Zdravie a wellness

Ako sa zbaviť nevoľnosti s jogou

Ako sa zbaviť nevoľnosti s jogou

Nevoľnosť môže zaklopať na dvere takmer kedykoľvek. Či už je to preto, že máte črevnú chrípku alebo záchvat kinetózou, že pukish pocit je odporné.

Čo je nevoľnosť?

Nevoľnosť je nešpecifický príznak. To znamená, že má mnoho príčin. Je to nepríjemný pocit v hornej časti brucha, ktorá vedie k nedobrovoľnej nutkanie na zvracanie. Hoci nevoľnosť môže predchádzať zvratky, že nie je nutné, že budete zvracať, ak máte pocit na vracanie. Ak je nevoľnosť predĺžená, sa stáva vyčerpávajúci.

Ako sa joga pomôcť s Nevoľnosť?

Keď cvičíte jogu, krvný obeh sa zvyšuje. To znamená, že viac kyslíka do obehu v celom tele. To pomáha obnoviť a oživiť váš systém. S bežnou praxou, nerovnováhy sú regulované, a toxíny sú prepláchnuť. To znižuje pocity, ktoré nevoľnosť so sebou prináša a poskytuje úľavu.

load...

Jóga pre nevoľnosť

  1. SUPT virasana
  2. Viparita karhanie
  3. Baddha Konasana
  4. Hlboké dýchanie

1. SUPT virasana

To je jeden z najúčinnejších Jóga pre nevoľnosť. Keď budete cvičiť tento ásany, hmotnosť membrány nadvihne pečeň a žalúdok. To im dáva viac priestoru a času zotaviť. Vaše telo je uvoľnené a stres a napätie sú uľavilo. Keď skombinujete pózu s hlbokým dýchaním, že sa cítite lepšie v jedinom okamihu.

Ak chcete vedieť viac o tomto Asan, kliknite sem: SUPT virasana

Späť na obsah

2. Viparita karhanie

Nohy po stene Pose je upokojujúce Asano. Odstraňuje stres a únavu počas niekoľkých minút. Táto ásana upokojuje telo pri regulácii nerovnováh. Váš žalúdok je dobre okysličenej, a preto je nevoľnosť sa zníži. Táto póza je veľmi upokojujúce.

load...

Ak chcete vedieť viac o tomto Asan, kliknite sem: Viparita karhanie

Späť na obsah

3. Baddha Konasana

Baddha Konasana stimuluje brušné orgány a odstraňuje všetky bloky. V kombinácii so správnym dýchaním, to vám pomôže prekonať ten hrozný pocit nevoľnosti.

Ak chcete vedieť viac o tomto Asan, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

4. Hlboké dýchanie

Hlboké dýchanie je nevyhnutné nielen, keď máte pocit na vracanie, ale aj inak. To vás upokojí a okamžite tiež vyplavuje toxíny. Dýchajte zhlboka, takže sa zaplní čerstvý vzduch do pľúc a žalúdka. Dýchajte pomaly. Keď nevoľnosť štrajku, vziať trikrát zhlboka nadýchnuť - budete sa cítiť oveľa lepšie.

Späť na obsah

Na rozdiel od vykonávania týchto ásan, piť veľa vody a naložiť na vitamíny prostredníctvom ovocia a zeleniny. Budete ponúkať tú nevoľnosť zbohom navždy.

load...