaj niekoľkokrát v priebehu dňa.

Prečo to funguje

Mäta pieporná, zázrak bylina, je známa po celom svete pre svoje liečivé vlastnosti. Je bohatý na flavonoidy a má antimikrobiálne a antioxidačné vlastnosti. Upokojuje podráždenú bruško a zmierňuje zažívacie ťažkosti (2).

(B) Harmanček Tea

Http://www.istockphoto.com/in/photo/chamomile-tea-gm501194615? - 43453332 st = _p_chamomile% 20tej

Budete potrebovať
 • Harmančekový čaj sáčok
 • 1 šálku teplej vody
Čo je potrebné urobiť

1. Strmé čajový sáčok do šálky horúcej vody po dobu 10 minút. 2. Popíjať na tejto horúcej bylinné čaje, aby plyn problémy na uzde.

Ako často je nutné vykonať

Piť dva až tri šálky za deň.

Prečo to funguje

Harmančekový čaj má uvoľňujúce a upokojujúce vlastnosti. Je to ideálny domáci liek na zažívacie problémy, ktoré sú vyvolané stresom. Bylina pomáha zmierniť črevné plyn, hnačka, chronickej pálenie záhy, nevoľnosť, zvracanie, nechutenstvo a nevoľnosti (3).

(C) Zelený čaj

Budete potrebovať
 • Zelené čajové lístky alebo čajový sáčok
 • Šálku horúcej vody
Čo je potrebné urobiť

1. Strmé listy alebo čajový sáčok vo vode po dobu niekoľkých minút. 2. Kmeň na odvar a popíjať, kým je ešte horúca. 3. Môžete pridať pár kvapiek citrónovej šťavy a trochu medu na chuť.

Ako často je nutné vykonať

Piť tri až štyri šálky zeleného čaju denne pre zdravé telo i myseľ.

Prečo to funguje

Pitie zeleného čaju v pravidelných intervaloch je vynikajúci domáci liek pre úľavu od plynu, pretože zabezpečuje zdravý a dobre fungujúci tráviaci systém. To má antimikrobiálne vlastnosti a katechíny obsiahnuté v ňom uľahčiť všetky žalúdočné problémy (4).

3. Semien feniklu

Budete potrebovať
 • 1 - 2 lyžička semien feniklu
 • 1 šálka vriacej vody
Čo musíte urobiť,

1. Strmé semien feniklu v horúcej vode po dobu približne 10 minút. 2. Kmeň čaj a piť, keď je teplo. 3. Môžete tiež jednoducho žuť na hrsť semien feniklu, aby okamžite získať úľavu od nafúknuté a ťažký pocit.

Ako často je nutné vykonať

Piť dva až tri šálky denne.

Prečo to funguje

V Indii, to je populárny zvyk žuť semien feniklu po jedle, pretože nielenže stimulujú trávenie, ale tiež pôsobiť ako osviežovač dychu. Semená feniklu sa zabránilo tvorbe plynu, keď bol spotrebovaný vo forme čaju (5).

4. Soda

Budete potrebovať
 • 1 čajová lyžička sódy bikarbóny
 • Pohár vody
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte jedlá sóda dobre vo vode. 2. Vypi to na lačný žalúdok, alebo jednu až dve hodiny po jedle.

Ako často je nutné vykonať

Vypijem to pravidelne získať úplné oslobodenie od problémov plynu.

Prečo to funguje

Jedlá sóda je prírodný antacíd. Pitie tejto vody, neutralizuje kyseliny v žalúdku a dáva vám úľavu od plynu (6). To tiež má antibakteriálne vlastnosti, ktoré uľahčujú ďalšie mikróbov súvisiace s zažívacie problémy (7).

5. Voda

Tento univerzálny tekutinou je riešením pre mnoho zdravotných problémov. Je dôležité, aby sa vaše telo hydratované tým, že pije veľa vody. To robí trávenie jednoduché a rýchlejšie (8). Piť 10 - 12 pohárov vody denne.

6. Ginger

Budete potrebovať
 • 1 lyžica čerstvo mletého zázvoru
 • 1 šálky vody
Čo musíte urobiť,

1. Pridajte zázvor do vody a varte po dobu niekoľkých minút. 2. Kmeň na lektvar a piť, keď je teplo. 3. Môžete tiež žuť na malom kúsku čerstvého zázvoru po jedlom. Tým sa zabráni tvorbe plynu.

Ako často je nutné vykonať

Sip na tomto dvakrát až trikrát denne.

Prečo to funguje

Zázvor je široko používaný ako liek pre celý rad chorôb, od zažívacích problémov a únavy na prechladnutie a úľavu od bolesti. Vzhľadom k jeho liek proti nadúvaniu efekt, poskytuje rýchlu a účinnú úľavu od plynu ťažkostí rozbitím a vyháňať črevné plyn (9).

7. Coconut Water

Budete potrebovať

Kokosové mlieko

Čo musíte urobiť,

Piť čerstvej kokosovej vody dvakrát denne.

Ako často je nutné vykonať

Pravidelná konzumácia kokosová voda je odporúčané.

Prečo to funguje

Kokosová voda zlepšuje trávenie a tiež odstraňuje škodlivé toxíny z tela. To uvoľňuje plyn prítomný v gastrointestinálnom trakte (10).

8. Jogurt

Budete potrebovať

Čerstvý jogurt

Čo musíte urobiť,

Jesť šálka jogurtu dvakrát až trikrát denne.

