Zdravie a wellness

Ako rýchlo: krok za krokom sprievodca pre začiatočníkov

Ako rýchlo: krok za krokom sprievodca pre začiatočníkov

Pôst môže nepochybne byť náročná a náročná úloha, a to najmä ak nie ste zvyknutí na to. Kým väčšina ľudí si myslí, že najnáročnejšie časťou pôstu je pocit hladu, ale to nie je tento prípad. Zvyčajne sa človek môže prežiť bez jedla dlhšie ako mesiac, ale jedna vec, že ​​ľudia nemôžu žiť bez je voda. Je dokázané, že priemerný človek môže zostať len tri dni bez vody, a tým, najťažšie v pôste sa potýka s smädom.

S dostatočným množstvom hydratácie, môžete sa vyhnúť nepohodlie smäd a váš žalúdok bude tiež mať pocit, že prázdna.

Pôst je najlepší spôsob, ako self-očistiť telo a ponúka nespočetné množstvo fyzickej a duševnej výhody. Ak uvažujete o pôstu, mali by ste začať pripravovať svoje telo deň predtým.

load...

Zvyčajne sa odporúča, aby rýchlo po dobu dlhšiu ako jeden deň, ale aj v prípade, že plánujete rýchlo za niekoľko dní, uistite sa, že budete mať medzeru o jeden deň aspoň medzi tým. Aj keď si môžete vziať na pomoc svojho lekára rozhodnúť o počte dní, existuje niekoľko faktorov, ktoré vám pomôžu prijať rozhodnutie sami. Tieto faktory sú:

  • Vaša sila vôle
  • Typ Dosh vaše telo
  • Vaše stravovacie návyky
  • Sila žalúdka

Ayurveda odporúča, aby ľudia s Vata Karoséria nesmie vyskúšať vodné pôst alebo sledovať akúkoľvek obmedzenú diétu po dobu dlhšiu ako jeden deň alebo dva ako absolútny hladovanie môže zničiť metabolizmus tela. Ak sú v úmysle rýchlo, potom musí obsahovať vodu s citrónovou šťavou alebo medom, ovocné šťavy, mlieka alebo jogurtu vo svojej rutiny.

Ľudia s Pitta typ tela musí konzumovať surové ovocie a zeleninu spolu s vodou. Voda pôst nie je vôbec povolené pre nich. Môžu oslabil ovocné šťavy alebo horkej zeleninové šťavy, ale kyslé šťavy nie sú povolené.

load...

Kapha ľudia musia postiť na týždennej báze na podporu ich trávenie. Mali by však vyvarovať konzumácie intenzívne sladké alebo kyslé ovocné šťavy.

Ajurvédske Pôst

Tu je krok za krokom sprievodcu pre vás, aby pôst jednoduchšie ako predtým.

1. Začať pripravovať svoje telo

Ľudia, ktorí rýchlo, zvyčajne trpia bolesťami hlavy alebo nevoľnosti, a to z dôvodu odstúpenia kofeínu z tela. Tak, znížiť príjem kofeínu jeden alebo dva dni pred tým, než pôst je konať.

2. Jedzte dostatok potravín z predchádzajúceho dňa

Začnite svoj deň s ťažkým a zdravé raňajky, nasledovaný miernym obed. Uistite sa, že budete jesť záverečné jedlo len hodinu pred začatím pôst, pretože to bude vaše brucho pocit sýtosti.

3. Vyhnite sa slaným alebo smäd vyvolávajúce Foods

Vyhnúť smäd vyvolávajúce potravín, ako je čaj, čokoládu a kávu. Musíte tiež snažiť, aby sa zabránilo slané potraviny alebo alkohol, pretože si vyžadujú viac vody, ktoré majú byť spracované.

4. Vyhnite sa jesť Non-vegetariánska strava

Vzhľadom k tomu, pôst je spojené s duchovnej praxe, že je lepšie jesť non-vegetariánske jedlá počas dňa pôstu. Tiež je ťažké na žalúdok a ťažko stráviteľné.

5. Break Fast múdro

Lámanie rýchlo správny spôsob je rovnako dôležitá ako príprava na neho. Uistite sa, že nebudete prejedať ako to môže mať vplyv na proces trávenia. Navyše, ak budete cvičiť to isté pomerne často, môže to viesť k obezite.

Ako začať deň pôstu?

1. Uistite sa, že vstávať skoro ráno a dať nový štart do nového dňa.

2. Mať hlavu vaňu.

3. Prax Pranayama, ako to pomôže zlepšiť vaše sústredenie a posilniť svoje telo.

4. Vzhľadom k tomu nie je žiadny zdroj kalórií, aby vaše telo, to je navrhol, aby riadne oddýchnuť.

5. Do modlitby za vnútornú silu.

6. Vyhnite sa biť do posilňovne alebo akékoľvek cvičenie.

7. Vzhľadom na to, hladovanie vedie k zvýšeniu Váta a Pitta a vystavenie tela na slnku a vetre sú vo vzájomnom vzťahu k Vata a Pitta, je odporúčané, aby sa vaše telo pred pôsobením slnka alebo vietor.

Pri správnej starostlivosti a preventívne opatrenia, môžete dokončiť svoj pôst Ajurvédske veľmi hladko, ale to je vždy dobré mať číslo svojho lekára s vami v prípade akejkoľvek mimoriadnej udalosti.

Dúfame, že sa vám páčil článok. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...