Zdravie a wellness

Ako sa rýchlo zbaviť Bed Bugs

Ako sa rýchlo zbaviť Bed Bugs

Spíte pokojne vo svojej pohodlnej posteli. Zrazu máte nekontrolovateľné svrbenie na krku a chrbta. Do rána tieto svrbivé škvrny na tele boli opuchnuté a vytvoril vyrážky okolo nich. Pri pozorovaní týchto vyrážky, si všimnete vzor - sú tam dva alebo tri uhryznutie v sekvencii. A uvedomíte si vinníkom týchto uhryznutie - ploštice!

Aké sú ploštice?

Jedná sa o malé, ploché, a hrdzavé farebné hmyzu, ktoré sú okolo jednej štvrtiny palca dlhé. Žijú v matracoch, malých medzier a štrbín v stenách a podlahách, a bielizeň a čela. Sú to nočné zvieratá a živí sa krvou počas noci. Samica kladie plošticu 200 až 400 vajíčok vo svojom živote. Aj napriek tomu, že ploštice neprenášajú žiadne infekčné ochorenie, sú jedným z najviac nepríjemných domácich škodcov a môže byť ťažké sa zbaviť (1, 2).

Kde nás ploštíc vzal?

Ak navštívite miesto, ktoré je už zamorenú ploštíc, je pravdepodobné, že tieto chyby budú lipnúť na vaše oblečenie, tašky, kufre, alebo akýkoľvek iný materiál môžu držať. Títo notorickí škodcovia môžu ľahko prejsť od svojho súčasného domova za novú a spôsobiť výbuch. Či už je to dom, nemocnice, alebo hotel, môžu ukázať kdekoľvek.

load...

Známky ploštíc

Tieto chyby sa darí v matracoch, krabice prameňov, bielizeň, sedačky a ďalšie zákutia svojho rámu postele.

Jedným z prvých príznakov je posteľ chyba napadnutia sú svrbivé hrbolčeky zaznamenáte na svojom tele, keď sa prebudí.

 • Hryzú pokožku na kŕmenie na krvi a spôsobuje svrbivé rany a vyrážky u väčšiny ľudí.
 • Tieto uhryznutie sú rozmanité čo do počtu, spravidla dve až tri, a sú v jednej priamke.
 • Tiež si môžete všimnúť malé hnedé škvrny v miestach, ktorá býva v, čo je fekálie z týchto chýb.
 • Tam by mohlo byť náhodné hrdzavo červenej škvrny na vašom posteľnú bielizeň a oblečenie, ktoré by mohli byť vytvorené, keď bol plošticu naskladali na smrť.
 • V prípade extrémneho napadnutia, sladká a zatuchnutý zápach vychádza zo zamorenej oblasti.

Dávajte pozor na ich potenciálnych úkrytov, ako sú matrace švy, pod matrac, za čelného panelu, v štrbinách pozdĺž posteľou a gaučom, a pod koberec hrán. Môžu byť tiež prítomné za tapiet, voľné tapety a prípadné praskliny v stene.

load...

Ako sa zbaviť ploštíc

Tu sú niektoré jednoduché a prirodzené metódy, ktoré môžete použiť, ako sa zbaviť týchto nepríjemných škodcov vo vašej domácnosti.

 1. Uplatnenie Heat
 2. Vysávanie
 3. Liehom
 4. Vonné vlasov Sheets
 5. Likvidácia napadnutých nábytkárstve
 6. Utesnenie praskliny a trhliny
 7. Čistiť a dezinfikovať
 8. Esenciálne oleje
 9. Fazuľa Listy
 10. Posypová zemina

1. Použitie Heat

Vedci dokázali, že ploštice zomrieť, keď sú vystavené vysokým teplotám, ktoré leží v rozmedzí od 45 - 48oC (113 - 118oF). Tým sa teplo vynikajúci spôsob, ako sa zbaviť posteľ chyby napadnutia. U malých domácich potrieb, ako je oblečenie, hračky, posteľná bielizeň, bielizeň a obuv, môžete jednoducho vyhodiť do domácej sušičky. Nastavte teplotu na vysokú, a nechať teplo pracovať svoje čaro v zabíjaní týchto škodcov. Expozícia 30 - 40 minút do vysokých teplôt sa odporúča získať vyššiu úmrtnosť na ploštice (3).