Ako často je nutné vykonať

Urob to po dobu niekoľkých dní.

Prečo to funguje

Jogurt pomáha pri vytváraní rovnováhy medzi dobrými a zlými baktériami čreva. Priateľské baktérie, tiež známy ako probiotiká, pomôcť posilniť imunitný systém a zabezpečiť zdravý tráviaci trakt. Oni tiež rozobrať cukry mlieka z mliečnych výrobkov a zmierniť problémy plynu (11).

9. Cesnak

Budete potrebovať
 • Niekoľko strúčikov cesnaku
 • Zeleninový alebo kurací vývar
Čo musíte urobiť,

1. Mince strúčiky cesnaku a pridajte ich do vývaru. Varí sa po dobu niekoľkých minút. 2. Piť túto polievku, keď je horúco.

Ako často je nutné vykonať

Piť cesnačka dvakrát alebo trikrát denne.

Prečo to funguje

Cesnak môže stimulovať žalúdočné systém a pomôcť zmierniť plynu a nadúvanie (12). Môžete mať vždy cesnak doplnky, ale čerstvý cesnak je účinnejšia pri liečbe nadúvanie.

10. Lemon

Budete potrebovať
 • 1 citrón
 • Pohár teplej vody
Čo musíte urobiť,

1. Zastříkneme citrónovú šťavu a pridať ju do horúcej vody. 2. Piť túto vodu, keď je teplo.

Ako často je nutné vykonať

Piť dva až tri poháre tohto džúsu za deň.

Prečo to funguje

Citrónová šťava podporuje vylučovanie žlče v pečeni, čo napomáha zlepšenie trávenia a (13).

11. Rasce

Budete potrebovať
 • 1 - 2 čajové lyžičky rasce
 • Horúca voda
Čo musíte urobiť,

1. Strmé rasce v horúcej vode po dobu niekoľkých minút a napätie vody. 2. Piť tento rasca čaju denne po jeho vychladnutí. 3. Môžete tiež žuť hrsť rascou po jedle na podporu trávenia.

Ako často je nutné vykonať

Majú rasca čaju dvakrát alebo trikrát denne.

Prečo to funguje

Rasce sú vynikajúce prírodný liek na plyn. Sú zvýšiť sekréciu slín, ktorý zase stimuluje trávenie. To má upokojujúci účinok na žalúdočné nervy a hojí vredy, vytvorených v dôsledku sekrécie žalúdočných kyselín (14).

Teraz, keď ste si vedomí efektívne domáce opravné prostriedky úľavy plynu, je to, ako môžete zistiť, či je potrebné ich používať, alebo nie.

Späť na obsah

Príznaky

Okrem robiť sám zrejmý u tých nevhodných okamihoch, tvorba plynov v žalúdku môže byť tiež veľmi bolestivé. Symptómy plynu v zažívacom trakte, patria:

 • Zápach z úst
 • Nadúvanie
 • Nadúvanie
 • Nechutenstvo
 • Grganie a povlak na jazyku
 • Nevoľnosť, zvracanie a / alebo hnačka (15)

Späť na obsah

Keď sa poradiť sa s lekárom?

Je úplne normálne, odovzdať plynu medzi 10 a 20 krát denne. Avšak, je potrebné zavolať svojho lekára, ak tieto problémy sprevádza svoju obvyklú záchvat plynu:

1. Predĺženie bolesť brucha 2. Krvavá stolica 3. Zmena vo farbe stolice alebo frekvencia 4. Chudnutie 5. Bolesti na hrudníku 6. Trvalé alebo opakujúce sa nevoľnosť alebo vracanie

Poznačte si všetky vaše príznaky pred návštevou lekára. Dalo by sa tiež vytvoriť zoznam otázok, ktoré by ste mohli chcieť opýtať svojho lekára.

Aj keď táto podmienka je viac spoločenské faux pas, než na veľké lekárskej starostlivosti, môže to byť bolestivé na príležitostiach. Našťastie ťažkosti plyn môže ľahko byť liečení domáce opravné prostriedky. Použite niektorú z prírodných prostriedkov uvedených vyššie a získať úľavu od svojich problémov plynu. Tu je video s prvými tromi liekmi.

Späť na obsah

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Prečo sa u pacientov s diabetom trpí problémami plynu?

V lekárskej terminológii, plyn sa nazýva APD alebo Acid vredovej choroby. Keď ste diabetik, máte tendenciu mať veľa liekov, a pribúdajú na váhe rýchlejšie. Oboje môže spôsobiť APD. Stres, ktorý so sebou prináša diabetes môže tiež vyvolať plynové problémy.

Môže plyn problémy viesť k srdcovému infarktu?

Je veľmi nepravdepodobné, že by problémy plynu môže viesť k srdcovému infarktu. Plyn a nadúvanie v bruchu nebude blokovať alebo ovplyvňovať tepny a žily, ktoré idú priamo do srdca.

Existuje nejaká súvislosť medzi plynovými problémy a vypadávanie vlasov?

Kým obaja sú obyčajné, a mohli by sa stať spoločne, nie je tam žiadny významný vzťah medzi nimi, ak máte hypotyreóza.

Môže plyn problémy spôsobiť bolesti hlavy?

Aj keď to nie je bežné, ak máte chronické problémy plynov môže dochádzať k častej bolesti hlavy. Plyn obsahuje oxid uhličitý, ktorý takmer okamžite spúšťa bolesti hlavy.

load...