Zdravie a wellness

Ako sa zbaviť horúčky blistrov Pomocou čaju Tree oil?

Ako sa zbaviť horúčky blistrov Pomocou čaju Tree oil?

Hľadáte prírodný liek na zbaviť horúčky pľuzgiere? Ak áno, potom musíte určite vyskúšať dobroty tea tree olejom pre zaobchádzanie s nimi. Tiež známy ako opary, herpes simplex typu 1 vírus spôsobuje horúčku pľuzgiere (1). Vypuknutie dochádza väčšinou v okolí a vo vnútri úst a trvá dva až tri týždne liečiť. Ale tak dlho, ako to trvá, to môže byť docela dráždi. A v niektorých prípadoch je vírus spôsobujúci pľuzgiere horúčka zostať spiace vnútri tela a vydrží po celý život.

Avšak, môžete použiť tea tree olej liečiť horúčku pľuzgiere. Ale je tea tree olej dobré pre horúčka pľuzgiere? Chceli by ste sa dozvedieť viac? Potom si prečítajte tento príspevok!

Príčiny horúčky Blistre

Na rozdiel od horúčky, pľuzgiere môžu byť tiež spôsobené hormonálnymi zmenami, oslabený imunitný systém, stres, preexponovanie do slnečného svetla a poranenia kože. Niektoré pľuzgiere môžu byť veľmi bolestivé a môže tiež spôsobiť pálenie a brnenie a následne zápalu a opuchu. V chronických prípadoch, užíva lieky pravidelne môže spôsobiť vedľajšie účinky. To je dôvod, prečo by ste sa mali rozhodnúť pre prírodné prostriedky, ktoré vám môže poskytnúť úľavu od horúčky pľuzgiere bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

load...

Čo je Tea Tree Oil?

Tea Tree Oil je populárny ako prvý olej pomoci, pretože obsahuje silné antimikrobiálne vlastnosti (2). Okrem liečenie herpes, to je tiež použiť na liečbu vírusových, bakteriálnych a mykotických infekcií. Odporúča sa pri liečbe akné, popraskané a drsné kože, vredy, popáleniny, pľuzgiere, bradavice, vredy, športové nôh, úpal, omrzliny, uštipnutie hmyzom, necht huba, a mnoho ďalších problémov.

Jedná sa o imunitný stimulant, a je teda účinný pri čierny kašeľ, upokojujúce prechladnutie, tuberkulóza, bronchitídy a príznakov astmy. Vdychovanie pár tohto oleja pomáha zaistiť úľavu od všetkých takýchto dýchacími ťažkosťami.

Čo znamená Research Say?

Podľa University of Michigan zdravotníckeho systému, ktoré sú austrálski domorodci používali tea tree olej na liečbu kožných infekcií ako je opar alebo pľuzgiere (3).

load...

Štúdia vykonaná austrálskymi výskumníkmi a publikoval v Journal of Antimicrobial Chemotherapy, september vydanie 2001, dospela k záveru, že keď sa herpes simplex vírus v skúmavkách liečení tea tree oil, sa dostal úplne inaktivuje (4).

Pomocou Tea Tree Oil horúčky Blistre

Krok 1

Čistota je veľmi dôležité, keď sa snažíte použiť akékoľvek lieky alebo masti na postihnuté miesta. To isté platí aj pre túto liečbu. Čistite si ruky dezinfekčným kvapalinou alebo vodou a mydlom. Osušte ruky s čistým uterákom.

Krok 2

Vezmite vatový tampón a vydávať niekoľko kvapiek oleja Tea Tree na ňom. Pokiaľ máte pľuzgiere na väčšej ploche, udržiavať niekoľko bavlnené tampóny vhod, pretože môžete potrebovať aplikovať olej na celej postihnutej časti. Uistite sa, že škvrnu vatový tampón jemne na pľuzgiere a nie votrite ho proti nim, alebo môžu spôsobiť podráždenie. Nechajte vatový tampón prodleva trochu na pľuzgiere, takže povrch pokožky absorbuje olej.

Krok 3

Ak máte veľké rany, potom použite olej kúsok po kúsku. Vredy môžu spôsobiť viac podráždenie, preto stačí skontrolovať, či je tea tree olej je spôsobovať pálenie pri prvej rane. Ak áno, mali by ste buď znížiť množstvo ropy, ktorú sa uchádzate, alebo ukončiť liečbu úplne.

Krok 4

Zlikvidujte použité tampóny a uistite sa, že nepatrí do rúk deťom.

Krok 5

Umyte si ruky vodou a mydlom znovu a osušte čistou utierkou.

Krok 6

Rovnakým postupom štyrikrát až päťkrát za deň, v závislosti na intenzite herpes a podráždenie.

Veľmi málo ľudí je alergických na tea tree oil. Avšak, je potrebné si overiť, či ste alebo nie olej vyhovuje pred použitím ho na pľuzgiere. Tesne pred aplikáciou, votrite tampón na lakti a uvidíme, či dôjde k páleniu alebo začervenanie kože. Ak tomu tak nie je, jednoducho ísť dopredu a využiť túto úžasnú tea tree olej pre horúčka pľuzgiere.

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...