Späť na obsah

2. Vysávanie

Ak je počet ploštíc nie je tak vysoká, vysávanie môže byť jednoduché a efektívne techniku ​​na ich odstránenie z vášho domu. Dôkladne vysať všetkých rohoch miestnosti, okraje rošty, matrace, box pružiny, v hornej a dolnej časti koberce, a prípadné trhliny a praskliny. Vákuové vrecko musí byť zlikvidovaný opatrne, aby nedošlo ploštice uniknúť a šíriť do ďalších miestností. Tiež skontrolujte vákuové kefu a filtre za prípadné chyby alebo vajec, a vyčistite je správne.

Vysávanie by malo byť vykonané každý deň, až kým sa úplne zbaviť ploštíc.

Späť na obsah

3. Liehom

Budete potrebovať

 • 90% trecie alkohol
 • Spreji

Čo musíte urobiť,

Naliať alkohol do fľaše. Sprej to v oblastiach, kde je pravdepodobné, že uhryznutie ploštice domácej.

Ak potrebujete robiť to

Urobte to každý deň, kým všetky ploštice vysušovať a umierajú.

Ako to funguje

Neriedený alkohol rozpúšťa bunky chrobáky a tiež pôsobí vysušovadlo (4). Tieto ploštice vysychať, lokne, a zomrieť.

Pozor

Uistite sa, že nie je žiadny alkohol sprej v blízkosti otvoreného ohňa alebo horúcim povrchom. Načasovať svoj dych s streknúť, aby sa zabránilo vdychovaniu niektorý z alkoholu.

Späť na obsah

4. Vonné vlasov Sheets

Ďalšie jednoduchý spôsob, aby posteľ chyby na uzde, je dať vonné vlasov listov medzi matrac a posteľnú bielizeň, vnútorné obliečky na vankúše, a tiež na box na jar. Vôňa týchto listov je odporné ploštice a bude držať je preč z postele. Môžete umiestniť tieto listy pod koberec a pod vankúše na pohovke odraziť ploštice od obývacej izby v dome.

Späť na obsah

5. Likvidácia napadnutých nábytkárstve

Keď napadnutia sa stalo príliš zaoberať, je vhodné likvidovať napadnutých zariadení. Tesnenie je pevne do plastového vrecka a vyhodiť. Dávajte pozor, aby sáčky nemajú žiadne otvory od miesta, kde sa hmyz môže uniknúť.

Späť na obsah

6. Utesnenie trhlín a štrbín

Ploštice lásku skrývať v malých zákutí a vzniku trhlín, ktoré môžu nájsť na podlahové lišty, rošty, police, a dokonca aj na stenách. Utesniť všetky tieto praskliny a trhliny s pomocou sadry alebo utesniť riadne. Tým bude zabezpečené, že žiadne ploštice zostať nažive kdekoľvek v dome.

Späť na obsah

7. Čistiť a dezinfikovať

Ďalším účinným spôsobom, ako sa zbaviť ploštice by bolo zníženie neporiadok okolo domu. Tým sa zníži dôvody úkrytu a chovateľské pre tieto chyby. Odstráňte všetky nepotrebné položky, ktoré sa môžu ležať. Zlikvidujte alebo je ponechať v čistých skladovacích jednotiek kým si sa dostali zbaviť ploštíc úplne.

Dezinfikovať všetky povrchy teplou mydlovou vodou, aby sa odstránili všetky mŕtve chrobáky a nymfy, vajcia, škvrny od krvi a chyba výkaly. Všetky predmety, ktoré môžu byť premyté potrebné umyť vo veľmi horúcou vodou (140 ° F), a tiež sa suší pri vysokých teplotách (5). Raz vypraté, ukladať tieto položky v uzatvárateľných plastových vreckách. Môžete použiť alkohol na dezinfekciu povrchov. V kombinácii s teplom, vysávanie a liečbu alkoholu, čistenie a dezinfekciu sú tiež dôležité.

Späť na obsah

8. Aromatické oleje

Čo potrebuješ

 • Niekoľko kvapiek esenciálneho oleja
 • Fľaša vody
 • Spreji

Čo musíte urobiť,

 1. Pridajte esenciálny olej do vody v spreji a nastriekajte na matrace, rošty, police, a akékoľvek miesto, kde si myslíte, že ploštice sa môžu vyskytovať.
 1. Existuje mnoho esenciálnych olejov, ktoré môžete použiť. Môžete tiež zmiešať dva alebo tri oleja spoločne výhodami. Najlepšie éterické oleje, ako sa zbaviť ploštice sú tea tree olej, cédrový olej, pomarančový olej, levanduľový olej, rozmarínový olej, a eukalyptový olej.

Ak potrebujete robiť to

Sprej okolo domu každý deň.

Prečo to funguje

Éterické oleje blokujú dýchacie otvory na tele ploštíc, a to dusí je na smrť. Cédrový olej a oranžový olej zabíjať hmyz na kontakt (6, 7).

Späť na obsah

9. Fazuľa Listy

Čo potrebuješ

Fazuľa listy

Čo musíte urobiť,

 1. Šíri listy na podlahe svojho lôžka chýb zamorenej miestnosti a nechať ich tam na jeden deň.
 2. Tieto ploštice dostane pasce na listoch.

Ak potrebujete robiť to

Položte listy v dopoludňajších hodinách a nechať ich tam po dobu 24 hodín.

Prečo to funguje

Tieto fazuľa Listy majú mikroskopické chĺpky (zahnuté chlpov) na svojom povrchu. Keď sa ploštice liezť na týchto listoch, ktoré uviaznuť v týchto trichomy (8). Akonáhle sa v pasci, môžu byť ľahko usmrtia a zlikvidujú.

Späť na obsah

10. Posypová zemina

Čo potrebuješ

Kremelina

Čo musíte urobiť,

 1. Nanesenie vrstvy tohto horninového prášku na všetkých povrchoch v plošticu zamorenej miestnosti.
 2. Nechajte to na jeden deň alebo dva.

Ak potrebujete robiť to

Väčšina ploštice by mala byť usmrtená aplikácií jednorazové. Túto metódu môžete opakovať v prípade potreby.

Prečo to funguje

Kremelina je druh mäkkého usadené horniny, a je vynikajúci prirodzený spôsob, ako zabiť posteľ chyby. Keď sa ploštice chodiť tohto prášku, zanecháva zvyšky na ich exoskeleton a blokuje ich dýchanie. Výsledkom je, že chyby spustiť dehydratácii a zomrieť (9).

Späť na obsah

Niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zbaviť ploštíc

Okrem použitia vyššie uvedenej prirodzené metódy, niektoré ďalšie opatrenia tiež treba prijať na odstránenie posteľ chyby z vášho domu úplne. Začnite s chýb zamorenej miestnosti.

 • Izolovať posteľ, aby sa vytvorila, posteľ bezchybný zónu '. Namiesto stúpanie-up pasce pod posteľ nohy, aby bolo ťažké pre chyby prístup podlahy a šíri sa ďalej
 • Umyte a osušte všetky bielizeň dôkladne a na vysokú teplotu
 • Vákuové každom kúte a čistý s alkoholom
 • Vymeniť posteľná bielizeň a iné bielizeň

Postupovať po izbách a pokračovať v tomto procese. Používať jednoduché a prirodzené metódy v kombinácii s týmito pre dôkladné a efektívne odstránenie ploštice zo svojho domu. Chemikálie budú mať toxické vedľajšie účinky na vás a vašu rodinu. Vždy je lepšie používať prírodné prostriedky a byť v bezpečí.

Teraz, keď viete, ako sa zbaviť ploštíc, čo ešte čakáte? Pomocou týchto neomylná metódy, aby sa uchádzali Adieu na tie ploštice.

load...